Релаксирање!

Дискусија во 'Слободно време' започната од gwen, 20 јануари 2010.

 1. Champs.Elysees

  Champs.Elysees Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  117
  Најчесто се релаксирам со домашна масажа, добар туш, прошетки со друштото , фотографирање, седејќи на тераса навечер...
   
 2. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.065
  Ако сум под голема нервоза ништо не ме релаксира, ни музика ни када ни секс ни бутур...
  А инаку и обично кафе пред тв во фотеља е доволно...
   
 3. Fallin-ForHisSmile

  Fallin-ForHisSmile Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  179
 4. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Музика (не мора тивка) читање книги, пишување, фотографирање, медитација.
  Често знам да седнам така, погледот да ми биде насочен кон некоја точка. Само така да седам и на ништо да не мислам. Мозокот на пасење, и баш на ништо не размислувам. Ги кочам сите извори на мисли и се опуштам во тишината.
   
 5. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.027
  хмммммм па пиење кафе на тераса и цитање на омиленото списание УБавина и Здравјњ најубаво нешто.
   
 6. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.704
  Допаѓања:
  4.753
  Пол:
  Женски
  Кога сум страшно многу изнервирана. За да се релаксирам сакам да бидам сама да пуштам музика в крај и да уживам! :lol: :lol:
   
 7. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  3.044
  Допаѓања:
  53.930
  Пол:
  Женски
  Кафе со цигарче на тераса, читање добро четиво, гледање филм, чаша вино и секако, секс! :$
   
 8. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  731
  Пол:
  Женски
  За мене само добра музика :)
   
 9. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.614
  Најчесто се релаксирам со убаво друштво од понежниот пол,тие најмногу ме релаксираат и уживам,добра музика,вино,романтика,љубов водење и други ситници.
   
 10. jloves

  jloves Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2012
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  217
  Пол:
  Женски
  Лабаво музиче,топло млеко со мед и одмарање низ дома.. или сосема различно.. журче во добро друштво :)
   
 11. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.644
  Допаѓања:
  1.686
  Читање книги,кафе пред компјутер,некое филмче и тоа
   
 12. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.253
  Допаѓања:
  14.970
  Пол:
  Женски
  Зависи од моментот...некогаш со филмче...некогаш со муабет...игрица на моб./компјутер....или гледање во празно.
   
 13. citiesinflames

  citiesinflames Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  242
  Допаѓања:
  348
  Пол:
  Женски
  ноќе...сама дома....пуштена тивка музика smooth jazz :inlove: ...да си лежам до каминот
  :inlove: :inlove:
   
 14. owl-ribbon

  owl-ribbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  671
 15. The.Princess

  The.Princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  281
  Допаѓања:
  146
  Сигурно би слушала некоја добра музика за да се релаксирам 8)
   
 16. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.474
  Разговор со дечко ми, некоја чашка алкохол, сериите кои ги гледам, добра книга,
  одлично кафе, убава храна, балетските претстави во МОБ, дружба со самата себе и секс.
   
 17. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  424
  Чаша витамински свеж цеден сок, чаша винце со мезе, серии кога ги гледам легната во кревет под ќебенце, саати муабетење со дечко ми за безвезни работи, моменти со друштвото...
   
 18. lolitoo

  lolitoo Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2012
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  327
  Пол:
  Женски
  Да легнам и да заспијам.
   
 19. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.400
  Пол:
  Женски
  Секогаш кога читам книга, кога правам ситнурии честитики, ланчиња, брошеви многу ме смирува и релаксира, и кога сликам нешто што ја сакам, а многу често во Радишани в дворот знам да си легнам во тревникот, и да уживам во мирот..
   
 20. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.614
  ljubam никако да те видам во 57ца и јас тамо живеам,а се релаксирам со спорт,музика и секс.