1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Република Македонија 20 години независност!

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Offspring, 8 септември 2011.

  1. CrAzYShAkA

    CrAzYShAkA Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2010
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    65
    На danniela5 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.199
    Допаѓања:
    235.317
    Нека ни е честит празникот!
    За многу години!
    20 Години Независнот!
    Каква и да е, наша си е, а ние си ја сакаме нашата Македонија!
     
  3. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Епа нека ни е за многу години празникот и нека ни се множат уште десет пати по толку, здравје и повеќе :)
    Скопје нема да одам, но радо би ја следела програмата на телевизија, доколку даваат пренос во живо.

    Имате поздрав од Хипи и Жулина, удобно сместени во ладовина прославуваат со Кубети за 20те години македонска независност :party: :party: :party:
     

    Прикачени фајлови:

    На ludoto19, sesilija и zhap4e им се допаѓа ова.
  4. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    За многугодини да ни е денов! Среќен да и е роденденот на нашата татковина МАКЕДОНИЈА!

    Луѓе, прославете го денов! :hug:
     
  5. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    СРЕЌЕН РОДЕНДЕН МАКЕДОНИЈО!!!


    Нека ни е честит празникот и уште многу години да докажуваме дека нема таква земја никаде како нашата! :l: :)

    Едит. Овоа Македонијо,абе со црни ми излезе,али не е толку битно,битна е љубовта! :D Да живее Македонија!
     
  6. Lady97

    Lady97 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.172
    Допаѓања:
    524
    за многу години да ни е празникот и да одиме до финале со кошаркава.поздрав :*
     
  7. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Честит празник девојки!!!!
     
  8. SaIvnjaann

    SaIvnjaann Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2011
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    458
    Честитки

    ЧЕСТИТКИ ДО СИТЕ НАС ГОРДИ МАКЕДОНЦИИИИИИИИИИИИИИИИИ!!!!!!!! :clap:
     
  9. GarpovaV

    GarpovaV Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Женски
    Честитки

    Честитки до сите горди Македонци за денешниот празник, и за победата. :)
     
    На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Squirrel

    Squirrel Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2011
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    433
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Нека ни е честит празникот и за многу години :)
     
  12. tealea

    tealea Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Ajde neka ni e Sreken Rodendenov ,neka e za mnogu godini,i so sredka pobedata na kosarkarite,vistinski ni go cestitaa na site Makedonci rodendenot,
     
  13. Hopeful

    Hopeful Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    1.467
    На StarBwoyy и zhap4e им се допаѓа ова.
  14. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Нека ни е среќен и за многу години празникот!
    Уште 1000ници години да се прослаува овој ден и да направиме Македонија поуспешна подобра и посилна!
    Ви посакувам на сите помалку грижи и повеќе љубов, на цел Македонски народ и на сите членови на форумов! :l:
     
  15. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    нека ни е срекен празникот Македонки,и по некој Македонец.Да дочекаме уште 20,па пак да си честитаме :*
    МАКЕДОНИЈА
     
  16. MacenceEna

    MacenceEna Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    2.449
    Допаѓања:
    34.365
    Пол:
    Женски
    Честит празник за многу години !!!! Горда сум што сум Македонка!!!
     
  17. softqueen

    softqueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    123
  18. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
  19. macysh

    macysh Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    1.090
    Допаѓања:
    767
    Честит празник девојки,честит празник браќа македонци! :bow: :l:
    Сепак,без разлика на нашите падови и препреки,без разлика на сите проблеми....ние повторно сме со тебе.
    Вистина е дека не сме богати.
    Вистина е дека не сме моќни.
    Вистина е дека некои големи земји не ни имаат слушнато за постоењето на ова парче земја.
    Вистина е дека не сме големи.
    Вистина е дека се неправедни кон нас.
    Вистина е дека го претрпевме најтешкото за еден народ.
    Вистина е дека не разделија,ни ја парчосаа татковината.
    Но,вистина е дека останавме силни,а пред се човечни.Не можам а да не се гордеам,не можам! Колку и да се обидував да ги задржам солзите,денес не успеав.Ретко покажувам емоции,а овој ден е еден од ретките.Можеби и најважен,за нас македонците.Срцето ми е исполнето што сум дел од нашата Македонија,што живеам со луѓе горди на своето потекло.Навистина не постојат зборови што можат да го опишат ова чувство,не постојат подароци кои може вака да ме усреќат,не постои сила што ќе ме натера да се чувствувам толку горда.
    Се околу мене ме исполнува,радува.Денес е наш ден,ден на праведните,чесните,оптимистички настроени македонци кои со надеж го живеат секој ден.Надеж дека правдата ќе биде задоволена,и дека овој народ ќе го добие заслуженото.


