1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ресторани за свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од Sun.shine, 21 април 2011.

  1. anaspace

    anaspace Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2016
    Пораки:
    356
    Допаѓања:
    161
    Пол:
    Женски
    Искуство со Ресторан Далиа?
     
  2. VAGA91

    VAGA91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Искуство со Ресторан Дениција?
     
  3. Girly90

    Girly90 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2013
    Пораки:
    599
    Допаѓања:
    1.104
    Пол:
    Женски
    Јас бев таму лани на свадба како, гостин, местото е преубаво, мене лично ми сметаше што подиумот е малце во удолница па дур играш нон стоп си навален и тоа беше една од работите што не се одлучив за свадба таму инаку другото е ок. а за дожд не знам, ако заврне нема кај да се игра, за кал не знам големи беа шаторите
     
  4. i13dk

    i13dk Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2010
    Пораки:
    646
    Допаѓања:
    786
    Ние се мислиме околу неколку ресторани за свадба. Во најтесен избор ни се:

    - Везилка
    - Ла тана - големата сала
    - Вила Веранда
    - Градина
    - Аликас

    Ве молам за искуства во врска со рестораниве и евентуално препорака кој да го одбереме.

    Накратко, сакаме да биде шатор или да може да се отвори од сите страни затоа што планираме летна свадба, сакаме да има простор доволно за играње, затоа што ќе имаме околу 300 гости.
     
  5. WhiteAngell

    WhiteAngell Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2012
    Пораки:
    721
    Допаѓања:
    2.303
    Пол:
    Женски
    Јас ти предлагам да го погледнете и Diamond Wedding House, само за летни свадби е и е прекрасен, нов.
    Ние ќе закажуваме таму :)
     
  6. SmartyWifey

    SmartyWifey Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2018
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    234
    Пол:
    Женски
    Дали некоја од вас знае која е цената во Куршумли Ан? Која е процедурата за свадба таму?
     
  7. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Бев летово на свадба, амбиентот ок, услугата така-така, храната лоша, месото здрвено.

    @i13dk за Веранда можам да ти кажам дека е ризично во отворениот дел, никогаш не знаеш какво време ќе ти се погоди. А за Градина немам слушнато лош коментар до сега, и од тоа што сум била храната превкусна, услугата исто беспрекорна.
     
    На VAGA91 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Shalitra

    Shalitra Популарен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2018
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    1.965
    Пол:
    Женски
    Вака сеа,се надевам дека ќе му помогнам на некого.Сум била гостин и на луксузни свадби,но и на помалку луксузни.Бидејќи не сум мажена,кога би требало да правам свадба Холидеј Ин и Континентал уште од старт ги исклучувам како опција.Ниту амбиентот е убав,храната не ме бендисува,услугата па ич.
    Од полуксузните места би ги издвоила Везилка за летно време,амбиент топ,подиум такоџе за денсање простор баеги,храната врв но једино мана им е шо порциите беа малку оскудни или можда оние што ме викнаа па така се договориле.Услуга 10/10.
    Дениција пак што е наспроти Везилка,исто ми се допаѓа ама бидејќи е истиот газда така да начинот на работа е ист како и кај Везилка,само што ми е повеќе за есенско зимски свадби.
    Александар Палас гарден ми се допаѓа повеќе него просторот кој е внатре.Препорачувам за летни свадби.
    Е сеа за помалку буџетни свадбени веселби, Далиа,храната беше и вкусна и топла,услугата 8/10 само просторот е помал,и не препорачувам за големи свадби зошто ептен ќе се буткате во гостите. Ритуал исто,пред 3 години бев таму гостин и храната беше превкусна!!! топла,тазе,услуга на секој чекор,просторот исто е одличен само за помали свадби :) услуга 10/10.
    Бела ресторанот што е накај батинци многу ми прави ќеиф.Ептен и храна и простор огромен услуга на ниво. Истото мнение и за Њу стар во визбегово.Пред 5 години беше одличен,дали е уште така не знам.
    Што се однесува до Градина гледам дека повеќето го фалат,мене некако воопшто не ми остави впечаток.Просторот беше малку збиен,немаше простор од една маса до друга,храната 7/10 исто и услугата.
    Сума сумарум,мое мнение е ова,што не мора да е точно.Сакав само да споделам а дека сум пицајзла и приметувам све,сум зошто сакам се да биде ко што треба :)
     
    На Gabrielle... и MarigoldA им се допаѓа ова.
  9. AkinomS

    AkinomS Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2015
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    44
    Може ли некој да сподели поново искуство за Маркиз Делукс?
     
    Последна измена: 30 ноември 2018
  10. hristinan12

    hristinan12 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2014
    Пораки:
    778
    Допаѓања:
    1.212
    Пол:
    Женски
    Искуство со ресторан бисер во илинден и wedding house на патот кон китка?
     
  11. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Искуство со Wedding house и Аликас?
     
  12. Мариаа.

    Мариаа. Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2016
    Пораки:
    3.240
    Допаѓања:
    24.022
    Пол:
    Женски
    Аликас е врв. Ние правевме таму свадба. Од организираност до храна се им е топ. Самиот ресторан е преубав,и плус местото каде што организираат матично мене многу ми се допадна. Ти го препорачувам.
     
    Последна измена: 12 февруари 2019
    На Alanna му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Anenik

    Anenik Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2019
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    41
    Пол:
    Женски
    Weeding house -искрено премногу скапо и префинето а слаба услуга, слаба декорација , Лани бев на свадба кај братучетка и ич не ми се допадна може сега нешто промениле но очекував многу повеќе бар од декорацијата .... услугата нема да ја коментирам ...
    Топло ти го препорачувам Гарден прекрасно си поминав.
     
    На Alanna му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    8.947
    Допаѓања:
    18.059
    Во кој поглед од услугата не си задоволна? Храна, брзина на келнери....?
     
  15. Anenik

    Anenik Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2019
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    41
    Пол:
    Женски
    Повеќе од храната, брзината на келнерот да кажам и во ред беше, но порциите мали беа, ордевери такви работи беа многу сиромашни. А порција мислам дека платија некаде по 30е..
     
  16. Zastitnicka

    Zastitnicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2015
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    Zdravo Shalitra
    Бидејќи имаш пишано како совет за ресторан ханибал да ме се многу гости ке можеш да ми кажеш поконкретно искуство во однос на бројката на гости. Ние планираме 250 гости па некако страв ме фаќа да не биде тесно :(
     
  17. Shalitra

    Shalitra Популарен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2018
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    1.965
    Пол:
    Женски

    Реално мал е ресторанот за 250 гости....Евентуално Везилка,Градина,Ла Тана се така поголеми....
     
  18. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.201
    Допаѓања:
    23.963
    Јас правев во Веранда. Многу убаво поминавме, ама имавме 200 гости. За 300 мислам дека ќе биде малку тесно. Ако сакаш пиши ми порака, ќе ти кажам детали. Инаку има тенда Веранда, нема гајле на дожд.
     
  19. shegaLo

    shegaLo Нов член

    Се зачлени на:
    3 март 2019
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Хелоу,
    Кукличка, ај те молам сподели од прва рака за Веранда. Ние сакаме да правиме таму во Септември.
    Фала ти многу.
     
  20. GreyM

    GreyM Нов член

    Се зачлени на:
    7 март 2019
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите. Би сакала да прашам за искуства во Cherry Orchard и Ореов лад. Дали сте правеле таму свадба, дали сте присуствувале? Во споредба кое е подобро? Услуга, украси? Дали вреди за парите?