Ресторани за свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од Sun.shine, 21 април 2011.

 1. VDT2906

  VDT2906 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  5.934
  Пол:
  Женски
  Како што знам една другарка прашуваше и рекоа од 20 евра па нагоре без пијалак.
   
 2. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.537
  Допаѓања:
  8.296
  Пол:
  Женски
  Ресторан Ритуал и храна и услуга и декорација и цени се како што треба
   
 3. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.938
  Допаѓања:
  3.519
  Sum bila kako gostin tamu mn bese losa hranata , malku kolicinski i nevkusno se ostana po tanjiri
   
 4. IChika

  IChika Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2017
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  117
  Пол:
  Женски
  Предлог ресторан со пристојни цени до 350 гости?
   
 5. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.956
  Допаѓања:
  23.116
  Пол:
  Женски
  Континентал и Ритуал.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 6. VDT2906

  VDT2906 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  5.934
  Пол:
  Женски

  Хермес летна градина е добар.
   
 7. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.537
  Допаѓања:
  8.296
  Пол:
  Женски
  Ritual
   
 8. Ex Luna Scientia

  Ex Luna Scientia Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 декември 2017
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  843
  Пол:
  Женски
  Вила Веранда има правено некој? Ние бевме ама троа скапичко ни делуваа менијата, освен првото. Ќе имаме 200 гости, така што 5 илјади евра ќе не фати за толку луѓе. Убаво е местово и стварно ми е број еден, ама дали вреди за париве?
   
 9. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  942
  Допаѓања:
  7.405
  Пол:
  Женски
  Дали би некој правел свадба до 100 души во Каскада?

  Некако најмногу ми одговара со оглед на цената и она што го нудат?
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 10. rainbowec

  rainbowec Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  4.989
  Пол:
  Женски
  Слушнав дека Ресторан Ритуал отвориле нова летна тераса, дали некој има таква информација или бил па може да потврди?
   
 11. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.956
  Допаѓања:
  23.116
  Пол:
  Женски
  Братучетка на моја другарка правеше свадба таму. Другаркава е презадоволна од се. И од амбиент, услуга, храна. Јас би ти предложила да отидеш и во Бисера.
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  942
  Допаѓања:
  7.405
  Пол:
  Женски
  Тетка ми за двата братучеди правеше таму свадба. Ми се допаѓа ептен и мислам дека сума-сумариум цената би била иста како за во Каскада... Ама некако уштеко за брат ми кога гледавме, ми легна на душа...

  Се надевам дека ќе излезат у пресред за 100 души (плус-минус)...Ми се свиѓа и МКЦ ресторанот :)
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 13. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.956
  Допаѓања:
  23.116
  Пол:
  Женски
  Колку што знам, рестораниве го изнајмуваат просторот за минимум половина од местата.
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 14. rainbowec

  rainbowec Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  4.989
  Пол:
  Женски
  Дали некој правел или присуствувал на свадба во ресторан Маргер?
  Баш сега го разгледувам, има убаво големо дворно место па ако има некој нека сподели искуство. :)
   
 15. Fitonija

  Fitonija Нов член

  Се зачлени на:
  12 август 2018
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Дали некој познава шеф или готвач во ресторан за свадби?
  Ми треба за консултација, се разбира ќе си платам за услугата. :)
   
 16. TheButterfly

  TheButterfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Здраво,
  Ме интересира за ресторанот Riverside во Сарај, вака изгледа локациски доста добро,па ако може да кажете ваше мислење ако некој присуствувал на свадба или пак правел таму. :)
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 17. HelenaMuller

  HelenaMuller Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2018
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  742
  Пол:
  Женски
  Здраво,
  Да се јавам и јас со моите налудничави идеи :worried: Дали некој знае Аурора во Берово како наплаќаат за свадби? Претпоставувам дека е бубрег, ама би направила нешто поинтимно таму на отворено отколку типичен ресторан со 300 гости (ако ми одговара цената, нАли).
  Фала однапред
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 18. srcence123

  srcence123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2012
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  8
  Здраво,
  Ајде ако можи некои предлози на ресторани за свадби во Битола. Дали знаете некој ресторан со капацитет од околу 200-250 лица каде има летна бавча или скали во салата по кои би слегувале младоженците?
  Благодарам
   
  На IChika му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  2.958
  Допаѓања:
  8.996
  Предлог ресторан во Скопје за свадба на почеток на март?:^)
   
 20. ..barbie..

  ..barbie.. Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  56
  Пол:
  Женски
  Мојата свадба ја правев летово во Holiday Inn и сум презадоволна од односот на вработените, начинот на соработка и услужливоста на персоналот. Само пофални зборови имам, накратко ги надминаа моите очекувања. Топло ви го препорачувам.