babylove овошни кашички

Рециклирање

Дискусија во 'Дом' започната од Papier, 5 септември 2013.

 1. Papier

  Papier Активен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Здраво.
  Ова се неколку мои изработки, во техника папие-маше (ре-употребена хартија).
  Ги објавувам на мојот блог http://lazar-g.blogspot.com/
  ...но еве некоја слика и овде.
  [​IMG]
  [​IMG]