Ресторани за свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од Sun.shine, 21 април 2011.

 1. elena.mak

  elena.mak Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.613
  Допаѓања:
  11.183
  Дали знаете отприлика колку се двизат цените во Ореов лад? Се се токмиме да одиме, никако да тргнеме... :D Па вака барем ориентационо да знаеме колку би не чинело!
   
 2. Babushka

  Babushka Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2011
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  3.722
  Овие цени ни ги дадоа лани во септември. Веројатно се изменети, но колку и како....
   

  Прикачени фајлови:

  • ol.jpg
   ol.jpg
   Големина на фајлот:
   156,8 KB
   Прегледи:
   550
 3. andriana24

  andriana24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  1
  Se e ok samoo ne mi e jasno sto saka da kaze vo vreme traenje od 5casa posle toa se naplaka ili??
   
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.954
  Пол:
  Женски
  да, времетраењето на 5 часа почнува да се брои,по завршувањето на приемот
   
 5. I.vana

  I.vana Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  40
  Тоа е на пример ..приемот е од 7 до 7 и пол...значи понудата важи до 12 и пол. Понатаму се наплаќа, ама 5 часа и трае свадбата. А менито е сеуште тоа, само цените се со едно евро плус оваа година. Во цената не спаѓа торта, украсување и икебана на главна маса. Исто така има неограничено пиење, но жестоко си носите вие
   
 6. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  397
  Ауууу, НЕ ФАЛА! Премногу е кич за мој вкус.
   
 7. elena.mak

  elena.mak Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.613
  Допаѓања:
  11.183
  Денес бев во Ореов лад. Цените ќе бидат зголемени за едно до две евра минимум од ова чудо што ми го прати, не се нормални. Имаат реновирано, стварно, ама се испозанеле според мене. Мислам цените можеби се во ред, само што мојов џеб не држи толку, хахахаха! Ама затоа ресторан Езерце на езеро Треска, е веќе друг муабет... Најскапо што може да фати е 12 евра, со тоа што жестокиот пијалок си го носиме сами, а во тие 12 спаѓа и украсување на салата, а погледот, луѓе, бесценет... Кога ќе имам повеќе време ќе ви го постирам менито, прекрасно е! :inlove:
   
 8. Taurus1109

  Taurus1109 Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Здраво девојки,
  имам едно прашањe за сите кои веќе правеле свадба. Спремам свадба во јули во ресторан Ромео и Јулија ама во новиот кај Пинтија. Ме интересира мислење на некој што веќе бил или правел свадба таму. Неодамна слушнав мн лоши критики и ме фаќа паника. Ми кажаа дека пиењето не било ладно, услугата не била добра, храната ја носеле со комбе, климатизацијата не била добра. Би сакала да слушнам мислење на некој што бил таму. Фала.
   
 9. andriana24

  andriana24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  1
  Jas sum bila i na svadba i na stara nova godina i stvarno bese mnnogu loso se sto nabroja gore dole e tocno neznam za hranata ama klimatizacijata i pienjeto bese katastrofa!!!
   
 10. K.e.ll.y

  K.e.ll.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2010
  Пораки:
  458
  Допаѓања:
  213
  Ми требаат совети... сè во врска свадба

  Девојки дали некоја правела свадба во ресторанот Ромео и Јулија или има слушнато гласови некој за таму?
   
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.954
  Пол:
  Женски
  ^засега се што имам чуено за Ромео и Јулија, било не баш добро
   
 12. Betty.Boop

  Betty.Boop Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2011
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  61
  Ова значи за тој ресторан во Пинтија или кај јужен булевар што е???
   
 13. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  1.080
  Пол:
  Женски
  За сите што си планирате свадби: обавезно погледнете го New Star во Визбегово. Скоро бев на свадба и преубав впечаток ми остави целиот амбиент
   
 14. darcy

  darcy Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  2.177
  Допаѓања:
  5.880
  Во New Star само големата сала е убава. Малата на спрат е катастрофа.
   
 15. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  1.080
  Пол:
  Женски
  Не ја видов малата, големата само, таму бев :)
   
 16. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.954
  Пол:
  Женски
  И јас сум за New Star, Avanti и GoldClub .... дефинитивно најдобрите ресторани
   
 17. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.368
  New Star и Каскада :)
   
 18. happy1901

  happy1901 Активен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2012
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  мислење за ресторан Ексклузив во Кисела Вода? или Рагуза? не знам што да изберам за свадба околу 120-130 луѓе. help please :)
   
 19. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  1.080
  Пол:
  Женски

  Во Ексклузив правев матура и не ми е местото за свадба (можеби и може да се изведе убава атмосфера, не знам), а во Рагуза бев сега на веридба со околу 90 гости и беше преубаво, таман ти е местото за толку гости
   
 20. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.988
  Допаѓања:
  47.953
  Пол:
  Женски
  И мене Рагуза повеќе ми се свиѓа, многу е поубав ресторанот од Екслузив, кој воопшто не ми е за свадба. Ние мислам таму полуматура правевме.