1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Реши ја загатката! :)

Дискусија во 'Канта' започната од marija.directioner, 21 октомври 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. marija.directioner

  marija.directioner Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2012
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  24
  Ако ви е досадно секој нека напише по една загатка и ние ќе ја одговараме. :)
  Еве ви и една од мене. Тој што сака нека ја одговори. :D

  Господинот x гледа портрет. Еден пријател застанува и го прашува: „На кого е овој портрет?“. Тој одговара: „Јас немам ни брат, ни сестра, но таткото на човекот на сликата е син на мојот татко.“
  Чиј портрет гледа овој господин?
   
 2. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.733
  Допаѓања:
  5.152
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.