    Да живее Македонија,да живее нашата татковина! :sun: :f: http://www.youtube.com/watch?v=wyNLbjbXq6Q
     
    На Chupe, Hopeful, zhap4e и 2 други им се допаѓа ова.
  20. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    А БРАВО. Со големи букви. БРАВО! :clap: Значи, така. Сме можеле и ние да направиме нешто светско, нормално, цивилизирано. Сме можеле бе, се се сака кога се може! :D Па, па, искрено сум воодушевена од тоа што го видов вечерва. Толку врискотници одамна не испаднале од моево грлце.

    Прво, навремено почнаа. Секоја чест, мислев дека ќе си стоиме до кај 19ч. Кое чувство е кога сигурна сум, половина Македонија, ќути, а химната свири. Ја обожавам таа секунда пауза, и наеднаш громогласен аплауз. Се наежив, признавам. А јас сум многу тешка за ежење. :D Поворката со гардистите, војниците, ма мераци. Пре, преубави униформи. Добро им беше и со тие као, фејмос пипл, кои минеа после нив. Едино утка изгледа со тоа боите направија, наместо црвено-жолта, испадна виолетово-жолта. Можда намерно, поим немам. :D

    Е, тука имам еден блиц момент на мочкање во ГТЦ и барање на продавница за вода. Кога се вративме, се беше океј. Каролина кога ја дигнаа, па па па... ПРЕКРАСНО! Сите спискаа, каде е, каде е. А таа, цап, одпозади. :rofl: И од неа се наежив. Тоа кореографијата ,,Македонија,, е, за тоа секоја чест. Капа симнувам. Ретко некој да успее толку емоции да донесе во мене, мислев дека ќе плачам и ќе се смеам истовремено.

    Морам за ова да искоментирам.

    Страшно ме изреволтира говорот на премиерот. Првите 10 минути беше одлично, дигаше патриотизам и се друго. Ама да зборуваш 35 минути за тоа што и како треба да биде, како ние да сме глупави, слепи и глуви, е тоа не може. Егоистично е во таков значаен момент за Македонија да ставаш акцент на своите успеси. Не знам, и ептен се занесе. Карактеристика на добар оратор е со малку зборување да каже многу, а не на национална прослава да ми кажува за здравство. Треба малку прст на глава и да се подзамисли. Наместо да блада 30 минути како тоа треба да се учи, можеше да изнесе 30 млади луѓе, академци, прославени и прочуени. Доволно ќе беше да ги посочи како пример. :!:

    Да не мрчам. Огнометот на крај, СПЕКТАКУЛАРНО; пуштањето на фонтаната, СПЕКТАКУЛАРНО! Не знам кој остана рамнодушен на сето тоа. Треба да цениме, стварно се потрудиле и стварно беше светски. Ма немам зборови, мене лично, ова ми беше ремек дело. За жал, моравме да заминеме после Влатко Стефановски, инаку би останала и цела вечер. Ех, тоа ти е.

    п.с. На нас останува да се поработи малку на култура и манири. Нели, ѓубренце, вамте, тамте... па буткање, преку цвеќиња, огради. Среќа што другиот дел ме воодушеви, инаку и за нашите 20 години нецивилизација ќе брмчев. :D
     
    На Abeja, Tinker-Bell, sesilija и 6 други им се допаѓа ова.