1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Рецепти за сурова веганска храна

Дискусија во 'Рецепти' започната од Fitteen, 10 мај 2016.

 1. Fitteen

  Fitteen Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2015
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  723
  Пол:
  Женски
  Веќе има тема за сурова храна и знаеме дека тоа е жива храна која не е термички преработена. Но мислам дека е најубаво да има и една ваква тема каде што ќе можеме меѓусебно да разменуваме најразлични рецепти за сурови торти, колачи, пици... Според мене интересно е да се готви со ваква храна и е навистина голем предизвик :).

  Еве од мене некои рецепти на јутјуб:
  Сурова пица.
  Raw vegan pop tarts.
  Сурова роденденска торта.
  Сурово веганско сирење.
  Fully raw cherry cheese cake.

  Можете да најдете многу повеќе рецепти на јутјуб на каналите на: fullyrawkristina, rawvana, Laura Miller, на Tastemade (Raw Vegan Not gross видеата исто така од Laura Miller).

  http://www.surovoivkusno.com/shareni-energetski-plochki/
   
  Последна измена: 10 мај 2016
  На Bananki023, Jana-L, dunika и 3 други им се допаѓа ова.
 2. Снегулк@23

  Снегулк@23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2020
  Пораки:
  2.551
  Допаѓања:
  3.444
  Пол:
  Женски
  Интересна тема
   
 3. Bibi_23

  Bibi_23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2022
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.173
  Сирова храна.
   
  На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.