Рецепти за смути

Дискусија во 'Канта' започната од maja8, 22 ноември 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.814
  Допаѓања:
  2.106
  Се зачудив што немаме тема за нешто што е многу актуелно во моментов. Ајде да си споделуваме рецепти од смути.

  Мене ми се омилени оние со банана, па дури и само банана и млеко да е. Еве неколку :

  1.Банана и аронија
  -1 Банана
  -Аронија неколку зрна (смрзната)
  -2-3 лажици овесни снегулки
  -чиа семки
  - млеко
  (по желба може и мраз)

  2. Морков и јаболки
  - 1 поголем морков или 2-3 помали
  - 1 јаболко
  - вода
   
 2. CrazyOne

  CrazyOne Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  1.921
  Допаѓања:
  17.792
  Пол:
  Женски
 3. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.814
  Допаѓања:
  2.106
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.