Рецензии на производи на dm

Дискусија во 'dm drogerie markt' започната од levely, 20 декември 2014.

 1. Lady Phoenix

  Lady Phoenix Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2015
  Пораки:
  1.966
  Допаѓања:
  58.319
  Пол:
  Женски
  Прилично сум сигурна дека е истата работа во две бои. Јас го имам виолетовиот, а на пакувањето никаде не е назначено дека е нешто поразлично кај едниот или кај другиот, така што...
   
  На LollySky и A-j-a им се допаѓа ова.
 2. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.917
  Допаѓања:
  13.890
  Пол:
  Женски
  Така е, јас баш ја прашав продавачката за тоа и ми рече дека се потполно исти, само бојата е различна.
   
  На A-j-a му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Queen^^

  Queen^^ Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2015
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  a kolku pari e?
   
 4. buttercup5

  buttercup5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  1.240
  Пол:
  Женски
  125 денари
   
 5. Queen^^

  Queen^^ Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2015
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  Прашање до @
  Знам дека постов е стар, но да те прашам дали се сеќаваш колку беше регенераторот? Знам млекото е 167, шампонот 105, ама незнам за регенераторот.
   
 6. Queen^^

  Queen^^ Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2015
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  Гледам излегла ново средство/паста за белеење заби Black is white- white is black со активен јаглен, ако некој ја пробал или ќе ја пропа да ми каже рецензија и цена. :D
   
  На joy1 и Ginger^ им се допаѓа ова.
 7. MIA-SK

  MIA-SK Популарен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  553
  Пол:
  Женски
  Дали се добри пилинзите за тело? Во најновиот флаер гледам дека се на попуст (од 109 се намалени на 79 ден.), а има неколку видови. Препорака кој е најдобар?
   
 8. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.880
  Препорачајте убаво млеко за тело (за нормална и сува кожа), но да не биде ништо во стилот на овошните на ДМ. Туку, нешто for real :D Тенкју вери мач :d:
   
 9. Queen^^

  Queen^^ Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2015
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
   
  На Summerlover му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  1.630
  Допаѓања:
  13.892
  Не сум ја пробала, немам потреба од белеење заби :D За цената на нивниот фејсбук имаат пишано дека сет чини 1559 ден.
   
 11. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.880
  Дали може да споделите ваше мислење за козметиката на Ziaja? Дали некој од вас ја има користено и како сте задоволни?
  [​IMG]
   
  На Ginger^ му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  2.409
  Допаѓања:
  21.754
  овие ги има во ДМ и добри се.
  [​IMG]
   
  На sugarlips, Summerlover и kjukli им се допаѓа ова.
 13. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  2.522
  Допаѓања:
  28.608
  Пол:
  Женски
  ^Се согласувам со Елиса. Одлични се овие млека на Гарние за сува кожа, има и едно црвено. Ми ја обновија кожата на нозете. 8)
   
  На Elissa и Summerlover им се допаѓа ова.
 14. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.880
  @Elissa @kjukli и сви остали :D А за белези/потемни дамки што препорачувате?
   
 15. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.493
  Допаѓања:
  40.880
  Пол:
  Женски
  @Summerlover, еве го моето искуство со брендот.

  b1311e5f774dc15e4cbe0524bfc57a6c.jpg

  Јас редовно го користам кремот за раце на Ziaja од кокос.
  Го имам користено и тој од какао, но некако тешко мириса и по некое време, станува напорен за сетилата.
  Текстурата на кремот е лесна, убаво се размачкува и брзо се впива.
  За мене е идеален, но јас и немам некој посебен проблем со кожата на рацете.  download (1).jpg
  Овој путер го имам користено одамна, но тој "хербален" мирис, како уште да го паметам. Има лесна структура, малку е мрсен но одлично се впива. Се сеќавам дека го земав како спас, затоа што претходно го користев путерот од какао. За разлика од овој од маслинка, тој од какао е катастрофа.
  download (2).jpg
  По структура е сличен како горниот, може малку потежок. Убаво се размачкува и лесно се впива, ама мирисот е боже мој. Како загорен шеќер мириса, многу тежок и вештачки . Тука негден се со кремот за раце, само што на раце ставав помалку количина па не се осеќаше.
  Од путерите има и од арган и од портокал, но не ми се пробани.


  OliveOilCream-lightformula__34255.1314569081.1280.1280.jpg

  Oд креми за лице, мислам дека го имам користено тој од маслинка. Не се сеќавам многу, само знам дека престанав да го користам многу брзо откако го купив. Многу ми беше мрсен, веројатно е за далеку посува кожа. Но јас имам осетлива кожа, така да не се раководи спрема мене за производи за лице. :D
  Покасно се префрлив на природна козметика.
   
  На LollySky, joy1 и Summerlover им се допаѓа ова.
 16. Малечка Маша

  Малечка Маша Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2015
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  70
  Пол:
  Женски
  Денеска си купив Титаниа турпија и да се пожалам дека воопшто не сум задоволна. Можеби еве грешам во начинот на кој ја користам. Производителот пишува дека може да се користи за вештачки и на природни нокти, од едната страна за грубо, од другата за фино полирање (стругање претпоставувам се мисли). од само еден нок турпијата почна да се уништува бидејќи е мека како памук. Можеби не е за таа намена за која мене ми треба турпија, сепак сакав да го сподела мислењето тука. Ако не е за оваа тема слободно тргнете го. Инаку генерално од сите производи на дм кои ги имам користено сум задоволна.
   
 17. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.436
  Допаѓања:
  177.976
  Пол:
  Женски
  Полирање е одозгора врз ноктот, не за обликување. Најверојатно затоа ти се уништила.
   
  На Малечка Маша, joy1 и LollySky им се допаѓа ова.
 18. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.447
  Допаѓања:
  129.492
  Пол:
  Женски
  Титaниa не е мaркa нa ДМ, нивни се Бaлеa, Алверде, Бејбилaв, ДенкМит, Прoфисимo. Сите oстaнaти мaрки сaмo се прoдaвaaт вo ДМ. Инaку, сигурнo се рaбoтелo зa т.н. кaртoнскa турпијa, зa пoлирaње.
   
  На Малечка Маша и joy1 им се допаѓа ова.
 19. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.276
  Допаѓања:
  7.464
  Пол:
  Женски
  За цена незнам, подарок ми беа од Дм.
   
 20. mari4e.19oo

  mari4e.19oo Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2014
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  9
  дали некој го користел спрејот за осветлување на коса? пишува дека е за руси коси, а дали некој го испробал на темно кафена коса? сакам омбре со него да си направам :$