1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ресторани, кафани, кафе барови....

Дискусија во 'Слободно време' започната од SexyPrincess, 10 февруари 2011.

  1. Jacques

    Jacques Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2017
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    1.892
    Пол:
    Машки
    • Ве молиме користете кирилица.
    Слаткарница „Апче“. Најбоља боза на цел свет.
     
  2. ванилала

    ванилала Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.233
    Пол:
    Женски
    Горки, совршен помфрит и филувани фурнарини!
     
    Последна измена: 1 април 2017
  3. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.259
    Пол:
    Машки
    Јaс пa oд Брoз и oд Сквиз Ми не се мрдaв. Се мислиме кaј дa oдиме, кaј дa oдиме зa дa смениме местo и нa крaј пaк кaј oвие. :tmi:

    Инaку, Мистер Џек не ми се свиѓa, пoдoбрo е Мистер Рaјт. :rofl: Се шaлaм. Сериoзнo, не ми се дoпaѓa кaкo е уреденo. Мене пoвеќе ентериерoт ме привлекувa, oткoлку менитo нa некoј кaфич. :lol:И Винил е убaвo местенце, кaрши Сoбoрнa беше aкo не се лaжaм. И тaму мoрaм дa идaм. А и Гoрки не е лoш, гледaм имaaт гужвичкa. :D
     
    На sofijanoka и blueeparadise им се допаѓа ова.
  4. ванилала

    ванилала Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.233
    Пол:
    Женски
    Кои кафичи би ги издвоиле со добри ентериери?
     
  5. CrazyOne

    CrazyOne Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    2.036
    Допаѓања:
    19.306
    Пол:
    Женски
    Да прашам нешто ама да не се смеете. Горки од надвор ми изгледа ко мало место. Како е со простор внатре? Не сум била таму, некако пролазно ми е.
     
  6. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.395
    Не е лошо како место, ама да, мало е, и навечер(посебно за викенди) е фул.
     
    На biGirl и CrazyOne им се допаѓа ова.
  7. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Јас па од маало немам мрднато, само во Campione, Happy, Long Play и Green седам, ова ти се вика прав аеродромец.:D
     
  8. Beauty.Mar

    Beauty.Mar Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2017
    Пораки:
    244
    Допаѓања:
    1.159
    Пол:
    Женски
    Форца и Мартини во Лептокарија ми се врв. Посебно вафлите во Мартини :inlove:
     
  9. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Во Баду бар како се цените и какви пијалаци (неалкохолни) има?
     
  10. Baby.boo

    Baby.boo Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 септември 2014
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    158
    Пол:
    Женски
    Да, од надвор изгледа како една соба од нашиот стан ама внатре не е толку мало како што мислиш. :angel: Инаку кога сме веќе кај Горки, незнам дали го знаете барот Менада во стара чаршија одма на почетокот кога одиш од камени мост, значи таму ги прават скоро истите работи од Горки. До душа мислам дека е истото само друго име има :^) Истите компирчиња од Горки ги јадев и убава атмосфера има :inlove:
     
    На IronLady, LollySky, Mr. Right и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Како се движат цените во Белви во Скопје за ручек да истераш?
     
  12. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.545
    Допаѓања:
    6.311
    @cresa-jagoda Малку доцна ти враќам, ама сега ти го гледам постов. Зимно време имаат топло чоколадо со пире од кокос или Монин сируп од цреша, кокос, и разни други вкусови, дури и папаја или манго мислам имаше, ептен ми се вкусни. Летно време можеш да си земеш лимонада со вкус, исто користат тука Монин сируп, јас еднаш пиев една со праска и една со Блу Куракао и кокос мислам имаше. Можеби во вторава има алкохол, ама искрено чим јас не го поднесувам и не осетив, значи добра е, превкусна беше. :D Имаш и некои интересни кафиња, ама јас нив не ги пијам многу, така да не знам баш за нив да ти кажам.
     
    На biGirl и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  13. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.975
    Пол:
    Женски
    Фино мирно место за денски преку викенд е Ветер и Магла на Зајчев рид. Дека е височко се гледа Скопје, нема многу гужва и топ е за неделен ручек на пример, храната е одлична, цените стандардни.
     
    На Bankarkata му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Какви се цените во Бакал Тетово?
     
  15. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Па стадардни, ете може малку поскапо да е, ама храната затоа е многу вкусна а и убав е ресторанот :D.
    Јас да си кажам за мене најубав ресторан во цела Мк е Мечкуевска Куќа Свети Николе :)
    Цени пристапни да не кажам багатела, Етно Стил, преубава храна... Абе одличен е.
     
