1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Рецепти за бебе

Дискусија во 'Канта' започната од LadyC, 9 февруари 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  12.147
  Допаѓања:
  147.532
  Пол:
  Женски
  Девојки,
  Тргнувајќи од мене како нова мајка која сеуште се учи како со бебушот, сакам да ја отворам оваа тема за да можеме меѓусебно да си помагаме со рецепти за дохрана на бебе.
  Иако мојот е сеуште мал, сепак сакам од 4 месеци да почнам со дохрана и убаво би било да си пишуваме рецепти и да си помагаме една со друга за да можеме да го олесниме начинот на воведување на цврста храна кај бебињата.
  Ќе ве замолам тие што сте веќе поискусни да пишете со што прво би почнале од 4+ и како се тоа да биде припремено. :)

  барав но не можев да најдам нешто вакво, но у случај да има ваква тема, клуч на оваа
   
 2. ^angel^

  ^angel^ Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2015
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  1.263
  Пол:
  Женски
  Има тема воведување на цврста храна кај бебиња и јас веќе почнав да пречитувам иима многу неможам да се снајдам некако па добро би било да почнеме и тука одново
   
  На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  12.147
  Допаѓања:
  147.532
  Пол:
  Женски
  да ама таму има совети и сл што како од кога.
  Мене ми беше замислата тука да се ставаат само рецепти и да се нагласи за која возраст е тоа. :)
  Мислам ќе е попрегледно без други коментари да биде. :)
   
  На macunka му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Rabbit

  Rabbit Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  2.252
  Допаѓања:
  45.693
  Пол:
  Женски
 5. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  12.147
  Допаѓања:
  147.532
  Пол:
  Женски
 6. ^angel^

  ^angel^ Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2015
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  1.263
  Пол:
  Женски
  Тогаш ќе ја активираме неа некако е многу запоставена :)
   
  На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.