1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Рецепт за заработување?

Дискусија во 'Рецепти' започната од Dannyz01072017, 19 мај 2018.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Dannyz01072017

  Dannyz01072017 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  73
  Пол:
  Женски
  Понудете некој рецепт со кој би можело да се заработи за време на празници? па и за време на летото?
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Miss.A.

  Miss.A. Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2017
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  2.301
  Пол:
  Женски
  • 500 гр грав
  • 1-2 главици кромид
  • 1-2 пиперки
  • сува пиперка
  • зејтин
  • сол, сув зачин, црвен пипер, буковец

   :)
   
  На referentka, kikkki, Someonespecial и 13 други им се допаѓа ова.
 3. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.080
  Допаѓања:
  12.833
  Пол:
  Женски
  сакаш рецепт или сакаш пари?
   
 4. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.376
  Пол:
  Женски
  Па темава навистина во РЕЦЕПТИ е отворена.

  [​IMG]

  Какви рецепти бе луѓе? Ова не е подготовка на храна.
  Зависи каква струка имаш, што сакаш да работиш, дали сезонски, дали дневници, дали месечно, дали ти е ептен итно, дали сакаш тешко, лесно, со факултет...Гледаш огласи, прашуваш пријатели/фамилија дали знаат за некое работно место.
  По маркети и кафичи имаш работа во секое време. (секако за мала дневница)

  Ама на луѓе што им се брза го користат оној рецепт...како беше...аааа да.... не дреми на форуми, туку активно аплицирај за работа.
   
  На SV1911, Antolinaa, SummerGirl и 3 други им се допаѓа ова.
 5. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  4.256
  Допаѓања:
  35.575
  Пол:
  Женски
  Членката можеби мисли рецепт за храна која би ја продавала и на тој начин би заработила. :wasntme:
   
  На Dust, SummerGirl и Dannyz01072017 им се допаѓа ова.
 6. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.659
  Допаѓања:
  49.217
  Пол:
  Женски
  Учиш, учиш, учиш, работиш, па учиш уште многу, па работиш, па учиш од грешките, па уште работиш и учиш и така цел живот.
   
  На SV1911, Antolinaa, Doozy и 1 друга личност им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.