1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ресторани за свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од Sun.shine, 21 април 2011.

  1. ane-sk

    ane-sk Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2011
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    694
    Колку што сум слушала од луге било прекрасно :inlove: а и поради тоа цените и биле малку солени,од 30 евра па нагоре...
    Па нели се сто е убаво се плаќа поскапо.....така викаат :)
     
  2. Sun.shine

    Sun.shine Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2011
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    116
    Уф Мулино Гарден е прекрасно место за свадба, мислиш како во некој амерички раскошен филм се наоѓаш :inlove: Ама.... секогаш мора да постои ама.... :D цените им се ЛУДИ :tmi: 30еур за најефтино мени БЕЗ пиење, а пиењето ќе биде минимум уште 10еур. ПЛУС мора да имате над 300 или 350 гости за да резервирате ПЛУС декорацијата сами си ја плаќате ПЛУС од другата година треба да платите дополнители 1000 или 2000 еур само за изнајмување на објектот (шаторот) а оваа година на среќните младоженци тоа им е ГРАТИС од ресторанот :fubar: Свашта... па ко воли нек изволи ко што викаат брача срби :D
     
  3. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Во Прилеп Најубо да се прави свадба е во :
    ресторан ’’Салида‘‘
    ----||--- ’’Центар‘‘
    ----||---’’Кристал Палас‘‘ :)
     
  4. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Според мене моментално најдобар ресторан е New Star
    [​IMG]
    [​IMG]

    има можност свадбата да се одржи на базен (иако според мене е голем ризик заради времето)
    [​IMG]

    Има три сал, мала до 170луѓе, средна до 300, и голема до 600
    Презадовлна сум од хигиената на wc,угостителството, на секои две маси по 1 келнер, храната феноменална, немам зборови....
     
  5. Unique.chick

    Unique.chick Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    2.390
    Дефинитивно мене најубав ресторан ми е Каскада ... преубаво ми еее ... прво ливтот приемот на гости сите тие машини што ги имаат за осветлување снегулки и друго делот каде што невестата и младоженецот играат танго посебен подиум, фонтаните и сеее другоооо :) Освен тоа премногу се услужливи и културни кога отидовме да закажуваме за свадба жената 1час ни објаснуваше се до деталлл ... :) :) А и цените не се високи :) :)
     
    На LaFemina му/ѝ се допаѓа ова.
  6. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    леле само никако журнал баш е лош за свадби некако не е тоа тоа што треба да го има за една свадба :o
     
  7. jasmina29

    jasmina29 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2011
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    14
    Ние сакаме свадба на отворено, ги посетвиме сите места во околина на Скопје и на крај се одлучивме за Њу Стар покрај базените. Се надевам ќе биде убаво. Ако некој бил на свадба покрај базените нека сподели впечатоци.
    Инаку за Белви истото ќе го кажам, односот им беше за никаде кога отидовме да прашаме, уште немаа цени ни за менијата, као уште ги спремале, ама ќе почнувале од 21 евро па нагоре. И за се се доплаќа, ако сакаш навлаки 50 ден, ако сакаш да ги уклучат сијаличките надвор и факели да запалат уште 350 евра се доплаќа.... не можеш сам да декорираш, мора да ангажираш некоја фирма што организира венчавки и така.
    Во Ореов лад немаше капацитет (ние ќе имаме 350 гости), Имес некако не не бендиса баш, а можеби и зашто е зима, па надвор е ептен несредено сега и на крај отидовме во Њу Стар и бевме пријатно изненадени од љубезноста. Па така се решивме таму да правиме свадба, со тоа што менито е поскапо за 5 евра, затоа што свадбата ќе биде покрај базените. Навлаки се 50 ден. и машни и иста боја на чаршав доаѓа со таа цена, мислам имаат 5 бои на машни. За торта не ограничија, морало да биде од слаткарница Кувертира, бидејќи со нив имале договор за тортата што доаѓа со цената, но јас сакам посебна форма на торта и затоа ќе треба нешто да доплатиме. За фото студио уште да кажам, во договор има наведено со кои фото студија имаат договор, ако сакаш некое друго треба да се доплати такса од 3000 ден.
    Моите беа на свадба во Мулино и рекоа дека патот бил многу лош, немало некој поглед, а од шаторите воопшто немале чувство дека се наоѓаат на отворено, услугата не била добра, некои аматери као служеле. Многу го ценам нивното мислење, па воопшто не ни отидовме до таму да прашаме.
     
