Релаксирање!

Дискусија во 'Слободно време' започната од gwen, 20 јануари 2010.

 1. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.554
  Си земаш Relax тарифа и се релаксираш со разговори по телефон,некој ќе помисли ги рекламирам,јас како сум им бесна се ја нема таа чантата што им ја барам од Клуб 360.
  Најново на тема релаксација ми е ароматерапија за релаксирање гелови за туширање,купки,мирисни стапчиња и свеќи на база на лаванда,иланг иланг и пачули.Се релаксирам и со музика (инструменталки со сакс и сл.).А често се релаксирам и со секс.
  Најдобар ефект комбинација на горенаведеното,без разговорите по телефон нормално :D .
  Порано се релаксирав и со јога,сега многу поретко.Книги некогаш ме релаксираат,некогаш па контра ефект имаат врз мене.
   
 2. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.833
  Јас се релаксирам со цртање....тогаш сум максимално опуштена, во потполна тишина.
  Кога немам некоја испирација за цртање, се опуштам во када со пенлива купка, пуштам реге и уживам. :)
   
 3. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.189
  Допаѓања:
  2.828
  Си правам кафенце или какао, чоколада до мене, добро музиче, лап топот во скут и секако во хоризонтала :emo:
   
 4. gossip-girl

  gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  217
  Ми треба една дора релаксација во моментов масажа, слатки и тивка музика !
  Ме релаксира кога пешачам сама, без мисли, прекрасно ми е, најчесто пешачам покрај Вардар кога нема многу гужви и кога слушам жубор на вода, прекрасно чувство!
  Ме опушта кога сум сама дома, па фино ќе си ја наполнам кадата, 2-3 свеќички, црвено винце и ќе пуштам мозок на пасење. Понекогаш ме релаксира кога се возам во автобус, сама, на последно седиште и без многу гужви (инаку верен патник сум и му на ЈСП и многу ретко начекувам празен бус онака мерачки да си се качиш и да си седнеш и да си се релаксираш).
  Ме релаксира поглед на куполите на Соборна црква.
   
 5. frutini

  frutini Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  252
  Ме релаксираат долги прошетки на свеж воздух, навечер и притоа да сум сама. Долго туширање со омилената купка. Да седам во темна соба, каде има мир и тишина. Ме релаксира масажа, тивка и нежна музика. Ме релаксира да го слушам дождот, пеењето на славејчињата наутро, мирисот на утрото, шумовите на ветрот, звукот на брановите и жуборењето на водата, топлото сонце на мојата кожа. Топло и вкусно кафе испиено мераклиски, без брзање. Ме релаксира и пишувањето за нештата кои ме релаксираат :D :D
   
 6. Inna15

  Inna15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  8
  да ја гледам омилената серија, да ја читам омилената книга, и да пијам чај :D
   
 7. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.463
  Ја полнам кадата и не мрдам од таму...а доколку ме мрзи тоа си правам чај, книга во рака и од страна тивко пуштена класична музика. :)
   
 8. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Гласна музика за да не мислам на она што ме изнервирало и си се запејувам, си се заигрувам еехее :D

  Исто така и да читнам некоја добра книга во потполна тишина, или пак да седам во тишина и да си размислувам :) Кога ќе направите една од овие 3 работи 100% ќе бидете RELAX 8) (проверено :P )
   
 9. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  692
  1.Голем љубител сум на прекраснава мајка Природа..така да кога наогам време за релаксација одам на џогирање или лежење под ведро небо :f:
  2.Музика..музика... и само музика! Слушам поп,аренби и хип хоп.Ако ме нервираат таквите во моментот,пуштам нешто вакво... http://www.youtube.com/watch?v=1Qe2_FiNGlc или па Енигма - нема утка :music:
  3.Сакам да се средувам и кожата да ми блеска во секој дел од денот..Прво водата е најдобар прочистувач на телото а потоа и сета козметика...Домот ми е како СПА центар,бидејќи за да се чувствуваш убаво одвнатре треба да се чувствуваш добро во својата кожа :makeup:
  4.Најбрзо и најмрзливо релаксирање -телевизија,компјутер,телефон,списание,книга.Едноставно неможеш да мислиш на ништо друго.Ах, толку одземаат внимание. :~: :mp:
  5.Хранаааааа...Даа,ги скокотка и ги буди сите заспани сетила :inlove: .Голем гурман сум,не ме мрзи да готвам и баш уживам во тоа (иако не сум баш умешна :lol: ).Чоколада,пици,освежителни напитоци..Ммм :^:
  6.Љубов и само љубов...ни преостанува после се :) .Мајчинска,сестринска,онаа од спротивниот пол,љубовта кон вашето милениче..Грижа,прегратки,бакнежи и насмевки ! Ја заслужуваат секоја ваша секунда од животот :l:
   
 10. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  1.037
  Пол:
  Женски
  ја полнам кадата,ставам купка која ќе мириса многу убаво
  во моментов ја користам на фелче азура
  гасам светлото во купатило,свеќи насекаде,на мобилен пуштена некоја убава песна и тоа на риплеј си пеам и си уживам.два часа се исклучувам од светов се додека не тропне мајка ми и не викне добро што правиш уште внатре?!
   
 11. swetty

  swetty Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  24
  слушањето балади најдобро ме релаксираа... :D :D а исто така и често кога сум изнервирана го слушам тоше и баш пријатно се чувствувам :D :D :D
   
 12. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.137
  Допаѓања:
  2.420
  Па за релаксирање ми е една добра миризлива купка :) или пак кафето, некоја добра книга, тивка музика, или пак со кафето пред компјутер :)
   
 13. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.704
  Ме релаксира природата и секогаш кога сум под стрес ако имам можност одам на кратка прошетка, и после тоа сум како нова. :)
  Исто така уживам во музиката, слушалките на уши и за кратко време се исклучувам од реалноста. :D
  Читањето на добра книга исто така ме опушта.
   
 14. Fallin-ForHisSmile

  Fallin-ForHisSmile Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  179
  Добра книга и добра музика во позадина. Пријатна светла атмосфера. :)
   
 15. Ivu4

  Ivu4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  41
  Ме релаксира да седам и да разговарам со другарка ми најбргу ми поминува стресот така :clap:
   
 16. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  743
  Пол:
  Женски
  Масажа дефинитивно ме релаксира и кога сум нервозна најмногу ме релаксираат долги прошетки во природа.
   
 17. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  620
  Најчесто после напорен работен ден ми е потребно релаксација...затоа си варам кафе, пуштам тивка музика и штракам нешто безвезе на компјутерот! Оставам денот да ми заврши опуштено и одбегнувам секакви обврски!
  Често се релаксирам и со долги прошетки и тоа најчесто навечер, зјапам по излози и правам планови што се’ ми треба и сакам да си купам!
   
 18. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.275
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Најмногу ме релаксира следнава ситуација-ладно нескафе во лева рака, маус во десна, јутјуб во позадина ми изиграва ди-џеј, а јас нормално, си читам што се случува на фемина :rofl:
   
 19. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.320
  Едно добро отспиени шест/седум часа и ке се чувствувам како нова.
   
 20. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.458
  Допаѓања:
  748
  кафе со моите најблиски :P