1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Релаксирање!

Дискусија во 'Слободно време' започната од gwen, 20 јануари 2010.

  1. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Си земаш Relax тарифа и се релаксираш со разговори по телефон,некој ќе помисли ги рекламирам,јас како сум им бесна се ја нема таа чантата што им ја барам од Клуб 360.
    Најново на тема релаксација ми е ароматерапија за релаксирање гелови за туширање,купки,мирисни стапчиња и свеќи на база на лаванда,иланг иланг и пачули.Се релаксирам и со музика (инструменталки со сакс и сл.).А често се релаксирам и со секс.
    Најдобар ефект комбинација на горенаведеното,без разговорите по телефон нормално :D .
    Порано се релаксирав и со јога,сега многу поретко.Книги некогаш ме релаксираат,некогаш па контра ефект имаат врз мене.
     
  2. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Јас се релаксирам со цртање....тогаш сум максимално опуштена, во потполна тишина.
    Кога немам некоја испирација за цртање, се опуштам во када со пенлива купка, пуштам реге и уживам. :)
     
  3. Noemi

    Noemi Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    1.719
    Допаѓања:
    7.085
    Си правам кафенце или какао, чоколада до мене, добро музиче, лап топот во скут и секако во хоризонтала :emo:
     
  4. gossip-girl

    gossip-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    218
    Ми треба една дора релаксација во моментов масажа, слатки и тивка музика !
    Ме релаксира кога пешачам сама, без мисли, прекрасно ми е, најчесто пешачам покрај Вардар кога нема многу гужви и кога слушам жубор на вода, прекрасно чувство!
    Ме опушта кога сум сама дома, па фино ќе си ја наполнам кадата, 2-3 свеќички, црвено винце и ќе пуштам мозок на пасење. Понекогаш ме релаксира кога се возам во автобус, сама, на последно седиште и без многу гужви (инаку верен патник сум и му на ЈСП и многу ретко начекувам празен бус онака мерачки да си се качиш и да си седнеш и да си се релаксираш).
    Ме релаксира поглед на куполите на Соборна црква.
     
  5. frutini

    frutini Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    252
    Ме релаксираат долги прошетки на свеж воздух, навечер и притоа да сум сама. Долго туширање со омилената купка. Да седам во темна соба, каде има мир и тишина. Ме релаксира масажа, тивка и нежна музика. Ме релаксира да го слушам дождот, пеењето на славејчињата наутро, мирисот на утрото, шумовите на ветрот, звукот на брановите и жуборењето на водата, топлото сонце на мојата кожа. Топло и вкусно кафе испиено мераклиски, без брзање. Ме релаксира и пишувањето за нештата кои ме релаксираат :D :D
     
  6. Inna15

    Inna15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    8
    да ја гледам омилената серија, да ја читам омилената книга, и да пијам чај :D
     
  7. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Ја полнам кадата и не мрдам од таму...а доколку ме мрзи тоа си правам чај, книга во рака и од страна тивко пуштена класична музика. :)
     
  8. GarpovaV

    GarpovaV Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Женски
    Гласна музика за да не мислам на она што ме изнервирало и си се запејувам, си се заигрувам еехее :D

    Исто така и да читнам некоја добра книга во потполна тишина, или пак да седам во тишина и да си размислувам :) Кога ќе направите една од овие 3 работи 100% ќе бидете RELAX 8) (проверено :P )
     
  9. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    1.Голем љубител сум на прекраснава мајка Природа..така да кога наогам време за релаксација одам на џогирање или лежење под ведро небо :f:
    2.Музика..музика... и само музика! Слушам поп,аренби и хип хоп.Ако ме нервираат таквите во моментот,пуштам нешто вакво... http://www.youtube.com/watch?v=1Qe2_FiNGlc или па Енигма - нема утка :music:
    3.Сакам да се средувам и кожата да ми блеска во секој дел од денот..Прво водата е најдобар прочистувач на телото а потоа и сета козметика...Домот ми е како СПА центар,бидејќи за да се чувствуваш убаво одвнатре треба да се чувствуваш добро во својата кожа :makeup:
    4.Најбрзо и најмрзливо релаксирање -телевизија,компјутер,телефон,списание,книга.Едноставно неможеш да мислиш на ништо друго.Ах, толку одземаат внимание. :~: :mp:
    5.Хранаааааа...Даа,ги скокотка и ги буди сите заспани сетила :inlove: .Голем гурман сум,не ме мрзи да готвам и баш уживам во тоа (иако не сум баш умешна :lol: ).Чоколада,пици,освежителни напитоци..Ммм :^:
    6.Љубов и само љубов...ни преостанува после се :) .Мајчинска,сестринска,онаа од спротивниот пол,љубовта кон вашето милениче..Грижа,прегратки,бакнежи и насмевки ! Ја заслужуваат секоја ваша секунда од животот :l:
     
  10. aaaaa

    aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    739
    Допаѓања:
    1.215
    Пол:
    Женски
    ја полнам кадата,ставам купка која ќе мириса многу убаво
    во моментов ја користам на фелче азура
    гасам светлото во купатило,свеќи насекаде,на мобилен пуштена некоја убава песна и тоа на риплеј си пеам и си уживам.два часа се исклучувам од светов се додека не тропне мајка ми и не викне добро што правиш уште внатре?!
     
  11. swetty

    swetty Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    25
    слушањето балади најдобро ме релаксираа... :D :D а исто така и често кога сум изнервирана го слушам тоше и баш пријатно се чувствувам :D :D :D
     
  12. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Па за релаксирање ми е една добра миризлива купка :) или пак кафето, некоја добра книга, тивка музика, или пак со кафето пред компјутер :)
     
  13. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Ме релаксира природата и секогаш кога сум под стрес ако имам можност одам на кратка прошетка, и после тоа сум како нова. :)
    Исто така уживам во музиката, слушалките на уши и за кратко време се исклучувам од реалноста. :D
    Читањето на добра книга исто така ме опушта.
     
  14. Fallin-ForHisSmile

    Fallin-ForHisSmile Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    179
    Добра книга и добра музика во позадина. Пријатна светла атмосфера. :)
     
  15. Ivu4

    Ivu4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    41
    Ме релаксира да седам и да разговарам со другарка ми најбргу ми поминува стресот така :clap:
     
  16. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Масажа дефинитивно ме релаксира и кога сум нервозна најмногу ме релаксираат долги прошетки во природа.
     
  17. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Најчесто после напорен работен ден ми е потребно релаксација...затоа си варам кафе, пуштам тивка музика и штракам нешто безвезе на компјутерот! Оставам денот да ми заврши опуштено и одбегнувам секакви обврски!
    Често се релаксирам и со долги прошетки и тоа најчесто навечер, зјапам по излози и правам планови што се’ ми треба и сакам да си купам!
     
  18. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Најмногу ме релаксира следнава ситуација-ладно нескафе во лева рака, маус во десна, јутјуб во позадина ми изиграва ди-џеј, а јас нормално, си читам што се случува на фемина :rofl:
     
  19. innablood

    innablood Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    1.324
    Едно добро отспиени шест/седум часа и ке се чувствувам како нова.
     
  20. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    кафе со моите најблиски :P