Рецепти од Фемина Инстаграм

Дискусија во 'Рецепти' започната од Cakica, 27 јануари 2015.

 1. nightingale

  nightingale Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2012
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  2.770
  Пол:
  Женски
 2. izabela.nik

  izabela.nik Популарен член

  Се зачлени на:
  20 април 2013
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  4.011
  Пол:
  Женски
  Готвам без рецепт нешто вака
  Леќата ја вариш, малку ја процедуваш ја пасираш ја измешав со старо лебче можеш и презла додаваш зачини месиш формираш плескавици. Ги печев во рерна попрскав со зејтин од око печев.
   
  На hermosa, Thallia и nightingale им се допаѓа ова.
 3. Love 83

  Love 83 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2019
  Пораки:
  991
  Допаѓања:
  21.343
  Пол:
  Женски
 4. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  1.502
  Допаѓања:
  43.437
  @IronLady, ако може рецепт за Kinder тортата, феноменално изгледа а верувам дека е исто таква и на вкус:l:
   
  На IronLady му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.247
  Допаѓања:
  15.211
  @kuc ако може рецепт за тортата, мислам Фигаро се викаше :)
   
  На Kallias2 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. BabyT*

  BabyT* Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.993
  Допаѓања:
  9.712
  Пол:
  Женски
  На boomsleng, nightingale и 1992g им се допаѓа ова.
 7. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.532
  Допаѓања:
  97.586
  Пол:
  Женски
  Во тегле ставам 100 мл млеко, мало лажиче мед, голема лажица чиа семе, по вкус малку цимет, затварам и протресувам и оставам преку ноќ да стои во фрижидер. Утрото претурам во чинија, додавам овошје што имам и појадокот е спремен :)
   
  На marchi-cool, boomsleng, nightingale и 2 други им се допаѓа ова.
 8. papillonP

  papillonP Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2013
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  4.250
  Пол:
  Женски
 9. day.dreamer

  day.dreamer Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2011
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  785
  https://www.instagram.com/p/B5SW-Y4KhIu/?igshid=xfrdq6uqj1t1
  Ова е линк од инстаграм со видео рецепт.

  Рецептот е:
  200 г мелена плазма, 120г прав шеќер, 80 г мелени ореви се мешаат во сад. На оган се става 120мл вода со лажица кафе ( јас ставив турско немав нес дома) и 80г чоколадо. Се топи чоколадото и се истура во сувите состојки и се меша. Се остава малку да се излади и се прават топчиња и се валат во мелена плазма.
   
  На papillonP и Thallia им се допаѓа ова.
 10. kuc

  kuc Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  844
  Допаѓања:
  55.236
  Пол:
  Женски
  Recept neznam mi ja podarija,a nisto posebno ne bese.
  Vo kalap so obrac redis plazma biskviti,prethodno potopuvani vo mleko ,bies hopla i ja delis na dva dela .Vo edniot imase cokolado ,a drugiot bese bel.Prvo kafeniot del,pa ja zamrznuvas malku pa beliot i vrz nego rendani orevi.
   
  На Thallia му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  3.173
  Допаѓања:
  62.737
  Пол:
  Женски
 12. Пчела

  Пчела Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2015
  Пораки:
  451
  Допаѓања:
  1.435
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки, ми треба рецепт за медено срце(посно), би ве замолила ако некој има нека го пише.
  Благодарам
   
 13. Girl-Rabbit

  Girl-Rabbit Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2015
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  916
  Пол:
  Женски
  Овој колач е многу убав и брз ,често го правам и нема на кој не му се допаѓа :)
   
  На Mariangel и Пчела им се допаѓа ова.
 14. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  332
  Допаѓања:
  2.107
  Пол:
  Женски
 15. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.196
  Допаѓања:
  104.455
  Пол:
  Женски
  FB_IMG_1575408375754.jpg моите се пица.
   
 16. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  332
  Допаѓања:
  2.107
  Пол:
  Женски
  Мислев на ова. Пинерлиите веќе ми се испробани ама со урда, наредно ќе биде со пица фил :)
   

  Прикачени фајлови:

  На galapce му/ѝ се допаѓа ова.
 17. bella12

  bella12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2015
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  4.337
  Пол:
  Женски
  На boomsleng му/ѝ се допаѓа ова.
 18. AngIv

  AngIv Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  279
  Допаѓања:
  3.679
  Пол:
  Женски
  Ги посолуваш парчињата месо од двете страни и гги ставаш во плек за печење,врз месото ставаш три големи лажички зејтин. Печеш 20 мин на 200 степени ,ги обракаш парчињата месо на друга сттана и печеш уште 10-15 мин. Во мегувреме во друг сад ставаш една голема лажичка брашно,две мали лажички вагета,малку црн бибер додаваш 600мл млака вода и бркаш додека убаво да се соедини. Кога месото ке биде готово, брашното со водата го истураш во плекот кај месото и ставаш во рерна уште 20 минути додека да се згусне.
   
  На bella12 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. bella12

  bella12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2015
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  4.337
  Пол:
  Женски
  Дирекно го печеш или пред тоа го подваруваш малку?
   
 20. AngIv

  AngIv Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  279
  Допаѓања:
  3.679
  Пол:
  Женски
  Дирекнп се пече само со 3 големи лажички зејтин
   
  На bella12 му/ѝ се допаѓа ова.