1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Рецепти за баклава

Дискусија во 'Канта' започната од senjorita.lombardi, 13 март 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. senjorita.lombardi

  senjorita.lombardi Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  755
  Самиот наслов кажува зошто ја отворив темава :) се наближува Прочка и нели традиционално се прави баклава, а јас како пресна домаќинка незнам да правам баклава. Ај ако може кажете некој рецепт за баклава, на пример каква баклава ке правите вие сега за Прочка :)
   
 2. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.892
  Допаѓања:
  133.555
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.