1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ресторани, кафани, кафе барови....

Дискусија во 'Слободно време' започната од SexyPrincess, 10 февруари 2011.

  1. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    да прашам,бил некој во мексиканскиот ресторан,Амигос,на улица Македонија е,веќе со месеци ,може и цела година го меркам,со друштво да идеме,али никако да се договориме |(
    ме интересира храната,она ова,ако бил некој нека пише коментари :)
     
  2. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Во Охрид ми се свиѓа пицеријата Суво пиперче, прекрасни пици прават, исто така ми се свиѓа и ресторанот во стара царшија што е во охрид Кај чичо прекрасна тереса прекрасна храна, исто така ми се свиѓа уште еден ресторан во Охрид баш е во центар ама не се сеќавам на името порано мислам дека беше рибен ресторан. А и цените нне се многу високи :)
     
  3. verica94

    verica94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    ресторан мома - населба тафталиге..
    ресторан маракана - градски парк
     
  4. Crucio

    Crucio Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    30
    Сакам да прашам...?

    Во Рамстор Тој Кинескиот РЕсторан да не знаете колку се движат цените?Има ли суши и колку е ?
     
  5. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    Сакам да прашам...?

    Не знам за тој да ти кажам, но зошто не одиш во Star Ocean, што се наоѓа зад зимското Хавана.
    Јас сум бил таму, и иако потребно е да си добро финансиски снабден за да се најадеш солидно (барем 400-500 во џеб), немам никакви поплаки.
    Еве ти и ФБ страна ако сакаш, па види што-како. :)

    https://www.facebook.com/zvezdenokean
     
  6. Crucio

    Crucio Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    30
    Сакам да прашам...?

    Па и толку планирам да носам...Иначе идеме заради другарки треба да идат на екскурзија па да се испратиме еден ден пред тоа... даваат ли некој дегустација ?да не биде после повракјање..?
     
  7. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    Сакам да прашам...?

    Нема дегустација. Ако не знаете што, земете слатко-кисело пилешко, некоја од супите и пржен сладолед. Нема да погрешите. =)
     
  8. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Мислам дека Звезден Океан се викаше и ако е ист со тој во Дебар Маало не е скапо.Ако сакаш нешто проверено, без многу експерименти земи си пилешко со ориз, па и тие зачините за мерак :P
    Еве, ти најдов и мени :)
    http://restorani.com.mk/restoran.php?restoran=29
     
  9. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Храната е преубава, што и да порачам ми се допаѓа. Амбиентот не е лош, само малце им се соленки цените. Салатите единствено не им се нешто посебни, можеш чипс со топен кашкавал да пробаш, пилешко во патос чипс (не ми текнува како се викаше специјалитетот) плус ти даваат некои сосчиња превкусни, фахитас е скапо, ама многу вкусно.
     
    На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
  10. CaperucitaRoja

    CaperucitaRoja Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2011
    Пораки:
    467
    Допаѓања:
    320
    Пол:
    Женски
    Енрико, Сопотско, 2 Елена...
     
  11. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Би ги издвоила: ДМ, Барбакан, Тренд, Пелистер, Мексиканскиот, Ден и ноќ, Дион...
     
  12. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Здраво Руби :)

    Што би ми препорачала да пробам во Барбакан? Планирам да одам таму деновиве на вечера :) И цените како се?
     
  13. livert

    livert Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2011
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    115
    Mексиканскиов и кинескиве ресторани во инвентар не сметаат веке :lol: мене многу ми се допаѓа ,знам и дома да си зготвам нешто ако не сме расположени за надвор инаку јас обавезно нарачувам гранде тотопос 290ден е мислам+екстра е ако сте друштво,фајита со 3 вида месо е околу 500ден(од една порција 2 комотно се најадуваат ако сте девојки 3)потоа начос (ама кажете и. Tој со месо другиот е тапа)има сега ново јадење не ми Tекнува името ама пилешко со чедар кашкавал топ е од салатите амигос,со печен зеленчук и цезарот ми се вкусни (само ако нарачаш голема е огромна за 2-3 да јадат се зезнав јас еднаш :fubar: )буритото е убаво и такото (ама јас поубаво си го правам ) :D ребрата и компирот им се добри ама не се за прво одење ,од десерти мене најубаво ми е похована тортиља со крем и лешници.
    E сега моите најомилени кинески ресторани стар оушан и шангај ги обожавам и двата вториот е многу поскап од првиот ама вреди ,различни се у принцип првиот е повеке прилагоден на македонскиот вкус. некој погоре праша дали ке му се допадне во стар оушан има за сите вкусови и прилагодена е храната .моја препорака пилешко со кикирики и зеленчук(луто е),пилешко во слатко кисел сос ,суво луто говетско,тава со 3 видови на месо ,шпагети со пилешко и нудлс со 3 вида месо,спринг ролс со зеленцук само со месо се гадни и зеленцукот на кинески начин е добар од ориз лутиот со пилешко е закон салати лута зелка ,спанаќ и краставица со шунка десертите се тапа :x може за штос колаче со порака :)
    Dа не заборавам во кинеските нема суши само во јапонскиот нобу ако постои сеуште не сум го посетила од дамна во д.маало беше.
    À заборавив да ги спомнам пелистер,џино ,гурмет(најдобар бифтек) и воденица.
     
    На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Нека биде една инфо тема ...
    Дали некоја од Вас била на бродот, ројал Македонија и какви се цените?
     
  15. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.657
    Допаѓања:
    95.767
    Пол:
    Женски
    Па кога го отворија?
     
  16. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Вчера шетавме со малиот и со мм, од парк до Џамбо и случајно видовме...не ни знаевме.
    А на 28ми ни е годишнина, па си помислив таму да се почастиме, ама ме интересираа цените
     
    На TheSecret му/ѝ се допаѓа ова.
  17. mon4i91

    mon4i91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2011
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    101
    девојки.. никој нема информаии за цените? Баш ќе ми помогнете :$ :*
     
  18. TheSecret

    TheSecret Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    4.251
    Допаѓања:
    7.978
    Пол:
    Женски
    Исто и нас во недела ни е прва годишнина и јас мислев таму. Гледав слики, навечер е мн романтично со осветлените објекти во позадина :)
     
  19. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    Арабски ресторан горе во гтц работи? Или некое слично такво место??
     
  20. bim00

    bim00 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    93
    http://mkd-news.com/eve-go-tsenovnikot- ... brod-foto/
    ;)