Ресторани, кафани, кафе барови....

Дискусија во 'Слободно време' започната од SexyPrincess, 10 февруари 2011.

 1. SexyPrincess

  SexyPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  128
  Каде во Скопјево, па и некаде низ Македонија има убави ресторанчиња??
  Каде има тивко и убаво место за вечера или ручек со дечкото/девојката??
  Каде има убава храна?? :)
   
 2. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.818
  Пол:
  Женски
  Ресторани..

  Нас ни се допаѓа Национал, Дуомо, Боними, Енрико, Ања на кеј ( во Ск.), зборувам за храната, а и амбиентот не е лош. Кога денот е сончев (ручек) го препорачувам Белви на излез од Ск.
   
  На praski4e му/ѝ се допаѓа ова.
 3. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.392
  Пол:
  Женски
  Ресторани..

  За вакви сончеви денови ви го препорачувам Мечкина Дупка ( мислам така се викаше) на Матка. Целиот ресторан е во пештера и внатре е прилично свежо , особено лете е пријатно за седење, има и тераса надворешна.
  Од храна имаат се како секој ресторан, претежно македонска кујна и дивеч, цените се стандардни.
   
 4. ph.orhideja

  ph.orhideja Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јануари 2011
  Пораки:
  1.132
  Допаѓања:
  45.417
  Пол:
  Женски
  Ресторани..

  Ања во парк,убаво е и храната е многу убава.
  Три Бисери,храната - топ.
  Рагуза-пријатно е и храната не лоша(а не е ни многу скап ресторан).
  Енрико е убаво за италијанска храна.
  Во лето најпријатно е во Ореов Лад и Ања во парк.
  Во Балканика сега бев скоро ,ме разочара храната.
  А за пошироко низ Македонија,во село Мрзенци,Гевгелија има најубаво јагнешко.
  Најинтимно за со дечко мислам дека е Три Бисери и Ања.
  И Камник е убав ресторан(на излез од Скопје)убаво е во лето и во зима и Се што се служи е од дивеч(само мислам дека е малку поскапичок).
   
  На 1234girl му/ѝ се допаѓа ова.
 5. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  273
  Пол:
  Женски
  За јадење а и амбиент топло ви ги препорачувам Боними,Енрико,Тренд;Фиренца,Камник особено за преубавите палачинки иако има соленки цени ако ми текне уште некој ќе додадам.
   
 6. A.l.e.k.s.a.n.d.r.a

  A.l.e.k.s.a.n.d.r.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Дали некој знае кај се наоѓа ресторан "ПОРТА"? (мислам негде во аеродром)
  Каде поточно?
   
 7. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.462
  Допаѓања:
  796
  хм па мислам дека национал и буре би мозелка да ги издвојам како места во кои стварно уживам... :D
   
 8. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.157
  Дион, Пелистер (старо Дал мет Фу), Мексиканскиот, Рагуза и еден во Дебар Мало не ми текнува како се викаше. Овие ресторани за мене се пријатни, отмени а и вкусни.
   
 9. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.468
  Амигос, Еквестриан, Амика, Аванти. :)
   
 10. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.772
  Еквестриан го препорачувам и јас. Супер атмосфера и навистина превкусно готват! А нес кафето им е најубаво во цел град :inlove:

  А мислам дека веќе во друга тема сум спомнувала, дека Балила и Лира ми се незаменливи, исто и во Торос според мене готват многу вкусно, многу им ги сакам салатите, мислиш плескавица јадеш, јади јади - тапан чука сред село ;)
  А фамилијарно кога сакаме онака лезетски да си мезиме обожаваме да одиме по кафаните во Дебар маало, особено во ДМ, атмосфера, некоја чудна бука и добро јадење на едно место...си го сакам кафанчево :)

  Има и еден куп други но не ми текнува моментално.

  Ова зборував за Скопје. Но и во Охрид би сакала да препорачам еден прекрасен ресторан каде што бев летово и се вика - Чун. Одлична храна, преубава атмосфера и несомнено најдобрите келнери во градот :lol:
  Ама стварно! Учтиви, мили, фини, абе секој ден им идев на ручек од пусти мерак да им направам промет, и секој ден знам дека имаат некој обичај да ве испратат или со баклава, или со тулумба, демек на сметка на куќата. Епа поштовање! ;)
   
 11. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.835
  Јас и Пирамидка комшивка ми, а почне да се збори за јадење и ресторани одма се фаќаме за Балила. Ама стварно е незаменлива од пици до тестенини, ракчиња, лазањи :mm: .. таму се е превкусно.

  Исто така и мексички многу го почитувам, затоа што нормално храната е со поразличен вкус, па кога ќе се презаситам од секојдневниве јадења обавезно порачуам нешто ново.

  Друг ресторан на мојата листа на омилени е Пелистер и таму се убави пиците, а посебно тие тестенините со кари сос, болоњезе и сланина. И на крај се знае, не се поминува таму без топло-ладно.
   
 12. Nika666

  Nika666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  217
  Иранскиот (мислам дека беше ирански не сум 100% сигурна) ресторан во трговски... Дефинитивно ми е најомилен... Амбиентот е прекрасен, храната-мммм немам никаква замерка стварно многу многу ми се допаѓа. И енрико во лептокарије :)
   
 13. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.468
  Ресторанот се вика Аладин. :)
  Јас имам замерка, нема пиво. :D
   
 14. Nika666

  Nika666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  217
  Мислам дека има безалкохолно ама не сум сигурна :lol: Сепак храната еее :inlove:
   
 15. blubell

  blubell Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  13

  Јас бев вчера нарачав салата, компир и уште нешто...ама не беше нешто :o ...онака обично, очекував повкусно нешто...само амбиентот е ок
   
 16. natasaltd

  natasaltd Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2010
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  44
  Rесторанот е арапски,а иначе пиво може да се порача го носат од џино..
   
 17. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.468
  Тогаш летово не можеше. :)
   
 18. ehrgeizig123

  ehrgeizig123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  157
  Енрикооо :rofl:
  Толку вкусна и убава храна...мх мх
  Дион ми е исто така меѓу фаворитите,убава музика,храна и атмосфера, совршено за вечерни излегувања.
   
 19. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  224
  Национал и Смок
   
 20. Margaux

  Margaux Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  33
  Еквестријан, Тејст оф Калифорнија, Костарика, Авек Плазир...