Ресторани за свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од Sun.shine, 21 април 2011.

 1. anaspace

  anaspace Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2016
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Женски
  Искуство со Ресторан Далиа?
   
 2. VAGA91

  VAGA91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Искуство со Ресторан Дениција?
   
 3. Girly90

  Girly90 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  550
  Допаѓања:
  1.026
  Пол:
  Женски
  Јас бев таму лани на свадба како, гостин, местото е преубаво, мене лично ми сметаше што подиумот е малце во удолница па дур играш нон стоп си навален и тоа беше една од работите што не се одлучив за свадба таму инаку другото е ок. а за дожд не знам, ако заврне нема кај да се игра, за кал не знам големи беа шаторите
   
 4. i13dk

  i13dk Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2010
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  38
  Ние се мислиме околу неколку ресторани за свадба. Во најтесен избор ни се:

  - Везилка
  - Ла тана - големата сала
  - Вила Веранда
  - Градина
  - Аликас

  Ве молам за искуства во врска со рестораниве и евентуално препорака кој да го одбереме.

  Накратко, сакаме да биде шатор или да може да се отвори од сите страни затоа што планираме летна свадба, сакаме да има простор доволно за играње, затоа што ќе имаме околу 300 гости.
   
 5. WhiteAngell

  WhiteAngell Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2012
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  1.101
  Пол:
  Женски
  Јас ти предлагам да го погледнете и Diamond Wedding House, само за летни свадби е и е прекрасен, нов.
  Ние ќе закажуваме таму :)
   
 6. SmartyWifey

  SmartyWifey Активен член

  Се зачлени на:
  15 август 2018
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  Дали некоја од вас знае која е цената во Куршумли Ан? Која е процедурата за свадба таму?
   
 7. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.099
  Бев летово на свадба, амбиентот ок, услугата така-така, храната лоша, месото здрвено.

  @i13dk за Веранда можам да ти кажам дека е ризично во отворениот дел, никогаш не знаеш какво време ќе ти се погоди. А за Градина немам слушнато лош коментар до сега, и од тоа што сум била храната превкусна, услугата исто беспрекорна.
   
  На VAGA91 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Shalitra

  Shalitra Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2018
  Пораки:
  277
  Допаѓања:
  1.198
  Пол:
  Женски
  Вака сеа,се надевам дека ќе му помогнам на некого.Сум била гостин и на луксузни свадби,но и на помалку луксузни.Бидејќи не сум мажена,кога би требало да правам свадба Холидеј Ин и Континентал уште од старт ги исклучувам како опција.Ниту амбиентот е убав,храната не ме бендисува,услугата па ич.
  Од полуксузните места би ги издвоила Везилка за летно време,амбиент топ,подиум такоџе за денсање простор баеги,храната врв но једино мана им е шо порциите беа малку оскудни или можда оние што ме викнаа па така се договориле.Услуга 10/10.
  Дениција пак што е наспроти Везилка,исто ми се допаѓа ама бидејќи е истиот газда така да начинот на работа е ист како и кај Везилка,само што ми е повеќе за есенско зимски свадби.
  Александар Палас гарден ми се допаѓа повеќе него просторот кој е внатре.Препорачувам за летни свадби.
  Е сеа за помалку буџетни свадбени веселби, Далиа,храната беше и вкусна и топла,услугата 8/10 само просторот е помал,и не препорачувам за големи свадби зошто ептен ќе се буткате во гостите. Ритуал исто,пред 3 години бев таму гостин и храната беше превкусна!!! топла,тазе,услуга на секој чекор,просторот исто е одличен само за помали свадби :) услуга 10/10.
  Бела ресторанот што е накај батинци многу ми прави ќеиф.Ептен и храна и простор огромен услуга на ниво. Истото мнение и за Њу стар во визбегово.Пред 5 години беше одличен,дали е уште така не знам.
  Што се однесува до Градина гледам дека повеќето го фалат,мене некако воопшто не ми остави впечаток.Просторот беше малку збиен,немаше простор од една маса до друга,храната 7/10 исто и услугата.
  Сума сумарум,мое мнение е ова,што не мора да е точно.Сакав само да споделам а дека сум пицајзла и приметувам све,сум зошто сакам се да биде ко што треба :)
   
  На Gabrielle... и MarigoldA им се допаѓа ова.
 9. AkinomS

  AkinomS Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2015
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  6
  Може ли некој да сподели поново искуство за Маркиз Делукс?
   
  Последна измена: 30 ноември 2018
 10. hristinan12

  hristinan12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2014
  Пораки:
  400
  Допаѓања:
  606
  Пол:
  Женски
  Искуство со ресторан бисер во илинден и wedding house на патот кон китка?
   
 11. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.089
  Допаѓања:
  451
  Искуство со Wedding house и Аликас?
   
 12. Мариаа.

  Мариаа. Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2016
  Пораки:
  1.768
  Допаѓања:
  10.999
  Пол:
  Женски
  Аликас е врв. Ние правевме таму свадба. Од организираност до храна се им е топ. Самиот ресторан е преубав,и плус местото каде што организираат матично мене многу ми се допадна. Ти го препорачувам.
   
  Последна измена: 12 февруари 2019
  На Alanna му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Anenik

  Anenik Активен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  Weeding house -искрено премногу скапо и префинето а слаба услуга, слаба декорација , Лани бев на свадба кај братучетка и ич не ми се допадна може сега нешто промениле но очекував многу повеќе бар од декорацијата .... услугата нема да ја коментирам ...
  Топло ти го препорачувам Гарден прекрасно си поминав.
   
  На Alanna му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  2.660
  Допаѓања:
  8.492
  Во кој поглед од услугата не си задоволна? Храна, брзина на келнери....?
   
 15. Anenik

  Anenik Активен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  Повеќе од храната, брзината на келнерот да кажам и во ред беше, но порциите мали беа, ордевери такви работи беа многу сиромашни. А порција мислам дека платија некаде по 30е..
   
 16. Zastitnicka

  Zastitnicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2015
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Zdravo Shalitra
  Бидејќи имаш пишано како совет за ресторан ханибал да ме се многу гости ке можеш да ми кажеш поконкретно искуство во однос на бројката на гости. Ние планираме 250 гости па некако страв ме фаќа да не биде тесно :(
   
 17. Shalitra

  Shalitra Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2018
  Пораки:
  277
  Допаѓања:
  1.198
  Пол:
  Женски

  Реално мал е ресторанот за 250 гости....Евентуално Везилка,Градина,Ла Тана се така поголеми....
   
 18. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  4.954
  Јас правев во Веранда. Многу убаво поминавме, ама имавме 200 гости. За 300 мислам дека ќе биде малку тесно. Ако сакаш пиши ми порака, ќе ти кажам детали. Инаку има тенда Веранда, нема гајле на дожд.
   
 19. shegaLo

  shegaLo Нов член

  Се зачлени на:
  3 март 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Хелоу,
  Кукличка, ај те молам сподели од прва рака за Веранда. Ние сакаме да правиме таму во Септември.
  Фала ти многу.
   
 20. GreyM

  GreyM Нов член

  Се зачлени на:
  7 март 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите. Би сакала да прашам за искуства во Cherry Orchard и Ореов лад. Дали сте правеле таму свадба, дали сте присуствувале? Во споредба кое е подобро? Услуга, украси? Дали вреди за парите?