1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ремени

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Angelche, 5 август 2010.

 1. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Ремени; каиши, можат да се најдат во гардероберите на сите нас, макар и закачени да фаќаат прашина. На некои од нас им се неизбежен моден додаток, некои ги носат од потреба, некои не можат да ги смислат, и така натаму. Дали во вашиот гардеробер може да се најдат ремени? Тенки, дебели, ремени за на половина, мали, големи, во различни бои, еднобојни, различни димензии...и така натаму. Дали тие се вашиот неизбежен моден додаток, или ги носите само од потреба? Кои ремени ви се најомилени, тие за на половина или тие random ремените?

  [​IMG][​IMG]
   
 2. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.297
  Пол:
  Женски
  Сакам да носам, ама искрено не ми се трошат многу пари за нив :|
  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
 3. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  И мене не ми се трошат пари за нив. Имам 2-3 само колку да ми ги држат фармерките и 2-3 украсни.
   
 4. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.327
  Допаѓања:
  5.841
  Не користам многу,многу.Може да се случи да ставам кога ми паѓаат пантолоните или пак ако треба за на половината.Сепак зависи од облеката :)

  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
 5. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Носам многу..Посебно ми се допаѓаат тие за на половината...

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На equip и esperanca им се допаѓа ова.
 6. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  :)
   

  Прикачени фајлови:

 7. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
  Немам многу ремени, само неколку и тоа повеќето се во црна боја и повеќето се за половина. Ремени носам само доколку ми паѓаат панталоните, или за да ставам околу половина. Не ги сакам многу, ме нервираат.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 8. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  имам многу ремени, полнио две фиоки, ама ретко ги носам. Најчесто ги комбинирам кафеавите, тие ми е омилени во сите големини.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На BoaVista му/ѝ се допаѓа ова.
 9. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
 10. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
 11. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.327
  Допаѓања:
  5.841
 12. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.234
  Допаѓања:
  5.656
  Пол:
  Женски
  Сакам да носам, но немам многу. Имам само 3 на фармерки да не ми паѓаат, и 2 големи.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 13. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Eena20 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Карате појаси:
  [​IMG] [​IMG]-црн сатенски
   
 15. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На k.i.m, Eena20 и butterfly.mimi им се допаѓа ова.
 16. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  8.123
  Пол:
  Женски
 17. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
 18. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Сакам ремени но од оние рокерските со нитни и костури...
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 19. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
 20. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.544