  8. SofiNeve

    SofiNeve Активен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Kолку ве чинеше вашата свадба?

    Здраво девојки,
    супер муабети и корисни совети, браво!!
    Како што гледам имате искуство во правење свадби во Битола, па да Ве прашам за совет за кафана. Јас не сум од Битола ама вереникот ми е од таму, а традиција е нели да се прави свадба од кај што е младошенецот. Јас не ги знам кафаните баш, па Би Ве замолила за помош. Слушнав за Арена, Капри и Корзо .. некоја сугестија? тенк ју :*
     
  9. LoVeR

    LoVeR Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    1.046
    Kолку ве чинеше вашата свадба?

    Арена е една од најдобрите ресторани,а додека Корзо и Капри се помали,ако си за голема свадба би ти ги препорачала Арена, Бистрица и секако Епинал
     
  10. ivana86

    ivana86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Zavisi kako ja zamisluvas. ako imas mala svadba do 200 gosi zurnal e prekrasen. Nie zakazavme za 15.09 za vo zurnal i mislam deka ke bide prekrasno
     
  11. ivana86

    ivana86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Vo belvi ako sakas da imas ubava svadba moras da znaes nekoj inace usluga i se drugo e katastrofa. molika baraat 900 evra :) pozdrav
     
  12. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    знаеш зашто не ми се допадна. Бев таму на свадба и беше ужасен распоредот на масите, вецињата се во самата сала веднаш до кујната, тие маси што се крајните карши вецињата немаат поим што се случува напред и можат да вршат попис кој влегол и колку пати во тоалет плус додека бевме и седевме на маса само не посетија три големи колку палецов муви кој лазеја по јадењето. И како да ги нема кога се е на куп и кујна и веце. Не сакам да те разочарувам сепак е ваш избор.
     
  13. Unique.chick

    Unique.chick Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    2.390
    дефинитивно ресторан КАСКАДА и услуга и амбиент и се а и многуу се финии !!!
     
    На BurstBerry му/ѝ се допаѓа ова.
  14. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Моја другарка беше минатиот викенд во Каскада и немаше еден пофален збор-ниту за услуга, ниту за атмосфера, ниту за храна.
     
  15. DeMelo

    DeMelo Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    1.405
    Ореов Лад, само за топол период.
    ДА се искористи најубавата тераса во Скопје.
    А и услугата им е ок.
     
  16. BrideToBe

    BrideToBe Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    86
    A sto mislite za Arka?
     
  17. Alondra

    Alondra Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    2.352
    Јас сум била на многу свадби во журнал и мојата беше таму и јас сум презадоволна од се, услуга, храна, буквално од се.
     
  18. I.vana

    I.vana Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    40
    Според мене, Арка е дефинитивно најубавато место во цело Скопје. Јас бев црврсто решена свадбата да ми биде на отворено па закажав во Ореов лад, инаку секунда една немаше да размислувам за Арка. Амбиентот внатре е сосема различен од сите свадбарски ресторани, боите се сиво со црно, има преубав базен кој го прават цел со свеќи од страна и со цвеќиња во него, поглед има кон цело Скопје (неможам ни да замислам колку е убаво навечер кога ќе светне градот), имаат и гудачки оркестар кој ги пречекува гостите кога искачаат од лифтот. Според мене совршено е, нема ни една мана..освен цената :) 24 евра е првото мени, а во него ако убаво се сеќавам има две парчиња месо, салати и за пиење има и жестоко. Има и шампањ, торта за малдите и украсување на слата во таа цена. Се надевам дека помогнав
     
  19. papilona

    papilona Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    144
    Леле давајте најитно предлози, ни ќе правиме ргистрација, значи не свадба и затоа не доаѓаат во предвид овие големиве ресторани, сакаме на резервираме на помало место каде има и убав амбиент и музика само што тотално се изгубивме со понудите, има ли некоји од вас кои правеле регистрација, и имате ли некоја идеа? :(
     
  20. Moira

    Moira Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.937
    Допаѓања:
    7.676
    papilona, проверете го италијанскиот ресторан Театро (бистрото во МОБ), прееееубава атмосфера и исто толку убаво јадење. Поделен е на ресторан и бар, кој каде сака таму ќе може да седи :)
    И најбитно - ќе се изненадиш колку е ЕФТИН :nod: