Рецепти за торти

Дискусија во 'Рецепти' започната од white-chocolate, 25 март 2010.

 1. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.855
  Допаѓања:
  3.156
  FE788220-4A6E-40AE-91E6-62D0F4C76B74.jpeg Каде има вакви подметачи за торта?
   
 2. Мари_ja

  Мари_ja Нов член

  Се зачлени на:
  1 мај 2019
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  3
  Во Џамбо
   
 3. Osamena devojka

  Osamena devojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2018
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  929
  Пол:
  Женски
  Sega ja pravam Fala na recept
   
 4. Osamena devojka

  Osamena devojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2018
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  929
  Пол:
  Женски
  Kugla
  6 jajca
  1 pecivo
  18 lazici seker
  20 lazici brasno
  Eden fildzan mleko
  Eden fildzan zejtin
  Tavce br 32
   
 5. 24.07

  24.07 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  23.098
  Пол:
  Женски
  Мм за две недели прави роденден,го прашав каков вкус да биде тортата,нормално ми рече
  -Не сакам торта.

  Давајте рецепти за посна кремаста торта.(во петок му паѓа роденденот)
   
 6. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.461
  Допаѓања:
  3.833
  Пол:
  Женски
  Ми треба рецепт за торта, колач, шо и да е благо со банани/јаболка/ореви, ама да не се користи миксер. :worried:
   
 7. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.264
  Допаѓања:
  3.410
  Идеа за фил за торта не многу комплициран за правење? И не претежок...
   
 8. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  1.783
  Допаѓања:
  11.634
  Комбинација на крем сирење и хопла мене ми е секогаш погодок, матиш хопла до цврст снег, настрана крем сирење со шеќер во прав, ги соединуваш и можеш да додаваш што сакаш по вкус, парчиња овошје, слатко, чоколада, јаткасти плодови...
   
  На princess5 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  1.811
  Пол:
  Женски
  http://gotvi.mk/2018/03/31/brza-cok...kser/?utm_source=daily.mk&utm_medium=daily.mk

  https://moirecepti.mk/post/овошна-пишкота-торта-без-миксер-и-пече

  И сите скоро торти и колачи со јаболка се прават без миксер, побарај на интернет. Често правам торти со јаболка и нема да погрешиш за ниеден рецепт, сите се превкусни.
  Најомилен вкус ми има тартот од јаболка. :)
   
  На nevermet18 и Thallia им се допаѓа ова.
 10. Marijana93

  Marijana93 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2013
  Пораки:
  402
  Допаѓања:
  3.733
  Брзи гонзалес
  4 јајца
  18 лажици шеќер
  18 лажици млеко
  18 лажици зејтин
  18 лажици брашно
  1 прашок за пециво и 1 ванилен шеќер
  Се матат јајцата и шеќерот се додека смесата не се соедини и не добие посветла боја не стане како шлаг после се додава млекото и зејтинот и се мати додека не се соединат после се додава брашното, ванилен шеќер и прашокот за пециво
  Пред да се стави да се пече тавчето се подмачкува со зејтин и после брашно се става и се распространува насекаде се пече на 1890 степени 15 минути ( зависи од релната )
  После филот се става 25 лажици млеко и 18 лажици шеќер се додава 1 / 4 маргарин и 2 лажици какао
   
  На hermosa и Ladybug98 им се допаѓа ова.