Ресторани за свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од Sun.shine, 21 април 2011.

 1. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.558
  Допаѓања:
  3.545
  Пол:
  Женски
  Здраво. Искуство со ресторан АБЦ во Бутел?
   
 2. Em4e711

  Em4e711 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  164
  Здраво, дали имате искуство со ресторанот Гранд Гарден во Ченто?
   
 3. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.017
  Допаѓања:
  7.525
  Пол:
  Женски
  Јас многу бев заинтересирана за Cherry Orchard, преубаво изгледа и првично се договоривме за дата. Ама отидовме на одмор пред да оставиме капар, и моите биле на свадба таму додека не бевме во Скопје. Прво ни рекоа дека собира до 350 гости, испадна дека и 300 едвај собира, и тоа еден дел од гостите на коњопои треба да се, нема доволно маси за толку луѓе. И моите начекале ден кај што врне, сите се криеле по коли да не накиснат и невестата пукнала од плачење бидејќи целата била со кал. Јас искрено откажав само заради бројката, имавме многу гости и немаше шанси да ги ставам луѓето на стоење цела свадба. За дождот знаев дека би било проблем ама не можам да знам дали ќе ми врне со месеци унапред на денот на свадбата. Спремна бев да ризикувам. Местото премногу ми се допаѓаше, и баш е несекојдневно. Ако немате многу гости и сте спремни да ризикувате со временските услови, може да биде убав избор.

  На крај правевме свадба во Везилка, и бев премногу задоволна. Апсолутно никаква замерка немав и воопшто не се каам за изборот.
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 4. danimani123

  danimani123 Нов член

  Се зачлени на:
  10 април 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите, се мислиме да правиме свадба во ресторан Ритуал (Трубарево), но не сме сигурни дали би имало доволно место за 250/260 гости и притоа да биде комфорно за играње.
  Иако капацитетот е 300 гости, не сме убедени дека нема да биде тесно.

  Дали некоја од вас може да сподели искуство од овој ресторан со отприлика таа бројка на гости?
   
 5. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  4.954
  Јас сум била на свадба таму. Голем е многу просторот, има место за многу гости, има паркинг. Ако имате помалку од 300 гости, може да изгледа празно. Храната е ок, како секаде, келнерите се услужливи.
   
  На Emotional123 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.606
  Допаѓања:
  5.305
  Амор Палас Струмица, да не знаете цените како се движат, украсување, храна?

  Бев 1 мн. Беше убаво
   
 7. Em4e711

  Em4e711 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  164
  Читав тука дека за ресторан Далија (Ханибал) се мислеше некоја членка дали за 260 гости ќе биде доволно комфорен ресторанот, а од таму викаат дека собира и до 400 гости. Дали има некој искуство од овој ресторан? За свадба со од прилика 350 гости.
   
 8. ..barbie..

  ..barbie.. Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Сум била на неколку свадби во Ханибал и за 250-260 гости просторот е таман. Според мене, многу се 350 гости за таа сала. Сепак, не е само да ги собере, а да се туткаат и да не се чувствуваат пријатно. Што се однесува до подиумот, има столбови и со тоа се намалува просторот за танцување, па затоа не би ти го препорачала за толку луѓе.
   
  Последна измена: 3 мај 2019
 9. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  6.323
  Ќе има... без грижи сум била на свадби таму и одлично е има и за играње и за се
   
 10. Katerinaaaaaa

  Katerinaaaaaa Активен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2016
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво,
  дали некоја има искуство од свадби во Бела Вода - Велес?
   
 11. Em4e711

  Em4e711 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  164
  Имате ли некоја препорака за ресторан за од прилика 350 гости, но да биде со некоја пристојна цена на порција, барем до кај 18е?

  Сите со тој капацитет што ми се свиѓаат се со над 20е, а тие што ни одговараат со цената па просторот ми изгледа мал за толкав број на гости :(
   
 12. malasimba

  malasimba Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2018
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  81
  Пол:
  Женски
  Прашај во Ла Тана на камник, преубаво е значи, има голема сала од 300 до 550 луѓе, менија од 18е па нагоре се, со пиење со се
   
  На Em4e711 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.431
  Пол:
  Женски
  Ресторанот Хермес, пред Пинтија..огромен шатор и собира над 350 гости. а за порција ќе си договориш каква сакаш.
   
  На Em4e711 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Arijana22

  Arijana22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2016
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Искуства со Diamond Wedding House? Цена на менија? Услуга?
   
 15. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.950
  Допаѓања:
  3.607
  Пол:
  Женски
  Инфо на менија и услови во Белви?
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Bubish26

  Bubish26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2019
  Пораки:
  551
  Допаѓања:
  1.687
  Пол:
  Женски
  Јас бев минатата година на свадба во Cheery Orchard, искрено не би правела ни последно место да е, не ми е битен изгледот колку храната, извинете вака ама ја имаја сервирани како на стока да даваат,ужаас. Дента се погоди врнежливо, фала Богу вечерта не врнеше али паркингот... само кал. Братучетка ми плати 25 евра мислам не сум баш сигурна, не вреди дефинитивно.
   
 17. Bubish26

  Bubish26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2019
  Пораки:
  551
  Допаѓања:
  1.687
  Пол:
  Женски
  Здраво, со маж ми сме загреани баш за Regusa360 ж, пошо останав бремена малце плановите се измешаа па не сакаме шпански серии со детенце, единствени слободни датуми се 18авг и 20окт, септември тешко дека некаде би нашле слободно. Сакам да ве прашам дали сте присуствувале на некоја свадба/веселба таму и дали вреди толку пари. Не сум од Скопје па би ми било огромна помош ако знаете и некое друго место слично наместено како во Regusa360.
   
 18. Sandra456*

  Sandra456* Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2017
  Пораки:
  534
  Допаѓања:
  352
  Пол:
  Женски
  Zdravo znae li nekoj kako se dvizat cenite vo Gradina za hrana i pijalok ? Bi vi bila blagodarka akogi imate slucajno meniata ili ako gi znaete cenite kako se dvizat da pisete. Fala mn
   
 19. Цвет88

  Цвет88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  14.870
  Пол:
  Женски
  Пред 4 години беше околу 20 евра плус пиење.
   
 20. Cholipam

  Cholipam Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2013
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  74
  Пол:
  Женски
  IMG-7c45e478201614120956db56b24cd18b-V.jpg IMG-6d89006e4f694b01ae0118f4126c2eea-V.jpg