1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Република Македонија 20 години независност!

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Offspring, 8 септември 2011.

 1. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Со цел да не ја полните СДК, отварам нова тема, па нека честитките одат во оваа :)

  Нека ни е за многу години, со желби конечно да ни се оправи државава.
   
  На simpaticnaa, AngelGirl, OzzyAngel и 2 други им се допаѓа ова.
 2. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  За многу години да ни е денот. И од мене желби за поубав живот, посилна економија, помалку невработени, повеќе среќни луѓе. Уште мнооогу генерации да го слават денов.

  Да ни е вечна МАКЕДОНИЈА!
   
  На OzzyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 3. StarBwoyy

  StarBwoyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  98
  Да си роден и да живееш заедно со твојата држава е нешто посебно,Да го почуствуваш мирисот на независноста е најпрекрасен дар од татковината,Да дишиш слобода е нешто кое што за жал било реткост на генерациите стари македонци,но слободни сме,независни и среќни,горди и способни да се справиме со сите предизвици кои иднината ни ги носи.

  Си ја сакам Македонија,си ја сакам фамилијата,сакам се што е Македонско во нив!!! Нека е за многу години :hai:
   
  На Hopeful и Divinebutterfly им се допаѓа ова.
 4. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Само што пишав СП до сите Македонци. :) Честит нека ни е празников, вечно да се слави!
   
 5. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.485
  Допаѓања:
  2.948
  Честитки, за многу години нека се слави. :)
   
 6. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.992
  Допаѓања:
  4.853
  Пол:
  Женски
  Си го сакам моето потекло. Си го сакам мојот народ. Си ја сакам мојата држава
  Се гордеам со целата историја, со нашите предци, со сите победи
  нека ни е честит празникот нас, на сите МАКЕДОНЦИ тука и надвор од нашата држава

  И утре да славиме не 1 туку 2 победи :)
   
  На girl.23 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. StarBwoyy

  StarBwoyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  98
  На Hopeful му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.166
  Допаѓања:
  23.026
  Пол:
  Женски
  Честитки, за век да е! :)

  I :l: Macedonia! :)
   
 9. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Честитки Македонци, нека ни е за многу години празников, и само добрини да не наоѓаат!
   
 10. esperanca

  esperanca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  3.166
  Честитки до сите Македонци и да славиме уште многу години независност :)
   
 11. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
  Ајде нека ни е честит празников,па уште многу вакви да дочекаме во хармонија,љубов...
   
 12. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  297
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.968
  Допаѓања:
  9.980
  Пол:
  Женски
  Ајде нека ни е честит празникот на сите и уште многу многу години да го славиме :) Македонија можи да оди напред! Се надевам да ја водат напред,а не назад :D Кога сум во Македонија цутам :)
  I :l: Macedonia!!!

  :sun: Македонија со сонценце :D Ние сме македонски производи сепак :D И си ја сакаме :D
   
 14. LadyDaget

  LadyDaget Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2011
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  23
  Нека ни е честит празникот и уште многу години да си го славиме па дури и да се прошириме во границите :lol:
   
 15. mops

  mops Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  119
  нека и се множат на македонија уште многу години независнотс :clap:
   
 16. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  399
  За многу години, Македонци!!! Нека ни е честит празникот, вечно нека се слави името и вечно нека се вее македонското знаме!
   
 17. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.465
  20 години НЕЗАВИСНОТ ова де НЕИЗВЕСНОСТ ...

  20 че бреее си се радувам повеќе одколку за мој сопствен роденден ...
  Многу турбуленции , сопки , стапици , нервози и стресови .... Од лицемерие до искрена подршка од пардоија до хорор нема што не видовме.На моменти помислувам ... Има ли пилот во авионот ? ! ?. Загубивме многу нешта , и не добивме за возврт. Не користеле и не користат , и завери ни прават .
  И некој одамна кренале раце од оваа земја , ама не и јас ... Ете и кога ќе се разочарам пак си велам сепак е Македонија . И кога одам некаде далеку се е прекраснотии, средени улици , булевари мал милион трговски ,менталитет на нивоУ , култура и чистота . Еден поинаков свет еден поинаков живот . И се по по по .... Ама не е тоа моето место не е тоа мојата татковина.
  И не дека ова го викам од некој патротизам (фолирње) туку иде од мене , а гледам 90 % баш ги заболе разочарани од неуспехот здодеано од магичниот круг во кои се вртиме . Како Пиреј сме и после се јас немам срце да отерам се у пм .. Поштувам што некој се борел за ова парче , за мое право за моја слобода... Не е совршена .
  Ама мила ми е земјава , мила ми е нацијава ... Ја прифатив со сите маани и доблести .

  Каква е таква е ... НАША Е !!!
  Еден ден ќе биде подобро ... Мора да биде . :)
  Среќен роденеден Македонијо . Биди ни вековита !!! :) :^: :d:

  http://www.youtube.com/watch?v=TKmX0yU-UYo
   
  На angelce1 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.390
  Допаѓања:
  87.640

  ова е исто како да одиш на роденден и да честиташ - среќен роденден да си жив/а и здрав/а, дојдов од што морам, не зошто сакав , а честитките за здравје ги кажав реда ради :|
   
  На Abeja му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  59.971
  Со искрени честитки, за долговечност подолга и од Киро Глигоров, 8) ја поздравувам Македонија. Сега, во нејзина чест, моите празни црева ќе го исвират Радецкиот марш. Ма нек се слави бре, нек се пије... Дајте тоа шампањот. :D
   
  На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
 20. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  399
  Ќе бидам малку офф топик, ама не можам да не реагирам на ова..Навистина е така во странство, се е посредено отколку кај нас. Но, луѓе, зарем не гледате дека во државава се гради? Темпото на градење е дури и пребрзо, многу побрзо од што би требало да биде, за нашиот државен буџет. Зарем мислите дека преку ноќ ќе проникнат булевари, убавини и ќе цветаат рози? Премногу млада држава сме за да сме на ниво на европските држави кои со години пред нас биле независни! Секогаш тие ќе бидат пред нас.

  Се согласувам и дека менталитетот ни е на ниско ниво. И тоа дури на многу ниско. Кој е крив за тоа? Нели сме си криви самите?
  Еве да земам за пример, кога ќе ве казнат затоа што сте поминале на раскрсница на црвено (карикирам), државата е крива што става такви големи казнени закони? Или кога ќе фрлите отпушок на улица, те застанува цајкан и те казнува, сигурно велите ’Што држава ќе беше ова’, а притоа не помислувате дека ако сте го направеле тоа во странство, некој веднаш би ве пријавил за истото ова? Кај нас се има случено нешто такво?-Епа не верувам баш! Тука фино и лепо нема некој ни да те забележи дека фрлаш ѓубре на улица, а и да те забележи-ништо ново, секојдневие е да гледаме истурени контењери, фрлано ѓубре на јавни места...Сами го кроиме нашиот менталитет и сами сме виновни за своите постапки.

  И да, ќе се согласам со овој цитат на Венди, дека европските држави се далеку понапредни, И се по, по.. Но тука убавина преку ноќ не бидува!
  Замислете си дека до пред само 20 години не пустошеле, делеле, ограбувале, пробувале да го искоренат и она малку што го имаме денес.

  Уште еднаш ќе се извинам на оф топикот.
   
  На Hopeful, MacenceEna, Divinebutterfly и 2 други им се допаѓа ова.