    На Bankarkata, duffi и LollySky им се допаѓа ова.
  16. Kikikikiri0405

    Kikikikiri0405 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2016
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    624
    Пол:
    Женски
    Го има ли некој посетено рибниот ресторан Елита Богданци знаете ли за цените и некое место поблиску кое би можело да се посети
     
  17. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.509
    Допаѓања:
    144.213
    Нормални се цените. Дури и ефтини.
    Порција 400гр крап мислам дека беше 250ден.
    Салата за еден 60 ден. Сокови 50-60-70.
    Ова ми е во сеќавање. Бевме пред месец дена.
     
  18. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.975
    Пол:
    Женски
    Не е баш ефтин но од она што го имам нарачувано сепак вредат затоа што јадењата се навистина вкусни, порциите се големки а амбиентот е феноменален.
     
  19. macysh

    macysh Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    1.090
    Допаѓања:
    767
    Four не сум била,какво е? По слики ми изгледа така поелитно. Впечаток за услуга, цени? :D
    Од кафулиња ми се допаѓаат Црешас,Chapter во сити мол, 7г во Kапиштец, Сохо... ма сегде кај што има кафе. :D
    Горки ми е место за помфрит и пивце но ме нервира што е толку тесно и некако цела мирисам на јадење коа ќе излезам, на радиус од 5 метри сигурно. Аустриан,Менада,Пјаца,Палма... супер :)
    Не ми се допаѓа Тренд во Центар, Излет, Броз...

    А ќе заборавев Сквиз ми rules! :smirk:
     
    На sweet-cherry и sofijanoka им се допаѓа ова.
  20. sofijanoka

    sofijanoka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    2.652
    Допаѓања:
    15.512
    Пол:
    Женски
    @Mr. Right И мене Сквиз ми ми е фејворит, ме зезаат сите дека секој втор ден сум таму. Газдарицата почна да ми носи цело време по нешто фри, најодлепено сум се понашала, најкомотно и плус реклама сум и праела. :D:D:D
    Шала на страна, многу го сакам ентериерот, услугата и храната, Уште кога влегувам од врата знаат дека ќе земам лате, кога им викам дека сум за кафе, ми викаат "Твоето? :D" , што е уште еден плус за мене. Сакам фин персонал кој си ги знае клиентите. Хигиената им е океј, интегралните сендвичи ми се совршени за ручек кога немам време, салатата со пилешко и манго дресинг исто. Чизкејкот, брауни со сладолед...

    Смудис, она со peanut butter го сакам повеќе. Има само една ствар што не ми се свиѓа - кафињата фрапе. 8-|

    @macysh FOUR е во склоп на хотелот Park Residence, обично се оди со резервации ама можеш да отидеш и без. Потребно е да имаш над 21 година, понекогаш те идентификуваат на рецепција. Таква им е политиката на ресторанот. Цените се нормални, услугата онака. Ентериерот е ист како и насекаде низ Park Residence.

    Горки ми е совршено за опуштено јадење компирчиња и пиво, ручек после шопинг или такво нешто! Значи точено пиво, компирчињата, солена палачинка со пршута - must have! Персоналот ми е исто фин, многу гужва имаат па тоа знае понекогаш да ме нервира ама ок се... Менада исто прекул, истата храна со ист квалитет! :beer:

    Piazza Liberta ја сакам за чоколадните вафли или лабава викенд дружба со пиво и кикирики. Ентериерот ми е опуштен, персоналот онака. Лошо кафе имаат. :|

    Излет го сакам за кафе, многу им е вкусно, плус ентериерот им е топ надвор. Често одам таму...Услугата им е катастрофа, ама се трпи за вкусно кафе. :D

    Brick Bar е супер опција за коктели! :d::clap: Редовна сум. Кога сме веќе кај коктелите исто Speakeasy.

    Bella Vista
    на кеј не сум била оддамна, и бев викендов на ручек - храната им е многу лоша! Јадев пилешко кари, ама пилешкото не беше воопшто сочно, зеленчукот во чинијата исто не беше свеж. Онака... :tmi:

    Кантина е супер и за кафе и за јадење! Чиста 10ка. 8)

    Кино Карпош за кафе, смуди и коктели.,

    Bushi Resort & Spa имаат исто одлична услуга, љубезност на ниво и многу вкусна храна!

    Кога сме веќе кај јадење, никогаш не сум ги пробала оние десертите во Veneto , со преливот што се топат од убавини. :D:D Какви се, која е цената, искуство некој да сподели за Венето? :wasntme:
    И за десертите во Sky Bar во Hotel Russia?
     
    На sweet-cherry, Summerlover, sorbet и 4 други им се допаѓа ова.