1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Рејвенсвуд (Ravenswood)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од sara333, 30 април 2013.

 1. sara333

  sara333 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  27
  Ravenswood е американскa тинејџерскa телевизиска серија и спин-оф од серијата Мали прекрасни лажливки . [​IMG] Премиерата ќе биде кон крајот на октомври 2013 година, по епизодата за Ноќта на вештерките на Мали прекрасни лажливки .Станува збор за 5 лица кои ќе се соочат со проклетство што го измачува нивниот град со генерации.Еден од 5-те лица ќе биде од Роузвуд.Еве ви трејлер: http://www.youtube.com/watch?v=DgTOgBZK37s
  [​IMG]
  Дали планирате да ја гледате серијава? :D
   
 2. sara333

  sara333 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  27
  [​IMG] BREAKING NEWS: Tyler Blackburn is headed to the Pretty Little Liars spin-off series Ravenswood which premieres this October on ABC Family. :)
   
 3. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.415
  Пол:
  Женски
  Планирам да го ѕирнам промото, па ако ваља да ја гледам понатака.
  Што знам очекував некој друг лик не Кејлеб, но океј не е лош.
  Незнам што ќе биде заплетот, верувам ќе биде слична на ПЛЛ, барем во "драматичност" и влечење на дејствие како полжав.
  Пилот епизодата ќе биде дури во Октомври, така да премногу рано ја најавија според мене, до тогаш ќе изгубиме интерес, освен ако не решат да не занимаваат со некои податоци од серијата.
   
  На MiloMalo и Tiki-lolipop им се допаѓа ова.
 4. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.284
  Официјалната фотографија :)
  [​IMG]
   
 5. Butterfly14

  Butterfly14 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  757
  Допаѓања:
  456
  Изгледа дека и во Рејвенсвуд ќе има многу убиства..
  http://www.wetpaint.com/ravenswood/arti ... cemeteries

  [​IMG]
  Не ми е јасно ова.. претпоставувам дека некој од предците на Калеб живеел во Рејвенсвуд или е поврзан со тоа
   
 6. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.518
  Пол:
  Женски
  Доста отупев од ПЛЛ и сега уште ова ми фали :D Дефинитивно нема да ја гледам.
   
 7. ToRi123

  ToRi123 Активен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2013
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  4
  Мислам дека ќе бидат поврзани за да се сфати едната ќе треба да се гледа другата...
   
 8. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.457
  Допаѓања:
  154.979
  Пол:
  Женски
  Исто мислам како TоРи123, за да се разбери едната ќе мора да се гледа другата и да, јас ќе ја гледам ... :)
   
 9. Femina777

  Femina777 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  534
  Допаѓања:
  236
  Ќе ја гледам секако :)
   
 10. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.499
  Допаