Рецензии на производи на dm

Дискусија во 'dm drogerie markt' започната од levely, 20 декември 2014.

 1. *Amethyst*

  *Amethyst* Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  689
  Допаѓања:
  5.346
  Пол:
  Женски
  значи треба да го сменат производот, сличен ваков коментар за истиот прочитав и на др место на форумов... :/
   
 2. blackwave

  blackwave Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2014
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.800
  Пол:
  Женски
  Прво го имав тој со ориз и алое, ми направи проблем. Го сменив со розевиот, исто. Помислив дека ми е од бричење и од топлото (летно време), па го сменив со Нивеа, затоа што тој не ми предизвикуваше иритации. Пред месец дена ми се потроши Нивеата, и ме мрзеше да одам да купам, па ставив пак од овој. Иста ситуација од само едно ставање, и го фрлив. Ужас! Јас па мислев дека сум единствена со таква реакција и дека е до мене проблемот, ама не бил. Инаку, овие на Балеа ги имам испробано сите, а најмногу ми се допаѓа Сензитив. Многу нежно и дискретно мириса, и најважно - не ми правеше иритација после бричење. Ги сменив само поради трајноста, бидејќи имам малку проблематична пот во лето.
   
 3. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  394
  Ни јас не сум задоволна. Немав никаква реакција, ама немав ни ефект. Воопшто не спречува ни мирис, ни потење
   
  На blackwave му/ѝ се допаѓа ова.
 4. blackwave

  blackwave Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2014
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.800
  Пол:
  Женски
  Да, тој од ориз одвратно ми мирисаше, а овој розевиот малку ме потсетуваше на Нивеа мирисот, ама после 5 минути добиваше многу лош мирис.
   
 5. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.268
  Допаѓања:
  28.060
  Пол:
  Женски
  Дали има некој искуство со новиот спреј за покривање седи влакна од Лореал?
  Го има во ДМ.

  [​IMG]
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  554
  Пол:
  Женски
  Добри ли се и која им е цената? tmp_27161-images(12)-1157622888.jpeg tmp_27161-images(16)-291112891.jpeg
   
 7. Silver.E

  Silver.E Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  2.225
  Допаѓања:
  5.205
  Од Алверде од лимон или од нане е подобар за под пазуви ? (дезодорансот)
   
 8. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.703
  Допаѓања:
  66.225
  Пол:
  Женски
  Јас сум презадоволна од дезодорансот на Алверде од нане , а тој со лимон не сум го пробала :)
   
  На LollySky и Silver.E им се допаѓа ова.
 9. Jason123

  Jason123 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  479
  Допаѓања:
  3.161
  Катастрофа на катастрофите. Го светнува лицето, мириса ужасно ( буквално се гушев и секој што ќе се најде во иста просторија откако ќе го прснам), остава одвратен горчлив леплив вкус на усни што ни шампита не може да го побие, се пресликува туш на горниот капак, се собира сенка во преклопот... Буквално се прави, освен намената што му е. Напротив. Го мрси и светнува лицето и делува спротивно од тоа што му е работа. -100/10.
  А ич нејќам негативни рецензии да давам, али кад се мора...
  (n)

  [​IMG]
   
  На Rose96 и LollySky им се допаѓа ова.
 10. MIA-SK

  MIA-SK Популарен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  550
  Пол:
  Женски
  Дали некоја ги има користено ампуливе?

  Balea-ampuli.png
   
 11. MIA-SK

  MIA-SK Популарен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  550
  Пол:
  Женски
  Јас го немам користено, ама неколку мои другарки го имаат, презадоволни се. Викаат дека воопшто не ја мрси косата т.е. коренот, за разлика од карминчето од Golden Rose.
   
  На poenta му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Salome

  Salome Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  9.772
  Пол:
  Женски
  Шаја извини ако доцнам со рецензијата.
  Вака, гелот веќе го потрошив и крајните впечатоци се овие:прво мирисот, многу убаво мириса, свежо, но ако ти сметаат парфемирани производи не ти го препорачувам, на мене лично ми сметаат кај некои кај некои-не, гелов конкретно не ми предизвикуваше иритации.Второ текстурата, е тука не сум задоволна за жал, прво додека да го истиснеш производот од тубата додека е полна многу лесно излегува и секогаш излегува повеќе од што ти треба на рака, многу е лигава и паѓа на лесно на лавабо, а кога малку ќе се потроши ќе мора да употребиш сила да стиснеш за да излезе.
  Исто така многу остава флеки, тешко се одмива и од лице и од лавабо, текстурата му е нешто како slime.Трето, лесно ја чисти шминката, не ја остава кожата иритирана, не прави акни, мозолки и црвенила-што на мене многу ми се допаѓа.Само како што кажав претходно, многу тешко се одмива-препорачувам со топла вода, дека со ладна потешко излегува и по миењето на лицето кога ќе го чистиш лицето со лосион или млеко за лице можно е да имаш траги од гелот на тупферот, но тоа не е толку голем проблем-лесно се отстранува.
  Крајна оцена од мене има 8/10.
  Дали би го купила повторно?-Веројатно не, затоа што иако ми де допаѓа какво дејство има на моето лице, текстурата некако ме одвраќа и тоа што тешко се одмива.
   
  На Shaya му/ѝ се допаѓа ова.
 13. MonikaM113

  MonikaM113 Активен член

  Се зачлени на:
  27 август 2018
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  73
  Пол:
  Женски
  Дали ги пробавте овие производи? Како сте задоволни?
  [​IMG]
   
 14. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  28.979
  Пол:
  Женски
  Солидна за цената. Нежна е, не ја иритира кожата како други пени.
  До сега три имам искористено, може ќе побарам некоја друга со матирачки ефект, зошто оваа нема такво дејство. За отстранување шминка не ја препорачувам, не е до толку агресивна да ја отстрани цела пудра од прв пат, ама ја ретко пудра ставав летово па затоа ми се погоди ептен. Посебно ми се допаѓа што дава некој освежувачки, разладувачки ефект.
  Цена околу 180ден. мислам, ако сум грешка нека ме поправи некој.
  Би ја зела пак.
  [​IMG]