1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Рецепти и идеи преку слики

Дискусија во 'Рецепти' започната од zoketo, 10 ноември 2014.

 1. zoketo

  zoketo Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2012
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки :hai:
  Мислам дека насловот е јасен и дека нема потреба да се објаснува за што ја создадов оваа тема.:D
  Па ако имате некои слики на кои се објаснува чекор по чекор рецептот сбоделете ги.
  Еве од мене неколку зачувани во ком :*
  Ако ја има оваа тема или има некоја слична слободно во канта :)
   

  Прикачени фајлови:

  На Mina_Z, Serafima, bubamara12345 и 6 други им се допаѓа ова.
 2. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.879
  Пол:
  Женски
  10171661_1407365009536836_2651730002966364221_n.jpeg
   
  На iloveyou29, Summerlover, Serafima и 6 други им се допаѓа ова.
 3. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.446
  Допаѓања:
  84.734
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  @Serafima незнам дали си ја видела оваа декорација но јас кога ја видов на тебе ми текна :lol:
   
  На Capricorn96, awl, kolovoz и 9 други им се допаѓа ова.
 4. Serafima

  Serafima Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 октомври 2010
  Пораки:
  1.229
  Допаѓања:
  21.267
  Интересно мила, не сум ја видела, но лепи за око.
  Ќе испробаме :*.
   
  На butterfly4 и Viktorijaaa5 им се допаѓа ова.
 5. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.446
  Допаѓања:
  84.734
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  одлична идеа за декорација :)
   
  На Mama25, Serafima, bubamara12345 и 4 други им се допаѓа ова.
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  [​IMG] :mm:
  [​IMG]:mm:
  [​IMG] [​IMG]:mm:
  [​IMG][​IMG] [​IMG] [​IMG]:mm:
   
  На fallenangel, cooll, Serafima и 7 други им се допаѓа ова.
 7. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.999
  Пол:
  Женски
  dsc_0111.jpg images.jpg rainbow-cake-roll.jpg b079552f5d52560142f63f1142bb3ea6.jpg
   
  На fallenangel, Avalin, EdnaDevojka21 и 8 други им се допаѓа ова.
 8. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.324
  I ovaa tema e super. Site ve pozdravuvam. Keep posting
   
  На Serafima, zoketo и Pipaa им се допаѓа ова.
 9. Angel.Heart

  Angel.Heart Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2012
  Пораки:
  593
  Допаѓања:
  2.053
  Еве и од мене :)
   

  Прикачени фајлови:

  На fallenangel, stiki18, Winter Lady и 8 други им се допаѓа ова.
 10. Angel.Heart

  Angel.Heart Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2012
  Пораки:
  593
  Допаѓања:
  2.053
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  На skorpija123, Mama25, Serafima и 6 други им се допаѓа ова.
 11. zoketo

  zoketo Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2012
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски
  Еве уште неколку од мене :)
   

  Прикачени фајлови:

  На fallenangel, Mama25, Serafima и 4 други им се допаѓа ова.
 12. zoketo

  zoketo Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2012
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  На zalosna, Mama25, Serafima и 3 други им се допаѓа ова.
 13. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.999
  Пол:
  Женски
 14. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.999
  Пол:
  Женски
  9766_1028528123854435_5287110937593134865_n.jpg
   
  На zalosna, Kom.pot, Serafima и 5 други им се допаѓа ова.
 15. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  На ripce ripce, zalosna, Serafima и 2 други им се допаѓа ова.
 16. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.036
  Пол:
  Женски
 17. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.682
  Допаѓања:
  46.941
  jabolko.jpg 6fbb0099686f22f60c49115e0befd918.jpg па и нее лошо но кој знај да го направи:?:
   
  На Jordanovska-K, Mama25, Serafima и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.446
  Допаѓања:
  84.734
  Пол:
  Женски
  :)
   
  На zalosna, ennaz, Mama25 и 3 други им се допаѓа ова.
 19. Angel.Heart

  Angel.Heart Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2012
  Пораки:
  593
  Допаѓања:
  2.053
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  На fallenangel, stiki18, Oneo и 4 други им се допаѓа ова.
 20. stylishh

  stylishh Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  425
  Допаѓања:
  619
  Пол:
  Женски
  10304433_10154806108835442_7073301085127465355_n.jpg 10349064_10154860678265442_216658596171319878_n.jpg
   
  Последна измена: 3 декември 2014
  На ines.h, kolovoz, cooll и 2 други им се допаѓа ова.