Ресторани за свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од Sun.shine, 21 април 2011.

 1. Anenik

  Anenik Активен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  За гарден, порано мислам беше велково меанче. После надвожњакот лево се врти до на Ферус куќата тој е нема да утнеш
   
 2. lillypad

  lillypad Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2013
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Искуства со Ла Тана-Камник?
  Услуга, храна, лизгав под, вентилација..
   
 3. malasimba

  malasimba Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2018
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  81
  Пол:
  Женски
  За Ла Тана само пофалби. На 3 свадби бев таму и се беше одлично.
   
 4. IChika

  IChika Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2017
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  112
  Пол:
  Женски
  Мене пак воопшто не ми остави впечаток ла тана, толку беше топло не се ни играше, а во средина вентилаторчиња, се потпиш премногу, повеќе време бев надвор него ли внатре, храната беше ок. подот не беше лизгав
   
 5. leo04

  leo04 Нов член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Машки
  Искуства со Nola lounge bar? Доколку сте присуствувале или сте правеле свадба таму да се пријавите на рецепција имам по некое прашање :)
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 6. coolgirl123

  coolgirl123 Активен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2019
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  127
  Пол:
  Женски
  Spored mene za svadba gledajte da pravite vo prostor kade sto se pusi, a ako pravite vo zatvoren prostor kade sto ne se pusi, skoro site gosti pusaci ke bidat nadvor na cigara
   
  На Gabrielle..., Bicka77 и stetoskop им се допаѓа ова.
 7. Цвет88

  Цвет88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  2.364
  Допаѓања:
  14.864
  Пол:
  Женски
  ^ немора да значи.
  На нашата свадба надвор беа само не играчите. Другите не седнаа... се играше нон стоп. Од ресторанот велеа дека таква свадба немале до сега. Музичарите исто..
  Најбитно е младите да се задоволни и весели... ако ги гледат нив весели, и другите ќе бидат...
  А од намуртени и дигнати фаци сите ќе бегаат.
   
 8. katce patce

  katce patce Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Женски
  Значи истата мака и ја ја имам..
   
 9. katce patce

  katce patce Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Женски
  Мислење за Гранд Гарден и за Ресторан Розенберг ?
   
 10. katce patce

  katce patce Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Женски
  искуство?
   
 11. coolgirl123

  coolgirl123 Активен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2019
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  127
  Пол:
  Женски
  Ресторан Градина , Ла тана, Wedding house ,мислам дека имаат по простојни цени
   
 12. Mitrovska95

  Mitrovska95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2011
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  265
  Јас правев во ресторан Бисер, многу сум задоволна од услуга храна ефекти се буквално.. менито некаде од 13еу почнува па нагоре.
   
  На coolgirl123 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. katce patce

  katce patce Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Женски
  Ресторан Градина не ги собира гостите :(
  Ла тана скапа ми е 18е порција бидејќи имаме 350 гости :whew:
  Wedding House најефтина порција 22е никако :(

  Незнам што да правам, немаме искрено финансии за да можеме да си дозволиме порции од 18е, а па гости никако неможе да се намалат. Реално свадбата не би ја ни правела а не вака неможам да најдам место и цена солидна.
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 14. katce patce

  katce patce Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Женски
  Ние таму сакавме да правиме бидејќи и е убаво а и згора на се ефтино а преубава храна имаат. Сум била на 2 свадби таму и дефф е еден од најдобрите ресторани. Чиста 10ка од мене за нив. Но проблемот е дека собира 330 а ние сме 350. Дури и некако не ми се верува дека собира 330 бидејќи сум била и сум видела..
   
  На Mitrovska95 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Mitrovska95

  Mitrovska95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2011
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  265

  Е тоа е друго, и мене ми беа планирани 300 ама ми дојдоа 260, реално би намалила ако имам можност само да биде се ок! У другиве ресторани реално цените се многу повисоки.
   
 16. katce patce

  katce patce Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Женски
  Џабе неможе никако да намалиме. Откај мене се само 100 едвај намалив а од др страна 250
  Згора на се сами си ја плаќаме нашата свадба без нашите родители да учествуваат и затоа прибираме ;(;(;(
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Mitrovska95

  Mitrovska95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2011
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  265
  Разбирам.. барај друга опција, у Гранд Гарден кога прашував 18ипол најевтиното беше без мн избор.
   
 18. coolgirl123

  coolgirl123 Активен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2019
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  127
  Пол:
  Женски
  Прашај во новиот рестора Дајмонд што е мислам таму беа од 14е па нагоре
   
 19. WhiteAngell

  WhiteAngell Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2012
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  1.100
  Пол:
  Женски
  Во Дајмонд ние правевме свадба летово, најевтината порција беше 19е.
  Зависи и кога сакаат да биде свадбата затоа што Дајмонд не работат цела година, летен ресторан е и мислам дека овие месеци не закажуваат свадби
   
  Последна измена: 15 ноември 2019
  На coolgirl123 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. katce patce

  katce patce Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Женски
  Во август :(