Ресторани за свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од Sun.shine, 21 април 2011.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.022
  Допаѓања:
  48.109
  Пол:
  Женски
  ^^Не се наплаќаат сигурно. :)
   
  На anastasijaki му/ѝ се допаѓа ова.
 2. andriana24

  andriana24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  1
  Nie zakazavme vo New Star vo srednata sala gore moze li da mi pisete ako nemoj bil kako pominal :))
   
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  ^мислиш таа на спрат што се гледа од големата сала?
   
 4. andriana24

  andriana24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  1
  Da na sprat megutoa ne se gleda od golemata sala.
   
 5. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  За таа не би знаела да ти кажам....но вака општо за услуга јадење можам да ти речам дека беше феноменално
   
 6. eckapecka

  eckapecka Активен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Изгледа по изглед гледаш дека Ромео и Јулија се добри ... сакаш ли да знаеш како се готви таму? Си бил/а многу пати таму, а не си влегла во кујна? Чудно! Менијата не се скапи, ама со тоа што ти ќе го платеш таму се јаде и се пие цела недела, а може и повеќе ...
  Тоа ти е честа работа да се испонашаат таму ... зависи колку често идеш ... сигурно дека ќе си правеш свадба кога сакаш
  Многу гледааат на тоа колку се троши колку се јади колку се пие ... тие сакаат многу минимално да ја поминат една свадба за да имаат поголем профит, ама тие работи не идат така ... на вработените платите им ги каснат ... земаат дечки да работат кај нив месец два и потоа не им исплаќаат, половина од вработените се без договор т.е. работат на црно, немаат осигурување ... а за тоа газдарицата сега има нов мерцедес од 100 000 евра
   
  На Palchica му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.038
  Допаѓања:
  4.143
  Пол:
  Женски
  Се согласувам дека Мулино е број 1 во моментов, со шаторот е крајно романтично, елегантно и префинето, како од филм е средено, ама менито им е од 50 до 100 евра по човек :tmi:
  Нема класична порција, туку се и сешто што ќе ти текне во моментот, од тави, рибни рецепти и итн.

  Машала! :D
   
 8. I.vana

  I.vana Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  40
  Да те исправам само...порцијата во Мулино е 24 евра без пиење. Тоа е една единствена цена, нема избор на порција...односно може да се смени наместо школки да има повеќе месо, но тоа не ја менува цената. А во цената е шведска маса со месни и морски специјалитети. Пиењето ти го наплаќаат од чаша или пак си носиш свое. Ама од пиење нема ништо, ниту кисела вода, ни сок...ништо
   
 9. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.038
  Допаѓања:
  4.143
  Пол:
  Женски
  ^Е незнам, ама мислам незбориме за истово, бидејки бев на свадба и ептен тазе ми се информацииве.
  Зборам за Мулино во Сопиште, и не ми е јасен делов за вода и сок, а зборувам за мени во кое си бираш јадење по избор.
  Познато ми е како беше и чув која е цената, а ова 24 евра и пиење незнам.
   
 10. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.528
  Допаѓања:
  9.384
 11. Palchica

  Palchica Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2012
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  86
  Јас да ви кажам дека сум повеќе од фасцинирана од Ресторан ОЛИМПИЈА во Радишани. Луѓето се максимално професионални, салата преубаво на китат, келнери трчаат цело време, климатизација одлична... не знам... немам лош збор за таму, само најдобри работи. И менијата им се лудо ефтини, нешто како отприлика 8-10 евра? Салата ако не се лажам има капацитет од 350-400 гости...
  99% сигурна сум дека не се наплаќаат ама оди да прашаш слободно ептен се услужливи, се ќе ти објаснат
  Јас сум била само на една свадба таму и од една пијачка повеќе не добив. 100 пати му нарачав на келнерот, а тој културно ме игнорираше. Никогаш ниту би правела таму свадба ниту би препорачала на некого да прави...и другарка ми не беше задоволна ич, имало некоја маса која не добила вечера, како што раскажуваше она после тоа..??????
   
  На BrideToBe му/ѝ се допаѓа ова.
 12. I.vana

  I.vana Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  40
  Точно знам за кое Мулино збориш, а цената ја знам зошто јас лично бев да прашам колку е. А делот за вода и сок е дека по сите ресторани ти нудат мени без жестоко, а тука немаш никакво пиење во цената од 24 евра
   
 13. Miss.Sweet

  Miss.Sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2011
  Пораки:
  960
  Допаѓања:
  4.309
  A ти се зачлени на форумов за да го исплукаш ресторанот и да ни кажеш дека газдарицата има нов мерцедес? :rofl:
  Да не треба газдарицата со новите двоспратни автобуси да се вози? Шо ми е мене гајле шо вози газдарицата, битно ми е каква е услугата во ресторанот, дали го исполниле ветеното, дали сакаат некого да праат будала у здрав мозок за парите што ги плаќаат, дали е чисто и уредно.
   
 14. sarah.key

  sarah.key Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2010
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  23
  Дали сте биле на св. Пантелејмон на свадба во последно време ? Дали ви се допаѓа?
   
