Ресторани за свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од Sun.shine, 21 април 2011.

 1. bile84

  bile84 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  95
  Пол:
  Женски
  Женски...

  Од икс причини, мои блиски ја откажуваат свадбата.

  По повод тоа, се отстапува термин за свадба на 16.05.2020 во ресторан Аликас.

  Доколку има заинтересирани, ве молам да контактирате на 070 388 782 - Љупчо

  Ви благодарам на внимание.

  :hai:
   
 2. Melisapisljagic

  Melisapisljagic Нов член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2020
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Dali neko zna dobra lokacija za svadbe u Ohrid, ako moze top 10 lokacije ❤️
  Ja Sam iz srbije a verenik mi je makedonac, tako da mi treba malo pomoc.
   
  На WildMk и makedon81 им се допаѓа ова.
 3. makedon81

  makedon81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2019
  Пораки:
  290
  Допаѓања:
  429
  Пол:
  Машки
  Ајде охриѓанки помагајте а девојкава :* :)
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 4. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  1.222
  Пол:
  Женски
  Cuba Libre Beach, прекрасна локација на езеро, со прекрасна глетка.
   
  На makedon81 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Depsina

  Depsina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  6
  Hello Девојки,
  дајте предлог за свадба на отворено до кај 150 гости.
  До сега имаме отидено само до Вила Веранда, ми остави убав впечаток но би сакала да видам и други места.
  Thanks ☺️
   
 6. coolgirl123

  coolgirl123 Активен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2019
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  152
  Пол:
  Женски
  Белви
   
 7. Mamma mia

  Mamma mia Нов член

  Се зачлени на:
  8 март 2020
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Дечки дали правел некој свадба до сега во Битола во Епинал на терасата? Ако да, како си поминавте? Ме интересира како ги распоредивте гостите, дали сите беа на едниот крај од терасата и плус тој делот од салата што се отвара, а на другиот дел беше играњето или како ? Фала ;)
   
 8. Gabrielle...

  Gabrielle... Активен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2019
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  88
  Пол:
  Женски
  Ти пишав приватна со неколку препораки. Инаку Куба Либре мислам дека не ја затвораат за свадби , ама одма до него во Кадмо прават. Само значително поскапо од друго места.
   
 9. Bubish26

  Bubish26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2019
  Пораки:
  1.344
  Допаѓања:
  6.275
  Пол:
  Женски
  Инекс Горица
   
  На coolgirl123 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.043
  Допаѓања:
  4.146
  Пол:
  Женски
  Вила Веранда реално колку капацитет има на терасата?
  Дали се плаќа се фул однапред или?
   
 11. Bubish26

  Bubish26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2019
  Пораки:
  1.344
  Допаѓања:
  6.275
  Пол:
  Женски
  Ние правевме во Рагуза 360, сега има нова Рагуза 919. Преубаво беше се, немаше некој кој не го пофали персоналот и јадењето, посебно менаџерот Игорче кој беше нон стоп околу нас и околу гостите за да биде сигурен дека е се во ред. Матично таму е врв, ние па имавме и виолини тие додатно направија атмосвера како од бајка.
   
  На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.043
  Допаѓања:
  4.146
  Пол:
  Женски
  Колку ви беше порција?
  Немам поим за Рагуза 360 какви се цените...
   
 13. Bubish26

  Bubish26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2019
  Пораки:
  1.344
  Допаѓања:
  6.275
  Пол:
  Женски
  Има 5 мениа, ние го зедовме третото 23 евра порција и 2 мениа за пијачка 6 евра беше нашето со неограничено пиење. Од нив добивме поклон летни коктели за Бокаконга делот иначе е 1евро плус кој сака коктел. Најефтиното мислам беше 18, второто 21, четвртото 24/5 евра тоа имаше морски плодови плус само од третото,5 мени е шведска маса. Менито за пијачка беше со голем избор.
   
 14. TheDogLover

  TheDogLover Активен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2018
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Женски
  Devojki ke ve zamolam mislenje za restoran Vavilon 1 vo Bitola? Iskustva, ceni i slicno? Blagodaram odnapred :)
   
 15. Najsimonicka

  Najsimonicka Нов член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2020
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  I mene mi treba pomos okolu lokacii za svadba vo Ohrid. Na internet nema skoro nisto pa Femina mi izleze dodeka guglav. Po moznost ako znaete restorani so terasi na otvoreno bi vi bila blagodarna
   
 16. Снегулк@23

  Снегулк@23 Активен член

  Се зачлени на:
  15 август 2020
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  Континентал имаат преубава отворена бавча со мн ок цени, александар палас исто
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.