Релаксирање!

Дискусија во 'Слободно време' започната од gwen, 20 јануари 2010.

 1. Bella2

  Bella2 Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2012
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  5
  Долга Масажааа уффф убавини :angel:
   
 2. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  388
  Допаѓања:
  93
  Џез музика,некоја добра книгичка,пижамите и во кревет! :lol:
   
  На Cicero му/ѝ се допаѓа ова.
 3. SmileAlways

  SmileAlways Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  7
  Најмногу за релаксирање ми помага слушањето музика или добар кафе-муабет со другарките, а лето се знае излежување на некоја песочна плажа,сонце,море, коктели ммммм :angel:
   
 4. axl-babe

  axl-babe Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  451
  Допаѓања:
  576
  музика, само музика :D
   
 5. katerina222

  katerina222 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  72
  Не ми треба многу.. Затварам завеси пуштам музиче и се релаксирам.. А понекогаш и едно пријателско уво е одлично да можеш да се испукаш и извадиш се од себе!
   
 6. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  799
  Допаѓања:
  569
  Црцорењето на "утринските пилиња". |( :rofl: Незнам што птици се, ама уживам ова време коа ке ја отворам вратата од терасата, па седната пред компјутер со кафе и цигарче.. нема порелаксирачка атмосфера. :smoke: ..еве ги и сега црцорат. :music: :sun:
   
  На lovely-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.664
  Допаѓања:
  32.140
  Пол:
  Женски
  Да сум сама, да си пуштам некоја добра музика или да гледам некое филмче то ме релаксира и до мене да има нешто за поткаснување 8)
   
 8. lovely-girl

  lovely-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  645
  Пол:
  Женски
  Единствено нешто кое ме опушта е топла купка, иживање во када, релаксирачка музика, и бавно средување на ноктите лицето и слично ... патем и добрата книга со релаксирачка музика ... преубаво ми годи :inlove:
   
 9. summer-lover

  summer-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  1.254
  Пол:
  Женски
  Се релаксирам на мн. начини:одам на балет,си правам муабет со другарките и слушам музика :)
   
 10. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  3.044
  Допаѓања:
  53.929
  Пол:
  Женски
  Ме релаксираат сите женски работи и нормално, тој :D

  Ме опушта топла купка, одење на маникир, читање на чик литература или женско списание (читај: страниците за мода), ме опушта ДОБАР ШОПИНГ (ова прво требаше да го набројам :D ), посета на фризер...

  Ме опушта и гледање филм, особено кога тој е до мене. Кога заедно гледаме филм, обавезно заспивам на половина филм додека тој си го догледува, па после се будам и го препрашувам што се случило и како завршил, а тој пустиот раскажува ли раскажува :D

  Ау да, најважното ќе го заборавев
  секс ;)
   
  На senza.parole му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  1.897
  Допаѓања:
  6.872
  Пол:
  Женски
  Медитирам,слушам музика :)
   
 12. awayfromyou

  awayfromyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2012
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  280
  Пол:
  Женски
  Лаптоп пред мене,музика и зависи од времето ,кога е топло едно ладно сокче ,а преку зима, едно чајче да ме стопли :)
   
 13. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.112
  Допаѓања:
  28.410
  Пол:
  Женски
  Музика и самотија.... :)
   
 14. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  Кога лежам во креветот и не се замарам со ништо :mm: :rock:
   
 15. natemila

  natemila Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  8.405
  Пол:
  Женски
  Добра масажа :)
   
  На Heartbeat му/ѝ се допаѓа ова.
 16. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.294
  Допаѓања:
  28.349
  Пол:
  Женски
  Секој има потреба од релаксација знаејќи како го поминуваме секојдневието.
  Сакам да бидам сама,да слушам музика,да си подготвам оброк,да читам книга.Телефонот го ставам на опција нечујно за изолирање од другите.Ничие друштво не ми е потребено.Тие моменти сакам да ги самувам.Медитацијата многу ме опушта и позитивно ми делува на психата.
   
 17. Maria.Vampire

  Maria.Vampire Нов член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  438
  Јас обично медитирам кога ми е потребно релаксација,и ми успева кога имам концентрација.
  Друго за релаксирање што правам е: слушање музика,обично легање и размислување,гледање серии(филмови)...
  :)
   
 18. lovely-girl

  lovely-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  645
  Пол:
  Женски
  Кога имам потреба за релаксирање слушам музика, некоја релаксирачка, или гледам балет на јутјуб, тоа ме опушта , ми бега мозокот од сите проблеми . Или пак, одам на прошетка каде што ке бидам сама со своите мисли и својот ум ;) .
   
 19. SoNreir

  SoNreir Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  57
  Пол:
  Женски
  Полна када. :sun:
   
 20. jovana03

  jovana03 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2013
  Пораки:
  1.428
  Допаѓања:
  5.907
  Пол:
  Женски
  Музика, кафенце, тераса и :sun: