Ресторани за свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од Sun.shine, 21 април 2011.

 1. ..barbie..

  ..barbie.. Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Се надоврзувам на погоре напишаното, бидејќи гледам дека повеќето идни невестички имаат проблеми околу бројката на гости, Holiday Inn ни излегоа пресрет, односно не не условуваа за минимална бројка и доплата на порции, доколку истата не се постигне. Напротив, менаџерот беше многу љубезен и инсистираше анексот на договорот, кој го скличивме недела дена пред свадба да биде за помала бројка на луѓе за да не заштити нас, т.е да не плаќаме плус во случај некој да откаже во заден момент.
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  942
  Допаѓања:
  7.403
  Пол:
  Женски
  Колку е таму порција ако може да знам? :D
   
 3. ..barbie..

  ..barbie.. Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Од 20,5 евра па нагоре, со тоа што може да си направиш комбинација од повеќе менија со иста цена. Во цената на секое мени вклучено е бело и црвено вино, пиво и газирани и негазирани сокови. Ракија, узо и виски (по желба) си купувате сами, а ви кажуваат количина во ресторанот зависно од бр. на гости, меѓутоа служењето на истите не го наплаќаат.
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ..barbie..

  ..barbie.. Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Holiday Inn
   
 5. principesa

  principesa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  73
  Da ve prasam, dali imate slusnato za noviot restoran za svadba Diamond Wedding House? Nov e od ovoj meseci pocna da raboti ama ako nekoja of vas slusnala nesto ve molam da mi piste. Fala mnogu, od tel sum zatoa e latinica
   
 6. Izi bela

  Izi bela Активен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2018
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Pomos znae li nekoj sloboden termin za svadba 2ili 3 mart
   
 7. #AnnA#

  #AnnA# Активен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2018
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Има ли некој искуство со Дениција???
  Услуга, храна, задоволни/незадоволни и причини? Многу ќе ми значи :$
   
  На Danyy му/ѝ се допаѓа ова.
 8. SmartyWifey

  SmartyWifey Активен член

  Се зачлени на:
  15 август 2018
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  Има ли Кавадарчанки меѓу вас што имаат правено свадба во стаклената сала на Ангропромет мислам се викаше ресторанот?
   
 9. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.035
  Допаѓања:
  64.125
  Пол:
  Женски
  Јас бев на свадба таму, местото ми е ептен убаво, особено со тоа текстот на ѕидот, ептен елегантно, убаво местенце. Храната одлична! Уникатно, со интересни салати, предјадења, не е класично како на секоја свадба, ептен вкусно беше се. Друго искуство немам да кажам, ама вака ресторанот ми се допадна ептен, тоа беше една од поубавите свадби на кои сум била. Незнам осветлувањето дали е исто организирано од ресторанот, но и тоа беше ептен убаво.
   
  На #AnnA# му/ѝ се допаѓа ова.
 10. #AnnA#

  #AnnA# Активен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2018
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам!!!
  Што убаво кажано, многу значи оваа помош. :)
   
  На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Zastitnicka

  Zastitnicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2015
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Женски помагајте се двоумам дали да закажам свадба во далиа-ханибал...местото како место не е лошо али би одела на ризик бидејќи ветуваат дека ке се реновира имаат и слики како би изгледало. Само ме плаши подиумот за играње да не биде мал бидејќи ќе имаме 250 луѓе, страв ми е да не е ептен тесно..дајте ми некој совет што имал идено или правено свадби, и за храна, осветлување и услуга..секоја инфо ми е добредојдена
  П.с. ми кажаа ако резервираме сега ќе бидат сегашните цени, зш ќе ги зголемувале за 2евра ради реновирањето- што ми прави плус притисок да треба сега да одлучиме дали да резервираме
   
 12. Sandrush12

  Sandrush12 Активен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2018
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  91
  Пол:
  Женски
  Здраво, дали некој правел мала свадба во Скопје и дали има предлог за каде би се одржала истата? Станува збор за максимум 50 луѓе, иницијално сакаме ресторан, кафана со музика да си има и после матично да си седнеме, да си јадеме, да се журкаме малце и секој по дома?
  Идеи ве молаааам, врвка ми е работава..
   
  Последна измена: 11 ноември 2018
  На Cinderfakinrella и Danyy им се допаѓа ова.
 13. Zastitnicka

  Zastitnicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2015
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Rossonerka знаеш колку гости имале во Ханибал на савадбата кај што ви беше тесно за играње..те прашувам сега затоа што јас планирам таму а ќе имам 250 гости..страв ми е да не е тесно за играње
   
 14. Zastitnicka

  Zastitnicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2015
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
   
 15. Zastitnicka

  Zastitnicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2015
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Те молаѓ за импресии од свадбата :) и инфо колку гости имавте дали ви беше тесно за играње или загушно ..и јас ќе правам таму свадба па секоја инфо ѓи е добредојдена
   
 16. Zastitnicka

  Zastitnicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2015
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Baby те молам за инфо во поглед на просторот за играње во ханибал...дали би бил таман за 250 гости да не биде ептен тесно јас бев на една свадба таму ама не можам да се решам за да закажам
   
 17. Zastitnicka

  Zastitnicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2015
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Искуство сподели како си поминала на свадбата
   
 18. anaspace

  anaspace Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2016
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Женски
  Дали знаете како се движат цените во Ритуал?
   
 19. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  6.322
  Лани беа од 9ипол 10 11 и 12евра плус 2ипол со 4е за пијалок си правиш комбинација и газдата е супер човек се постигнува договор
   
 20. AniDidi

  AniDidi Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2018
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки,
  ме интересираат искуства од Вила Ина, дали имаат алтернатива во случај на дожд, каква е храната бидејки знам дека таму нема кујна. Имате ли некој предлог за нешто во тој стил меѓутоа со покриен дел?