Рецепти од Фемина Инстаграм

Дискусија во 'Рецепти' започната од Cakica, 27 јануари 2015.

 1. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.889
  Допаѓања:
  121.918
  Пол:
  Женски
 2. Ostaveniot

  Ostaveniot Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  1.887
  Пол:
  Машки
  :rofl:
  Ај рецепт, ти мачи се:D
  Купувам вакви кесички од маркет IMG_20191115_165019.jpg
  Го ставам тоа од кесичката во ѓезве и додаваш 125-150 мл млеко. Мешаш, и ставаш на оган. Ако го сакаш по ретко додаваш уште млеко и неколку минути го оставаш, ако сакаш погусто како мене го оставаш малку подолго и мешаш. Ќе видиш кога ти е убаво го вадиш:)
   
  На boomsleng, SofiMar_ и LiliBoz им се допаѓа ова.
 3. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.889
  Допаѓања:
  121.918
  Пол:
  Женски
  Ги знам овие :D ја мислев којзнае шо е :D
   
  На boomsleng и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 4. Ostaveniot

  Ostaveniot Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  1.887
  Пол:
  Машки
  Бољи гувар сум од тебе:P:D
   
 5. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.889
  Допаѓања:
  121.918
  Пол:
  Женски
  Може да, може не.. 8)
   
 6. Ostaveniot

  Ostaveniot Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  1.887
  Пол:
  Машки
  Да дааа подобар сумм:P
   
 7. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.125
  Допаѓања:
  123.879
  Пол:
  Женски
  На Miiaaa98 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Miiaaa98

  Miiaaa98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2019
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  895
  Пол:
  Женски
  Шпагети со морски .. иначе во ресторант јадевме мила .. ама имаше внатре мали школки ( гамбери нз на мк како се викаат овие хаха ) и октопод . Се надевам помогнав :l:
   
 9. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.125
  Допаѓања:
  123.879
  Пол:
  Женски
  Таа тема е за тоа што ти си зготвила, има тема поинаков фемина инстаграм за ресторански слики.
  Можам да ги префрлам во таа тема ако сакаш, ама ќе треба дс ми кажеш име на ресторан или локација некоја.. (такво е правилото во поинаков ФИ)
  Или па да ги избришам бидејќи не се во склоп со темата..
   
 10. Miiaaa98

  Miiaaa98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2019
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  895
  Пол:
  Женски

  Оо ... извинете стварно незнав може префрлете ги на другата тема ( име на ресторанот Villa Ester - Porto San Giorgio во италија ) поз
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 11. tirkenbal

  tirkenbal Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  1.359
  Допаѓања:
  9.549
  Пол:
  Женски
  Не правам скоро ништо по мерка, секогаш ставам од око. Во мало тенџерче ставам вода до пола и ставам 2-3 лажици палента. Ја оставам 2-3 минути на оган и тоа е тоа. Инаку од кам ја купив палентата.:)
   
  На Butterfly1107 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  760
  Допаѓања:
  3.273
  Пол:
  Женски
  Ај напиши целосна постапка. И од кое топло чоколадо користиш?
   
 13. Ostaveniot

  Ostaveniot Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  1.887
  Пол:
  Машки
  Пишав во темата рецепти од Фемина Инстаграм:)
   
  На smooch му/ѝ се допаѓа ова.
 14. katce patce

  katce patce Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  64
  Пол:
  Женски
 15. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  31.349
  Пол:
  Женски
 16. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.743
  Допаѓања:
  90.096
  Пол:
  Женски
  Корите се од Лидл, а филот е 4 јаболки рендани, исцедени, 3 лажици цимет, се тоа се меша и редиш на кора, како сакаш.
   
  На Thallia и Amellie13 им се допаѓа ова.
 17. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  3.063
  Допаѓања:
  55.787
  Пол:
  Женски
  Сакам рецепт одма :) Детален :!: Рибја немам правено никогаш. И со што риба ја правиш :)
   
  На TutiFuti му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Bubce38

  Bubce38 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  4.990
  Допаѓања:
  93.159
  Пол:
  Женски
  Оооо
  Јас секогаш различно ја правам.
  Ама секогаш рибата ја потпекувам во фолија, малку. После го вадам мевцето од неа и го замрзнувам во ќесички.
  И кога правам чорба , вака иде:
  Во блендер ставам морков кромид лук пашканат и целер корен. Таа смеса ја запржувам на путер колку водичката да излезе. Ги ставам мевцата од рибата. Дробам на ситно уште малку морков и пашканат и налевам вода. Крчка еден час. При крајот додавам една инстант крем супа од брокула во која ставам пола лајче мумурузно брашно. Доварувам. Зачини по желба. Обично еден готов што има ( за риба).
  Од риба секогаш користам крап и црвеноперка. Чат пат и сомче клавам.
  И многуууу магданос
   
  На 24.07, boomsleng, Dadusicka и 9 други им се допаѓа ова.
 19. TutiFuti

  TutiFuti Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  2.830
  Допаѓања:
  26.815
  Пол:
  Женски
 20. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  1.265
  Допаѓања:
  5.857
  Пол:
  Женски
  Може рецепти?