Ремени

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Angelche, 5 август 2010.

 1. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.355
  Ремени; каиши, можат да се најдат во гардероберите на сите нас, макар и закачени да фаќаат прашина. На некои од нас им се неизбежен моден додаток, некои ги носат од потреба, некои не можат да ги смислат, и така натаму. Дали во вашиот гардеробер може да се најдат ремени? Тенки, дебели, ремени за на половина, мали, големи, во различни бои, еднобојни, различни димензии...и така натаму. Дали тие се вашиот неизбежен моден додаток, или ги носите само од потреба? Кои ремени ви се најомилени, тие за на половина или тие random ремените?

  [​IMG][​IMG]
   
 2. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.503
  Допаѓања:
  27.085
  Пол:
  Женски
  Сакам да носам, ама искрено не ми се трошат многу пари за нив :|
  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
 3. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.731
  Допаѓања:
  5.145
  И мене не ми се трошат пари за нив. Имам 2-3 само колку да ми ги држат фармерките и 2-3 украсни.
   
 4. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.201
  Допаѓања:
  5.118
  Не користам многу,многу.Може да се случи да ставам кога ми паѓаат пантолоните или пак ако треба за на половината.Сепак зависи од облеката :)

  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
 5. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  Носам многу..Посебно ми се допаѓаат тие за на половината...

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На equip и esperanca им се допаѓа ова.
 6. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  390
  :)
   

  Прикачени фајлови:

 7. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.900
  Немам многу ремени, само неколку и тоа повеќето се во црна боја и повеќето се за половина. Ремени носам само доколку ми паѓаат панталоните, или за да ставам околу половина. Не ги сакам многу, ме нервираат.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 8. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.700
  Допаѓања:
  9.943
  Пол:
  Женски
  имам многу ремени, полнио две фиоки, ама ретко ги носам. Најчесто ги комбинирам кафеавите, тие ми е омилени во сите големини.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На BoaVista му/ѝ се допаѓа ова.
 9. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
 10. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.355
 11. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.201
  Допаѓања:
  5.118
 12. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.340
  Допаѓања:
  2.117
  Пол:
  Женски
  Сакам да носам, но немам многу. Имам само 3 на фармерки да не ми паѓаат, и 2 големи.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 13. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.347
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Eena20 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.784
  Карате појаси:
  [​IMG] [​IMG]-црн сатенски
   
 15. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На k.i.m, Eena20 и butterfly.mimi им се допаѓа ова.
 16. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  3.871
  Пол:
  Женски
 17. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  390
 18. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.216
  Сакам ремени но од оние рокерските со нитни и костури...
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 19. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.784
 20. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.541