Релактација

Дискусија во 'Бебе' започната од Lady95, 16 декември 2020.

 1. Lady95

  Lady95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2015
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Дали некоја имала искуство со релактација?
   
 2. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  3.460
  Допаѓања:
  30.959
  Пол:
  Женски
  Што е тоа поточно?
   
 3. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  16.708
  Допаѓања:
  145.703
  Пол:
  Женски
  После пауза/прекин во доењето од икс причини да се продолжи пак. Има успешни случаи во светот, кај нас не знам.
  @Kaetana можеби знае повеќе за тоа, јас немам лично искуство.
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Kaetana

  Kaetana Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2011
  Пораки:
  2.866
  Допаѓања:
  14.143
  Пол:
  Женски
  Лично искуство немам, само теоретско. Пишете што ве интересира околу темава.