1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ресин арт

Дискусија во 'Слободно време' започната од Anturium, 5 август 2021.

 1. Anturium

  Anturium Активен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2020
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  456
  Пол:
  Женски
  Не најдов ваква тема, па решив да отворам. Има некој пробано да работи со ресин? Тоа е хемиска реакција од смола, која по 24 часа станува како стакло. Моментално е многу популарна и од тоа се прави буквално се, од украси, накит, маси, па и пархети. Јас засега сум почетник и почнав со приврзоци за клучеви. Ако има некој повеќе искуство да споделуваме :)
   
  На KittyAgnes му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MeowMeow

  MeowMeow Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2019
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  489
  Пол:
  Женски
  Од каде купуваш метријал? Се мислам и јас да почнам, гледав АСМР видео со ресин и ме бендиса, па се мислев ми јас да почнам, барем со поедноставни работи.
   
 3. Anturium

  Anturium Активен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2020
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  456
  Пол:
  Женски
  Сега порачав од али експрес, баш вчера гледам и на амазон има, па планирам следно од таму да земам
   
  На KittyAgnes и MeowMeow им се допаѓа ова.
 4. Indiegurl

  Indiegurl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2017
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  1.272
  Пол:
  Женски
  Ова мислам не се вика така.
  Правилниот израз е "епоксидна смола"
   
 5. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.613
  Допаѓања:
  21.774
  Пол:
  Женски
  Исто ти е, разликата е само во времето на сушење, ресин се суши многу по бавно со саати, а епокси за 5 до 10 минути.
   
 6. Anturium

  Anturium Активен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2020
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  456
  Пол:
  Женски
  Да колку што разбрав од видеата епокс почесто користат за изработување мебел и уметнички слики, а ресин за помали предмети