Релаксирање!

Дискусија во 'Слободно време' започната од gwen, 20 јануари 2010.

 1. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.083
  Па искрен разговор со некој близок но сакам во денот да имам и барем малку време за себе.Ако тоа не е возможно дома одам на мала прошетка да излуфтирам глава..
   
 2. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.212
  Масажа од дечко ми! секогаш ме релаксира! Музиката на Здравко Чолиќ и... друштвото на една моја драга личност што сега е далеку од мене :(
   
 3. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.687
  Допаѓања:
  58.602
  Пол:
  Женски
  Прегратка од мајка ми. КОга сум нервозна, напната само таа може да ме смири.
   
 4. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.908
  После напорен ден сакам само да лежам и обавезно чаша вода до мене .
  Сама дома и да си пеам :)
   
 5. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.873
  Допаѓања:
  3.859
  Пол:
  Женски
  Обожавам се да ми е средено и чисто,да сум сама дома,да има добра музика,топла купка со прекрасен мирис.Исто така обожавам масажа и пиење кафенце или сокче тотално сама или во придружба на дечко ми. :)
   
 6. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  57
  Си се релаксирам со некоја книга, таа ми ги трга мислите од проблемот.
  Или пак, се бапкам вкревет и отспивам едно два-три саати :lol:
  А понекогаш најубаво се чувствувам откако ќе си се изнаплачам, ама тоа го правам само кога сум сама.
   
 7. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.474
  Во последно време ме релаксира многу едно аудио парче за медитација. Легнувам, се опуштам, слушалките на уво и 60 минути ми поминуваат во рок од 3 минути. После тоа сум целосно нова и свежа. :)

  Ме релаксираат и убави, романтични филмчиња зачинети со сладолед или чоколадо. ;)
  Прошетка и кафе со пријатно друштво, пливање.
  Нормално најмногу сакам кога сум сама дома, тогаш обожувам да си шетам по долен веш или гола :lol: , сакам да готвам, да играм на гласна музика, да пеам, а потоа да се тимарам (разубавувам). :rofl:
   
 8. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.092
  Допаѓања:
  1.126
  Читање добра книга секогаш ме релаксира , коктелче од соковник што јас си го правам :lol: ( најлудо нешто микс лубеница диња и банана ) , кога се мачкам со лосион за тело , кога се дрмам со Вибратон од топ шоп , Слушам музика и си играм по дома , кога се шминкам .. незнам зошто но ме релаксира :lol:
   
 9. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  152
  Добра музика, некое романтично филмче и секако Масажааааа!
   
 10. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.465
  Се опуштам на разни начини, како што ќе ми дојде во моментот, најчесто сакам да легнам, да се испружам и ништо да не правам и да не мислам на ништо, некогаш сакам да пуштам тивка музика и да лежам, а некогаш пак гласна и да играм колку што можам. Исто многу се опуштам кога возам точак или пак кога цртам
   
 11. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.341
  Пол:
  Женски
  Најмногу се релаксирам кога сум сама дома .
  Музика + танцување + сам дома = рилекс
  во последно време се релаксирам пред спиење
  ги ставам слушалките ,пуштам музика или на радио ако се погодат добри песни и така заспивам.
  Преку ден ме релаксира и одмарање на кревет или пак додека лежам да читнам нешто(дали книга , дали од списание)
  Релаксира и еден муабет ама онака длабок :)
   
 12. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.826
  Пол:
  Женски
  Во последно време си најдов чуден начин за релаксирање :lol: Ги перам завесите со некој ептен миризлив омекнувач за лаишта, ги ставам влажни, легнувам надолго и нашироко врз кревет и слушам нелое ептен мирно музиче :lol: Ем убаво ќе се изнамирисам ем ќе си лежам и уживам :) Моиве се чудат што може да се валкани завесите за три-четири дена :?: :lol:
   
 13. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.933
  Допаѓања:
  3.542
  Да се релаксирам прво ми треба да сум сама дома или пак сама да шетам.
  Да сум сама дома и:да слушам музика,да денсам,да правам некои си специјалитети...
   
 14. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.536
  добра масажа ептен ме релаксира 8)
   
 15. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.052
  Допаѓања:
  8.615
  Се релаксирам со доолго спиење после некоја успешно извршена обврска. Па туширање со топла вода,па сите ритуали на убавина(т.е шлапање со креми,млека за тело и сл.)Јадење нешто што сама ќе си го спремам, музика и некое интересно филмче. Секако се тоа е најубаво ако сум сама дома. :)
   
 16. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  272
  Пол:
  Женски
  Најчесто се релаксирам со слушање музика,топла купка со убави етерични масла,чистење по дома со музика,готвење,муабетење со некој близок.
   
 17. meredith

  meredith Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  75
  За релаксација сакам да сум сама дома , да пуштам музика, да си ја наполнам кадата и да уживам
   
 18. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  1.736
  може и полна када со меурчиња(ама да не предизвикам поплава ми е страв) :sweat:
  а може и релаксација како јога пилатес или латино-денс аеробик :rofl:
  а можеби може и чоколадна масажа во козметички салон или пак само масажа :$ :inlove:
   
 19. pufi-cufi

  pufi-cufi Популарен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2010
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  1.763
  Обавезно еднаш неделно одам во салон за убавина..масажа, педикир, маникир, третмани за лице...тоа е тоа што ме релаксира...а, да, како се релаксирам кога одам на шопинг мх мх мх :lol:
  Кога сум дома, сама, знам да си ја пуштам мојата омилена песна која исто така многу ме релаксира

  http://www.youtube.com/watch?v=GhV2ceRw2N4
   
 20. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  659
  Ова е тоа...
  Само плус би додала шлакање со четка и триста боици без некоја тема.