Ресторани за свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од Sun.shine, 21 април 2011.

 1. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.162
  Допаѓања:
  29.126
  Пол:
  Женски
  Која е цената на порција во Рагуза? А која во Ореов лад? :)
   
 2. teddygirl

  teddygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  615
  За рагуза незнам али вчера бев во Ореов Лад и ни рекоја дека цената им е од 16 евра по порција па нагоре :)
   
  На anastasijaki му/ѝ се допаѓа ова.
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.022
  Допаѓања:
  48.110
  Пол:
  Женски
  На Trendafilka и anastasijaki им се допаѓа ова.
 4. veronikaveronika

  veronikaveronika Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2011
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  132
  Јас минатата недела бев на свадба кај другар во еден ресторан, се вика Ритуал, на почетокот на Трубарево. Кога ме поканија, се чудев кај треба да одам, ама искрено и неочекувано- позитивно сум изненадена. Веројатно и целата свадба ми беше баш онака весела, ама ресторанчево е ново, храната беше супер, а келнерите културни-што мене ми значи. Менито било околу 10 евра, а мислев дека е поскапо.
  Изгледа понекогаш колку помалку е извикан некој ресторант-толку подобро. Јас го препорачувам, посебно за свадби од 180-200 луѓе.
  Журнал на пример е број еден за свадби, ама мене не ми е ништо посебно, а богами и се испозанесоа малку. На мојот другар, која една година порано сакаше да резервира таму му барале 300 гости ако сака свадба во сабота вечер?!? Па со 300 луѓе таму-гужва е!
  Толку од мене за свадбите ;)
   
  На BrideToBe, Annath и Abeja им се допаѓа ова.
 5. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  Колку што видов по реклами, Roger Pijano е сега ресторан Јана?
   
 6. happy1901

  happy1901 Активен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2012
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2

  da ;)
   
 7. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.510
  Слабо имам одено на свадби низ Скопјево, последнава беше во Александар Палас и освен салата која (дури и поделена нели) е огромна, има простор и висина, со самото тоа и доволно климатизација да не биде пекол, се' останато е благо ужасно. Што е реално срамота за хотел од таков ранг.
  Мене на свадба ми е најважно пиењето, само така може да се истрпат веселбите поштено :D , ваму служат само Сковин (нормално, истиот газда е на винаријата и хотелот).
  Ок е, Сковин имаат добри вина, белјата е што ваму го служат најлошото и најевтиното - Смедеревка Сковин. Уште од шишето и етикетата веќе знаеш каков отров те очекува. Ужасно значи.
  Не знам која ми е логиката да имам винарија и хотел и да го служам најлошото вино на свадби.
  Си правам само лоша услуга сама на себе и лоша реклама, ама македонче... никогаш нема да научи.

  Храната беше ладна, здрвена, ужасна.
  Пиењето никакво. :(
  Освен просторот и келнерите кои беа културни и експедитивни, другото е за срамота.
  Префалено за без потреба.
  Без пари да ми го даваат, не би правела таму ништо.
   
  На babybelle и julie77 им се допаѓа ова.
 8. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.208
  Допаѓања:
  16.779
  Пол:
  Женски
  Прекрасен ресторант е Ритуал, добар прием, газдата баш љубезен, услуга супер, храна свежа, топла, келнерите не застануваат.
   
 9. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  5.689
  Допаѓања:
  128.638
  Јас сум била во Ден и Ноќ и Холидеј Ин на свадба, а во А.Палас на апсолевнтска.
  Палас е катастрофа. Освен што салата е голема и просторна, јадењето е лошо. Пиењето исто.
  Холидеј Ин и Ден и Ноќ се фантазија. Кој и да го одберете нема да погрешите во изборот.
  Јас дури повеќе го префирирам Ден и Ноќ.
  И атмосфера, и услуга, јадење, пиење. Повеќе од одлично.
   
 10. elena.mak

  elena.mak Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.632
  Допаѓања:
  11.308
  Какви искуства имате со Gold Club? Вчера добив понуда, но без цени. Ке се јавам денеска да видам ако ми кажат цени,ако не ќе одам викендот. Менито е мнооооогу богато, којзнае колку пари е... :o хахахахаха :D
  Дали сте биле таму, и како сте задоволни од услугата?
   
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  ^Не сум била во Голд Клуб но многу ми се допаѓа. А и по прв пат дечко ми да искоментира за некој ресторан :lol:

  ако го добиеш менито, можеш да ни пишеш
   
 12. elena.mak

  elena.mak Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.632
  Допаѓања:
  11.308
  Само што се јавив во ресторанот. Услужни ми се видоа едно чудо, за секое мени посебно ми објасни, за мерак. :) Цените се солидни, од 17 до 23 евра со се неограничено пиење, има и некои попусти, поклони викенд на Св. Наум, бидејки и тоа било нивно, некако ми се бендиса... ;) Ќе одиме викендов, па ќе ви пишам поопширно за импресиите! :clap:
   
 13. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  Може мало појаснување, точна локација на ресторан Боними?
  Ако не се лажам тој е одма после Александар Палас кога одиш накај Воена болница, по семафорите од лева страна во блокот згради, така?
   
 14. darcy

  darcy Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  2.177
  Допаѓања:
  5.880
  Веднаш позади на МИДА зградата, само што треба да се влезе од назад колку што се сеќавам, бидејќи по Илинденска на раскрсницата ќе ја видиш, но нема да можеш да влезеш на паркингот.
   
 15. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.010
  Пол:
  Женски
  По кич место очи не ми виделе,овде без пари да ми дадат не би правела свадба :puke:
  Аванти и Голд клуб се прекрасни како што гледав на слики.Елегантен,префинет изглед.Многу ми се допаѓаат.А Арка ми е фантазија,незаменливо место за свадба.
   
 16. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.836
  Жени сте слушнале ли некој до сега да изнајмува вила за свадба? На странава http://sezasvadbi.mk/ видов дека има понуда за вили, ама нема никакви други информации.
   
 17. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  ^пиши им на маил, може ќе ти пишат
   
 18. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.836
  Ми треба некој што правел или бил на таква свадба, наместо во ресторан, во вила.
   
 19. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.162
  Допаѓања:
  29.126
  Пол:
  Женски
  Знае ли некој дали во Олимпија се наплаќаат навлаките на столовите? На 5 минути од мене е ама срам ми е да идам да прашувам :lol: :$
   
  На lovelife му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  ^ако не се лажам, последна информација што ја знам е НЕ
   
  На anastasijaki му/ѝ се допаѓа ова.