Рецензии на производи на dm

Дискусија во 'dm drogerie markt' започната од levely, 20 декември 2014.

 1. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.436
  Допаѓања:
  178.213
  Пол:
  Женски
  ^Од утре ќе почнам. И така дневниот крем не ми нуди доволно хидрантност. Фала ти.
   
  На SV1911 и Biodevojka им се допаѓа ова.
 2. blackwave

  blackwave Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2014
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.803
  Пол:
  Женски
  Путерот за коса од Алверде, со авокадо и шеа путер... Грозотија невидена. Поодвратен мирис нема.
   
 3. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.448
  Допаѓања:
  7.322
  Jaс баш мислев деновиве да си го земам. Сега ме премисли :(
   
 4. blackwave

  blackwave Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2014
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.803
  Пол:
  Женски
  И го дадов на братучетка ми, не знам дали го пробала. Пробај го, може тебе ќе ти се допадне. Мене ми мирисаше на расипана Нивеа. На мајка ми па на скиснат јогурт...:rofl: А, ете, на братучетка ми многу убаво и нежно и мирисало.
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 5. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.213
  Допаѓања:
  69.748
  Пол:
  Женски

  Предобар е мене исто многу убаво ми мириса , нежно :)
   
  На xxAngelxx, Avery, Biodevojka и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.266
  Пол:
  Женски
  Драга @crazylady се согласувам со @koritsaki. Од мое лично искуство путеров е фантастичен. Мене ми е неопходен дел од негата на косата токму поради тоа што може да се користи на повеќе начини (како маска пред миење, како путер за стајлинг, како маска по миење). Особено за зимно време е спас. Одлично ја омекнува косата. Мирисот мене лично ми е многу нежен и убав, ама тоа е индивидуално секако. Не сме сите исти. Поздрав.
   
  На crazylady и koritsaki им се допаѓа ова.
 7. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.426
  Допаѓања:
  230.889
  [​IMG]
  Практично и економично паковање за брзо отстранување на шминката во пределот на очите. Јас ги користев само за отстранување на маскара бидејќи во ретките ситуации кога користам и сенки обавувам целосно темелно чистење на лицето со други препарати.
  Специфично е што испуштаа солидна количина на влажност а после бришењето на лицето не останува ефект на сјај или гланц.

  Позитивно- целосно се отстрани маскарата без проблем.
  Негативно. ме печеа очите.
  Не ги препорачувам.

  [​IMG]
  Овие се за водоотпорна шминка но јас си ги користев и за онаа стандардната.
  Ефектот во однос на чуството на влажност беше обратен од оние првите. Во прв момент кога ги бришев очите памукчето ми делуваше суво, а потоа, кога завршив со чистењето го почуствував уљето кое е негов составен дел. Овој пат го добив оној гланц ефект и буквално светнав во делот околу очите. Мене лично не ми сметаше истото бидејќи кожата се чуствуваше негувана.
  Позитивно- маскарата беше целосно отстранета и не ме печеа очите. Ги препорачувам.

  [​IMG]

  Падс за отстрануавње на лак.
  Пријатен мирис, економично паковање, одлични за во ташна, кога сме во движење или едноставно немаме многу време.
  Јас имам кратки нокти најчесто лакирани со многу светол до беж лак. Со едно памукче успевав да го отстранам лакот од сите нокти. Кај црвениот, би оделе и до 3 памукчиња.
  Јас лично ги препорачувам.
   
  На 1.9.9.2, Quuen, Sky-butterfly и 5 други им се допаѓа ова.
 8. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.503
  Допаѓања:
  245.416
  Пол:
  Женски
  Стигнаа ли еос кремите за раце кај нас?
   
 9. Ketrin.Moon

  Ketrin.Moon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2013
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.168
  Пол:
  Женски
  [​IMG] [​IMG]
  Како што сум вљубеник во природната козметика,така сум и во производите на алверде,па вниманието ми го привлече овој лимитед сет, кој е на попуст во дм и изнесува околу 239денари,лосион,гел за туширање и крема за раце,тотално се нежни со мирис карактеристичен,зимски,пленат.
   
  На Jordanovska-K, xxAngelxx, crazylady и 3 други им се допаѓа ова.
 10. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.213
  Допаѓања:
  69.748
  Пол:
  Женски

  Од кое Дм го зема?
   
 11. Ketrin.Moon

  Ketrin.Moon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2013
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.168
  Пол:
  Женски

  Го имаше скоро во секое во Скопје,го земав од она во веро џамбо,но го има и низ другите сигурно.:):)
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 12. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.503
  Допаѓања:
  245.416
  Пол:
  Женски
  Мене овој сет грозно ми мириса
  На прегорен шекер
  Ни циметот ни јаболкото се осекјаат
   
 13. *Amethyst*

  *Amethyst* Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  867
  Допаѓања:
  6.694
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Јас од овој рол-он ич не сум задоволна, не знам до што е проблем но пазувите ми беа целосно воспалени и со акни и сфатив дека е од него затоа што при секое ставање ме печеше кожата. Сега го користам [​IMG]
  и сум многу по задоволна за разлика од тој претходниот. Дефинитивно ке продолжам со овој.
   
 14. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.266
  Пол:
  Женски
  Му се мислам и јас на овој сет. Баш за овој зимски период е погоден мирисот.
   
  На Ketrin.Moon и koritsaki им се допаѓа ова.
 15. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.998
  Допаѓања:
  11.868
  Пол:
  Женски
  Ги гледав пред 2-3 месеци во аптеката во Веро Центар ( Веро Џамбо).
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Lima24

  Lima24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  881
  Пол:
  Женски
  Четките се од аура и сум презадоволна
   

  Прикачени фајлови:

  На Nausicaa и joy1 им се допаѓа ова.
 17. Mïłëñã❣❣❣

  Mïłëñã❣❣❣ Активен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2016
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Женски
  Да ве прашам во кој ДМ во Скопје можам да најдам Аризона во лименка? И дали има воопшто во Македонија? Позз
   
 18. Mïłëñã❣❣❣

  Mïłëñã❣❣❣ Активен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2016
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Женски
  Вака нешо изгледа [​IMG]
   
 19. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.641
  Допаѓања:
  4.058
  Не ја отвара сликата, инаку лименки мислам дека нема, ама шишенцата се најверојатно со иста количина колку што би била и лименката. А ако ти е за самата амбалажа, те сфаќам, ги отворив сега на Гугл и многу се слатки лименките. :lol:
   
  На Mïłëñã❣❣❣ му/ѝ се допаѓа ова.
 20. blackwave

  blackwave Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2014
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.803
  Пол:
  Женски
  И јас го имав истиот проблем со првиот. Гнојни акни, не можев да заспијам од болки. Исто и од тој со ориз и алое.
   
  На *Amethyst* му/ѝ се допаѓа ова.