Ресторани за свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од Sun.shine, 21 април 2011.

 1. WhiteAngell

  WhiteAngell Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2012
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  1.065
  Пол:
  Женски
  Ресторанот за летна свадба е врв, простор за играње, организација, услуга врвна. Ние имавме 330 гости и беше топ.

  Ако сакаш ќе ти го испратам менито во лп
   
 2. katce patce

  katce patce Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Женски
  Може :D:D
   
 3. IChika

  IChika Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2017
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  74
  Пол:
  Женски
  Пробајте во Кристал, железара. Пристојна цена и убава храна.
   
 4. katce patce

  katce patce Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Женски
  колку гости имавте и како ти се допадна?
   
  На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
 5. mssuniquee

  mssuniquee Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  1.026
  Допаѓања:
  21.596
  Пол:
  Женски
  Околу 280, Инаку за Парк нема збор, Совршено :) Таму и матично се венчавме, како во филмови :) 4B93E5FA-05EC-4661-8B7A-2ED8A75CA23C.jpeg
   
 6. katce patce

  katce patce Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Женски
  За кој се одлучи?
   
 7. katce patce

  katce patce Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Женски
  Дали некој има искуство со Аква Стар ресторанот во Кадино?
  Бидејќи ми кажаа дека ќе се реновирал...
  Бев на 1 свадба пред 3год и ич не ми текнува на него каков беше.
  Ве молам искуства. :sweat:
   
 8. coolgirl123

  coolgirl123 Активен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2019
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Женски
  Сум била како гостин и искрено не ми се допаѓа ама сепак тоа е ствар вкус :) а јадењето е убаво
   
 9. katce patce

  katce patce Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Женски
  Sto potocno ne ti se dopagja?
   
 10. coolgirl123

  coolgirl123 Активен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2019
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Женски
  Армосферата некако, масите просторот целосно ..
   
 11. katce patce

  katce patce Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Женски
  Mislam deka atsmosferata zavisi od gostite i od muzikata. Barem ja taka mislam. A za masite neznam sega kje go renoviraat taka da kje vidime.
   
  На coolgirl123 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.929
  Допаѓања:
  3.460
  Пол:
  Женски
  Искуство скоро во Ксантика ?
   
 13. Sonrisa

  Sonrisa Активен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2017
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Другарка моја правеше свадба во Ксантика во ноември. Она е презадоволна од се, особено од храната и услугата.
   
  На TeonaZ и Rubiii им се допаѓа ова.
 14. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.929
  Допаѓања:
  3.460
  Пол:
  Женски
  Тоа значи дека во затворениот дел правела?

  А дали имате искуство со начинот на плаќање по рестораниве?
  Слушам ускуства дека некаде се плаќаат однапред пријавените порции, другде се плаќа однапред се на недела дена од свадбата, на трето место се плаќало ден два по свадба.

  Ваши искуства??
   
 15. mssuniquee

  mssuniquee Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  1.026
  Допаѓања:
  21.596
  Пол:
  Женски
  Ние во Парк ресторан имавме оставено капар,после истата вечер од кога гостите си отидоа си исплативме се и толку:)
   
  На Rubiii му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Цвет88

  Цвет88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  1.990
  Допаѓања:
  12.676
  Пол:
  Женски
  Ние кога правевме свадба, во ресторанот кај што правевме ни рекоа никако да прифаќаме да платиме било што унапред, освен капар.
  Дечкото кажа, ако ги земат парите, нема да се потрудат да биде се како што треба, а вака, постои можност да не платиш ако кикснат.
   
  На mssuniquee и Rubiii им се допаѓа ова.
 17. sirenah

  sirenah Нов член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2020
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Здраво феминки,

  Дали некоја од вас била на свадба во Старо Буре Кучково и ако може да споделите искуство? Ви благодарам.
   
  Последна измена: 21 јануари 2020
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 18. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.060
  Допаѓања:
  2.034
  Оставаш капар за ресторанот зависи каде колку конкретно за братми 3-4000 оставија...вечерта на крајот по искористените порции се платија и толку
   
  На Rubiii му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  940
  Допаѓања:
  7.399
  Пол:
  Женски
  Женски, дали знаете некој кафиќ во Скопје кој се изнајмува за свадби? :) И дали Паб 18 во Дебар маало дали би можел да се “рента” за една вечер? :)
   
  Последна измена: 25 јануари 2020 во 22:29
 20. coolgirl123

  coolgirl123 Активен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2019
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Женски
  Јас сум била на свадба во форца и во мартини. Ба конопои младите а по возрасните на маси ама на мали свадби од прилика максимум 100 гости . Можеш да прашаш . И сум видела реклама дека во тренд во аеродром го рентаат за свадби.
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.