 15. BrideToBe

  BrideToBe Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  82
  Nie zakazavme vo Olimpia vo Radisani. Jas prvo ne sakav da go vidam zatoa sto e dalecku, ama me razubedija (i New Star, Belvi, Mulino.. se super, pa se daleku) i samo sto vlegov vo prvite sekundi se osetiv kako da e toa mestoto. Osven sto cenite im se super (od 8 evra meni, plus 2.4 evra najeftinoto pienje), gi falat deka imaat i najdobra hrana. Gazdite i sefovite se raspolozeni za ispolnuvanje zelbi. Ni preporacaa i miliot drugi sitnici od Olimpia club na vencavki, taka nesto se vikase, so posebni popusti za tie sto ke pravat svadba tamu i si iskoristivme mnogu popusti do sega.

  I jas isto taka izreagirav koga slusnav za Ritual, ama najiskreno nemam ni edna negativna zabeleska! Ubavo, cisto, prostrano, odlicna hrana, kelneri na sekoja sekunda... Ne sakam da zboruvam za drugi restorani za svadbi, ama od site 5 vo koi bev ovaa godina, Ritual mi e favorit! (zaedno so Olimpia :)))
   
  На Abeja и Palchica им се допаѓа ова.
 16. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  Olimpia, е прекрасен ресторан....а богами и едно големо браво за новово катче во двор што го направиле
   
  На Palchica и BrideToBe им се допаѓа ова.
 17. elena.mak

  elena.mak Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.624
  Допаѓања:
  11.279
  Ние се одлучивме дефинитивно за ресторанот на езеро Треска. Има брате мили некој дух на свеченост, има толку топла носталгична атмосвера, менито е и повеке од богато а има страшно пристапна цена, украсување невидено, со се боја и нијанса јас каква сакам, приемна маса надвор пред езерото (ако даде Господ златен да не врне нареден мај како овој :D), преубаво е! Незнам зошто не е актуелно за свадби, собира до 450 луѓе!
   
  На Diona му/ѝ се допаѓа ова.
 18. lesperova

  lesperova Активен член

  Се зачлени на:
  3 август 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Здраво,

  Дали некој имал искуство со ресторан Гламур? гледам дека многу го рекламираат на тв ... енибади? :)
   
 19. aleksvel

  aleksvel Активен член

  Се зачлени на:
  9 август 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Pozdrav do site!

  Ke ve molam mislenje za noviot objekt na restoranot Romeo I Julija vo Pintija, iskustvo dokolku nekoj bil na svadba na otvoreniot del, usluga, hrana?

  Ocekuvam odgovor, barame ubavo mesto za proletna svadba.... :)
   
 20. babybelle

  babybelle Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2012
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  70

  Јас бев на свадба годинава во ГолдКлуб и ние бевме презадоволни како гости. Менито им е богато и интересно, а најпознати им биле крокетите од компир (превкусни се)...храната и услугата беа на ниво, исто и хигиената во тоалетите. Убаво е уредено и не е кичерајско, како мн други примери низ Скопјево. Дури размислуваме и ние, кога би правеле, таму да се обратиме пошто слушнав дека и со цените биле ок. Мислам дека на оваа свадба плаќаа 18 еур/лице со вклучено пиење. Најтопло го препорачувам!!!

  Инаку, се спомнуваше тука и Олимпија од Радишани. И од таму имам преубаво искуство, сега поодамна беше, ама колку што паметам, салата беше убаво уредена ама за помалку гости е (инаку е гужва за играње може грешам за капацитетот, поодамна беше - пред 3 год), храна и услуга - се си беше супер. До пред Голд Клуб, Олимпија ми беше фаворит. Имаат ефтина цена и доста пропратни работи кои одат гратис ;) (доста исплатлива варијанта)

  Лани, пошто искачав, ама буквално искачав на свадби, еве го моето искуство:

  Белви - на летната тераса супер си беше свадбата, храната, услугата, се ок, само знам дека младенциве ми се жалеа дека со нив при закажување не биле многу љубезни и за се и сешто им барале доплата.

  Журнал - храната и услугата беа ок, само не ми се допадна што дел од гостите седат на страна, кај тоалетите и како да не се на свадбава. Некако не го доживеав незнам како...

  На Кале - не ми се допадна, кичерајски уредено, храната со растителен кашкавал (можеби има опција со доплата за млечен, не знам), има маси и на средина, околу кои се игра оро. Ние бевме баш на една од тие маси, и како јадев гостивe шо играа, сите мислиш вперени во мене, ми бројат залаци, па дури некои ми довикуваа цело време: ајде па ајде на оро!?! не можеш на раат да каснеш, да се напиеш, да се одмориш...

  Аце Палас - многу голема и ладна делува салата, услугата и храната беа добри - немам замерки, ама некако не се прави атмосфера. Можеби затоа што е прешироко за играње и мислиш сите во тебе гледаат, плус и музиката е далеку од гостите...јас за тие пари не би правела таму...

  Ханибал - позитивно се изненадив. Никогаш претходно не сум била и не знам што очекував (нешто забутано, незнам што) ама искрено не беше воопшто лошо, фина реновирана сала, убава атмосфера се направи, доволно место за играње, храна и услуга ок.