Рецепти за пекач за леб

Дискусија во 'Рецепти' започната од danichap, 27 септември 2017.

 1. Antebellum

  Antebellum Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  4.319
  Има и помали теста барај на странава.
   
  На Milobebence и NarCis@ им се допаѓа ова.
 2. Milobebence

  Milobebence Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  1.052
  Допаѓања:
  41.006
  Пол:
  Женски
  Иако темава не е активна сакам да прашам дали некоја правела ајвар во пекач?
  Имам на мојот пекач рецепт но за со суров пипер а јас сакам да пробам со печен пипер.
  Па ми е страв да не го зезнам.
  Па ако правела некоја нека сподели искуство.
  Да се редактирам најдов нешто на нет па ако некого го интередира повелете
  http://moirecepti.mk/post/ајвар-во-пекач/
  А кога ќе го направам ќе споделам искуство.
   
  Последна измена: 7 септември 2019
  На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Корнелија

  Корнелија Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2015
  Пораки:
  524
  Допаѓања:
  818
  Пол:
  Женски
  Здраво феминки :) Си зедов пекач од Лидл, кефој сум едвај чекам да напраам леб :D:D Гледам мојот има и за правење јогурт, ќе ми пишеш мила рецепт, ако знаес нормално? Иначе уште не сум го отвприла, не знам дали има книга, ама и да има сигурно се е на грчки напишано :D:D:D
   
 4. Antebellum

  Antebellum Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  4.319
  Мојот нема за јогурт, ама како меси кифли... Цел комшилук го мрднав, комшикиве се во кома. :D Најважни се тренингот и мерата, мораш почесто да правиш и ти да си најдеш потаман да ти биде. Јас ставам се за кифли во машината и ја уклучувам да меси и да го стаса тестото, после само обликувам. На нет ќе пишеш bread machine recipes, чуда има.

  Со здравје да го служиш. :inlove::f:
   
  На Корнелија му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Корнелија

  Корнелија Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2015
  Пораки:
  524
  Допаѓања:
  818
  Пол:
  Женски
  Фала ти мила, ептен сум возбудена хахах сега барам да превефам од грчки ими германски, ништо нема на англиски :doh:
   
  На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  997
  Пол:
  Женски
  Majka mi ima na severin. Osven integralen leb nis dr neame probano. Nemozjn3 programote da gi uprajme i dozite haha.
  Aj nekoj so jma2na Severin da mi kaze nekoj interesen recept
   
  На Корнелија му/ѝ се допаѓа ова.
 7. stefi23m

  stefi23m Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  748
  Пол:
  Женски
  Дали имате пробано во пекачот, 1чашка брашно 1 чашка пире од компири дали го вади убаво лепчето?
   
 8. Antebellum

  Antebellum Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  4.319
  Не сум пробала, ако пробал некојa нека каже или кажи ми некој рецепт и ќе пробам, па ќе ви кажам.
   
 9. stefi23m

  stefi23m Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  748
  Пол:
  Женски
  Пробав јас денес со безгутенско брашно и пире, преубав дојде лебот.
   
  На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Корнелија

  Корнелија Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2015
  Пораки:
  524
  Допаѓања:
  818
  Пол:
  Женски
  Некоја од Вас да правела џем?
   
 11. Корнелија

  Корнелија Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2015
  Пораки:
  524
  Допаѓања:
  818
  Пол:
  Женски
  Иначе пробав пица лев, со интегрално брашно многу вкусно излезе. Всушност, тоа е и мојот прв леб