Рецепти од Фемина Инстаграм

Дискусија во 'Рецепти' започната од Cakica, 27 јануари 2015.

 1. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Популарен член

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.438
  Допаѓања:
  95.546
  Пол:
  Женски
  1 банана
  100 грама овесни снегулки
  1 лажица кокосово масло
  Малку цимет
  Ова е основниот рецепт, дуплираш колку сакаш доза.
  По желба додаваш што сакаш, кокос, јаткасто или суво овошје, сусам...
  Јас додадов
  1 лажица чоколаден крем

  Се меша си вилушка и на плех обложен со хартија за печење се прават топчиња со помош на две лажички и се печат 5 мин. на 200.
   
  На kikin, Thallia и Star_dust им се допаѓа ова.
 2. BabyT*

  BabyT* Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.106
  Допаѓања:
  5.810
  Пол:
  Женски
  Дали излеват меки? Пример дете од 1г да ги јаде.
   
 3. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Популарен член

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.438
  Допаѓања:
  95.546
  Пол:
  Женски
  Меки се да
   
  На BabyT* му/ѝ се допаѓа ова.
 4. IronLady

  IronLady Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2014
  Пораки:
  1.494
  Допаѓања:
  30.694
  Пол:
  Женски
  @Ava.84 ако може рецепт за сосот од ванила?
   
 5. Kikiccc

  Kikiccc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2017
  Пораки:
  520
  Допаѓања:
  552
  Пол:
  Женски
  Порано во една тетратка ја имав рецепта торта со киви (имаше и портокал друго во него незнам што имаше освен шлаг) и ја немам таа тетратка, некој знае таква торта и ако може рецепта? Однапред ви благодарам
   
 6. Ava.84

  Ava.84 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2015
  Пораки:
  1.429
  Допаѓања:
  15.552
  Пол:
  Женски
  Го немам за жал,купрчки ми е :$
   
 7. cvekence123

  cvekence123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2018
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  2.019
  Пол:
  Женски
 8. Saraahh

  Saraahh Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2013
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  1.149
 9. IronLady

  IronLady Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2014
  Пораки:
  1.494
  Допаѓања:
  30.694
  Пол:
  Женски
  Аха
  А, каде го зема, во која продавница?
  И, која цена?
   
 10. lovemme

  lovemme Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.214
  Допаѓања:
  54.036
  Пол:
  Женски
  На cvekence123 и Saraahh им се допаѓа ова.
 11. cvekence123

  cvekence123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2018
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  2.019
  Пол:
  Женски
  На lovemme му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Bebulleee

  Bebulleee Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  4.312
  Допаѓања:
  20.384
  Пол:
  Женски
  20200204_143319.jpg 20190801_173012.jpg 20200202_101950.jpg 20190831_124804.jpg
   
  На marchi-cool, Sexybaby86, BabyT* и 3 други им се допаѓа ова.
 13. TheGoldenPeach

  TheGoldenPeach Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2015
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  2.262
  Пол:
  Женски
  Секако. :)

  Еве линк од убаво објаснета цела постапка, јас само наместо доматен сос ставам доматно пире (од Кам Ле Бон ми е најубаво од сите шо ги имам пробано) и наместо босилек (не му го поднесувам вкусот) ставам оригано.

  Инаку out of topic, youtube каналот на жената од линкот е прекрасен, зрачи со смиреност и позитивна енергија, а воедно сите рецепти и се прекрасно објаснети до најмал детал, па ви го препорачувам. :inlove:
   
  На Thallia и Black girl им се допаѓа ова.
 14. TheGoldenPeach

  TheGoldenPeach Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2015
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  2.262
  Пол:
  Женски
 15. f.girl

  f.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2015
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  7.206
  Пол:
  Женски
 16. SV1911

  SV1911 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2013
  Пораки:
  1.723
  Допаѓања:
  42.976
  На Amellie13 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  1.757
  Допаѓања:
  11.304
  Може рецепт од колачињата?
  Фала :)
   
  На Natali.3 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  31.308
  Пол:
  Женски
   
  На Thallia и SV1911 им се допаѓа ова.
 19. Queen Leah

  Queen Leah Активен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2019
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  108
  Пол:
  Женски
 20. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  1.757
  Допаѓања:
  11.304