Релаксирање!

Дискусија во 'Слободно време' започната од gwen, 20 јануари 2010.

 1. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  222
  Прво музика...со омилените песни...а потоа добар сон!
   
 2. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.236
  Допаѓања:
  1.310
  Да избоксувам нешто , било што ...
  Еминем ме релаксира ,некои постари хитчиња ,бициклизам...
  Мачката,исто така , доста ме смирува...
   
 3. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  1.743
  Допаѓања:
  2.801
  Пол:
  Женски
  музика, добар сон, излежавање..
   
 4. Gioia

  Gioia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  За релаксација потребен ми е пред се мир,да гледам у зелено да слушам убава музика и по некоја масажа нема да е на одмет! може и на плажа.. ;)
   
 5. Breezy

  Breezy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  476
  Допаѓања:
  763
  Мастурбација. ЈК :D .
  Џогирање или само шетање надвор - одзема секаква тензија и негативни мисли, читање, пиење чај, замарање некој да ме масира, слушање музика, гледање филмчиња итн.
   
 6. Asterion

  Asterion Популарен член

  Се зачлени на:
  12 март 2011
  Пораки:
  392
  Допаѓања:
  5.617
  Има повеќе работи кои ме релаксираат. :talk:
  Ме релаксира слушањето добра музика, а јас да сум си убаво испружена на креветот колку што сум долга и широка и едноставно да зеам во таван. :music:
  Ме релаксира набљудувањето на ѕвездите и месечината. :*:
  Ме релаксира ладното нес-кафе испиено во ничие друштво. :coffee:
  Добар филм исто така ме релаксира. :~:
  А најмногу од се во овие топли денови ме релаксира бус ладниот туш. :nod:
   
 7. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  390
  Моите топ 10 релакасации, досега применувани:

  1.Правење креативни работи (изработка на накит, шарање на нокти, цртање..)
  2.На морска плажа, каде не е бучно и нема многу луѓе, со книга в раце, коктелче и опкружена со звуците на брановите и летниот топол ветар.
  3.Лежење на трева со саканиот под ѕвездено небо.
  4.Доручек на балкон.
  5.Добро музиче и филм со друштво и пуканки.
  6.Возење ролери со слушање музика.
  7.Есенски (септемвриски) прошетки во парк и покрај езеро.
  8.Топла соба со камин, седиш во фотелја и гледаш како надвор врне снег, притоа си пиеш топло чајче.
  9.Топла бања со миризлива купка и свеќи.
  10.Хинду музика, пропратена со релаксирачка масажа.
   
 8. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.236
  Допаѓања:
  1.310
  Истото ,плус долготрајна масажа ,да ме гмечи некој едно 2-3 саати ,амо има време и нерви :rofl:
   
 9. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.793
  Пол:
  Женски
  Мир и тишина! Може едно туширање и јадење чоколадо или сладолед :)
   
 10. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.867
  Допаѓања:
  2.032
  Сама дома, да си пуштам музика и да си лежам
  мм милина :)
   
 11. ana-girl

  ana-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  14 март 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  648
  најчесто со филмови се релаксирам, а и со читање.
  Особено обожавам кога е топло на балкун кога има сонце со книга во раце :)
   
 12. BlackAndWhiteSwan

  BlackAndWhiteSwan Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  329
  Допаѓања:
  2.751
  Пол:
  Женски
  добри филмови , музика во зависност од расположението, како и да е релаксирачка за мене. пеење, играње-моите 2 омилени нешта (и не само по дома , туку понекогаш додека сум излезена и со другарки, ги здивувам со моите луди денс-рутини хаха) а не би ми пречела и масажа одвреме-навреме да добијам, иако сите мои најблиски си се навикнати јас да давам масаж-услуги :D
  ама ок и тоа не ми смета, затоа што на некој начин додека масирам, ако имам мал стрес или нервоза исчезнува низ моите магични (како што ги нарекуваат моите поблиски "клиенти" хаха) прсти во моментот на масажа :)
   
 13. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.235
  Допаѓања:
  6.402
  Пол:
  Женски
  Ме релаксираат многу работи, меѓутоа ќе издвојам неколку. Многу често се релаксирам со читање книга, прекрасно чувсво за мене, се исклучувам од се и комплетно се посветувам и соживувам со тоа што го читм. Се релаксирам на убаво сончево време излезена некаде во граде на кафица со добро друштво, исто така многу добро ми доаѓа когодамна некое патување па колку и да е кратко послем сумкаконов, серелаксирам еве баш како сега за празнико дома семеенручек никој не е работа сите сме си дома. Има уште многу работи кои ме релаксират ама ај доста се и овие. :)
   
 14. Melany.Macedonia

  Melany.Macedonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  67
  масажа, тивка музика, изгаснати светла, свеќи јас во када и така...
   
 15. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.310
  Најдобра релаксација ми е навечер, после жежок туш, на свежо време, да си седнам на тераса и буквално да блеам некаде ко
  теле во шарена врата
  . После следи спиење џоа бебенце :)
  И ова со масаживе не е лошо, ама со оглед на тоа дека немам кој добро да ме измасира по дома, би требало да одам во некое студио преку ден и само што ќе излезам ќе се дерелаксирам :D
  Вака, правец во кревет :)
   
 16. senjorita-v

  senjorita-v Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  2.230
  Пол:
  Женски
  читање на некоја добра книга и филџан кафе
   
 17. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.862
  Пол:
  Женски
  музика,муабет со мајка ми,кафенце,ноќ на тераса,убав туш
   
 18. Elichka

  Elichka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2012
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  524
  Пол:
  Женски
  Зависи.
  Некогаш добро спиење, а некогаш читање на добра книга со тивка музика во позадина.
  Исто ме опушта да сум во друштво на весели луѓе, и се релаксирам кога сум тотално сама дома. :)
   
 19. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.275
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Музика, играње, добра книга, опуштен разговор со некој што ми значи... 8)
   
 20. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.362
  Допаѓања:
  28.769
  Пол:
  Женски
  Сакам да бидам сама, да легнам да пуштам музика и никој да не ме вознемирува.. во тој период не сакам никој да ми звони на тел, кога ке си ја наполнам кадата си ставам свекички и тогаш максимално се опуштам и никој неможе да ме изнервира...или кога ке почне некој добар филм со пуканки или чоколада, сакам да одам на места каде што има зеленило, само да седам да дишам свеж воздух, да медитирам