1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ресторани за свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од Sun.shine, 21 април 2011.

  1. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    babybelle, во голд клуб има доволно место за играње? зошто некако од слики гледање, само тоа некако како да ми е мало,другото е се прекрасно на изглед.
     
    На babybelle му/ѝ се допаѓа ова.
  2. majafimceva

    majafimceva Активен член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    17
    http://www.restoranbisera.com.mk/
    Има ли некој искуство со ресторанов? Јас начув добри критики , дека е убаво среден се гледа тоа и од сликите, убава храна има, има ептен гратиси ама сепак знае ли некој нешо за него?

    сакам и да прашам дали би дале сала од 350 гости за некаде 120 гости? или не дозволуваат толку малце? :@
     
  3. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Можеш само во петок или недела, неможеш во сабота. Јас го имам истиот проблем, исто толку луѓе ќе имам на свадба. И искрено, сега оваа пролет бев таму на свадба, освен цела храна што беше ладна а сите пијалоци топли, имаше исто толку луѓе, и масите кои не им беа употребени ги имаа напикано во аголот од салата, онака отворени. И има едни огромни столбови околу кои треба да се помачиш да играш, а ти како невеста верувам дека нема да сакаш да седнеш. Оди самата види, мене искрено не ми направи многу кеиф. Го имам менито, ќе ти ги напишам цените ако сакаш, само најдобро е да си провериш сама да не има некои промени, сепак од Мај до сега. Поздав, и се надевам дека ти помогнав! ;)
     
    На majafimceva му/ѝ се допаѓа ова.
  4. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Мене воопшто не ми се допаѓа ресторанот, а и ако е предвиден за 350 гости а ти имаш само 150, ќе ти изгледа празна салата. Дури и да ти дозволат со толку малку
     
    На majafimceva му/ѝ се допаѓа ова.
  5. majafimceva

    majafimceva Активен член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    17
    Оф леле, а за Мирко 919 знаете нешто дали има гратиси? Како е со храна пиење???
     
  6. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Има еден куп, ама од искуство мене ми се изнасмејаа кога прашав за 120 лугје, таму 500 собирало... :( Ќе се бркате колкава е салата, башка. Оваа ние што ја одбравме исто е голема, ама не баш така, нема да се изгубиме внатре.
     
  7. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Последно бев на свадба во Ореов лад и се заљубив од прв поглед. Прекрасна атмосфера, солидна послуга, а храната совршена, се беше топло и вкусно, дури и лепчето го печеа таму, под вршник. И келнерите навистина се трудеа, постојано некој се вртеше околу масата да не треба случајно нешто. Ако сакате свадба на отворено, тогаш Ореов Лад е дефинитивно најдобриот избор :)
     
    На eleni23 и aprokovic им се допаѓа ова.
  8. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ^да,мнооогу е убав ресторанот.Навистина немам зборови, ама затоа е и скапичок-бидете спремни за тоа.
     
  9. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Јас сум била на свадба на отворено во ресторан Инес, исто беше преубаво. Нема некој голем простор за играње, ама денес свадбите и така се прават помали, поскормни. Немаше ниту едно бубаче, ниту еден комарец, мушичка, ништо. Атмосферата стварно беше преубава
     
  10. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Мене искрено Имес не ми се допаѓа. Целиот подиум беше нерамен (искршен под), па сто пати се сопнав. А Ореов Лад, преубаво!
     
    На aprokovic му/ѝ се допаѓа ова.
  11. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Да, ама и цените им се дупло разлика. Реално, за тоа што го нудат по таа цена, Имес се ОК, далеку од тоа дека Ореов лад не се, но плаќаш само за местото еден куууууп пари. Храната и услугата е полоша од Имес.
     
  12. violetmoon

    violetmoon Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2012
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски
    мене многу ми се допага ресторан бисер кој се наога во н.илинден.јас таму ја правев мојата свадба и сум премногу задоволна и од персоналот кој не застанува и од храната која е секогас свежа и убава, а и амбиентот е прекрасен а цените се многу ниски до десет евра од порција со пиенје.кој планира свадба слободно нека помине и таму.
     
  13. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Ние сменивме локација. Кретените од ресторанот во Треска ни побараа пари (!?) за да го средта глупавиот теписон во салата, извадиле неколку парчиња за да ги исперат, но се уништиле, и ако несакаме дупки да си ги доплатиме :@ :swear: .... Плус ниште не гарантираа, се направивме лом, и надвор. И еден ден имав работа во Континентал, и си викам ај да побарам понуда, и бидна!!! Салата е супер, јадење до пукнување, декорации-лудница, и за исти пари како несреќине на Треска.
     
  14. Unique.chick

    Unique.chick Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    2.390
    На lepadama му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ееееее има уште многу време да помине,додека почнат идеални ресторани да се изградат кај нас. Буквалнона на секој нешто му фали.
     
  16. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Од сите свадби што ги сликав можам да кажам Мулино ми е на врв на листа, Реџент клуб мислам дека се викаше е одлично за свадба каде што ќе бидат само малди луѓе, Ореов Лад е ок, меѓутоа слао осветлување, и некако гостите се исечени едни со други, затоа и има ретка комуникација меѓу нив, ама за фотографи е лош, мал простор за играње.
     
  17. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Бев во Изгрев во Штип, салата е убава како градина....ама тие други два дела се гостите како одвоени.
     
    На lepadama му/ѝ се допаѓа ова.
  18. lepadama

    lepadama Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2012
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    157
    Ние правевме свадба во ресторан Арена-Битола и сме презадоволни и од услуга,од мени,простор,сала.
    Салата буквално е преубава :inlove:
     
    На ilipili му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Unique.chick

    Unique.chick Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    2.390
    Ние правевме свадба во ресторан Каскада...
     
  20. Borjana

    Borjana Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2012
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    9
    Њу стар..... ама мислам дека не вреди за парите што се плаќаат