1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ретро 90ти

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од EvAngelos, 28 февруари 2020.

 1. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.573
  Допаѓања:
  9.822
  Пол:
  Машки
  Дечки, вечер организирам ретро забава од 90тите. Па ми требаат идеи, особено од вас што сте помеѓу 35-45 години. Кои песни беа хитчиња тогаш? Каква мода беше тогаш ин? Какви пијалоци грицки и благи се јадеа пиеа тогаш?
  Фала.
   
 2. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.573
  Допаѓања:
  9.822
  Пол:
  Машки
  Дај барем кажете каде да најдам сок Јупи? :)
   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Maldoror

  Maldoror Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Машки
  Со Коко Џамбо нема промашај.

   
  На EvAngelos, lovestoneddd, ku4ence и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Tanja03

  Tanja03 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  лелееееееееееееее песнава ме врати во најубавите времиња кога бев 1 година средно...еден од најубавите периоди од мојот живот :)
   
  На Maldoror и EvAngelos им се допаѓа ова.
 5. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  940
  Пол:
  Женски

  Еве оваа песна беше апсолутен хит на 90-тите и погодна е за играње и за забава!8):sun::hug::l:
   
  На EvAngelos и ku4ence им се допаѓа ова.
 6. Biljarkata

  Biljarkata Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  16.887
  Допаѓања:
  163.043
  Зошто бе Јупи, ти мислиш Јупи се пиеше во 90 ти?
  Види стар лисец негде да најдеш;). (под претпоставка дека си полнолетен)
   
  На kikin и EvAngelos им се допаѓа ова.
 7. Calla

  Calla Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  507
  Допаѓања:
  1.476
   
  На EvAngelos му/ѝ се допаѓа ова.
 8. felisitas

  felisitas Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2012
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  1.138
  Јас памтам чунга лунга :D и бони топ, тоа уште го има мислам. Агроплод чоколади. Смоки стандард и ресана, јадран наполитанки. Оние солени стапчиња како hello што се, квики итн.
  Од музика се знае : Spice Girls, Peter Andre, Backstreet boys, Caught in the act, N sync, No Mercy...

  За облека колку што се сеќавам хеланки со долги маици, широки фармерки и задолжителна "кремче" фризура :D:D:D
   
  На EvAngelos и ane.bella им се допаѓа ова.
 9. ku4ence

  ku4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  883
  Допаѓања:
  1.751
  Пол:
  Женски
   
  На Feminka22, Ysera и lovestoneddd им се допаѓа ова.
 10. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  3.846
  Допаѓања:
  18.946
  Пол:
  Женски
  Исто не заборавај Студени Нозе, Ластовичка, Ристо Бомбата :)
   
  На elimkd, ku4ence, Nausicaa и 2 други им се допаѓа ова.
 11. Nausicaa

  Nausicaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.438
  Допаѓања:
  20.014
  Дел: 1
  @EvAngelos, зошто бе јас те мислев дека сме генерација :?: дете на 90тите, исто ко јас.

  Журката веќе е помината, ама темата е интересна па сугестиите може ќе му бидат од корист на некој друг.
  Само битно е да се нагласи рани или доцни 90ти, и дали изборот на песните треба да е повеќе наменет за играње или за одење во позадина додека гостите се дружат и си муабетот.

  Бидејќи јас под журка подразбирам гласна музика и играње, песните ќе бидат наменети повеќе за играње.

  Рани ти се еуроденс:   
  На EvAngelos и ane.bella им се допаѓа ова.
 12. Nausicaa

  Nausicaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.438
  Допаѓања:
  20.014
  Дел:2
  Во средина би ги ставила:  Доцни 90ти се поп-тралалајките- Бритни Спирс, Кристина Агилера, Рики Мартин, Ен`Синк, Бекстрит Бојс и останатите трагедии.
   
  На EvAngelos и ane.bella им се допаѓа ова.
 13. Nausicaa

  Nausicaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.438
  Допаѓања:
  20.014
  Дел:3
  Нема да ти ги редам Нирвана, Металика, Прл Џем, Елис ин Чеинс, Tajп О Негатив, и останата компанија, зошто да бараше рок плеј листа ќе нагласеше.

  Е сега, мене ако ме прашаш, прва песна што ми паѓа на памет кога некој ќе ми спомне музика од 90тите ми е следната:


  следена од:

  и
   
  Последна измена: 29 февруари 2020
  На elimkd, EvAngelos и ane.bella им се допаѓа ова.
 14. Ysera

  Ysera Активен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2020
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  85
  Пол:
  Женски
  mene vakva zhurka mi se pravi :D:D
   
 15. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.573
  Допаѓања:
  9.822
  Пол:
  Машки
  Фала ви девојки, преубави предлози и за музика, и за стил на облекување и за храна. @Nausicaa легенда си! Каква меморија имаш значи не си нормална :) Требаше порано да ја отворам темава, за да ги имплементирам предлозите од овде.
  Ама сепак забавата помина супер. Со музиката и стилот на облекување стварно ја осетивме таа атмосфера од 90ти. Се изнаигравме на скутер, суперсоник, продиџи и сл. Една колешка дури и предложи да сме ставеле парфеми што сме ги користеле тогаш :D Имаше и помали пријатели, студенти, кои беа нормално модерно облечени, кои не ги знаеа песните, и на нив гледавме како на некои кои дошле од иднината на оваа забава :D

  Еве фотка од декорацијата на една маса. Ќе ве молам на вртете на броевите од мојот именик. Не за друго, двојникот може да ви се убаци у линија :D

  88060295_10159454105413642_1880145100877594624_o.jpg
   
  На kikin, atala, Alisa22 и 6 други им се допаѓа ова.
 16. 96kiko96

  96kiko96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2018
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  529
  Пол:
  Машки
  Опседнат сум со 80тите и 90тите...
  Колку би сакал да бидам на некоја си таква дешавка леле...
  Го обожавам стилот на облекување кој што бил тогаш во тренд а за музиката ич па да не збори човек, прекрасно било, баш !
  Прекрасна идеја за ваква забава !!
   
  На Skylar, atala, S.W.A.G и 2 други им се допаѓа ова.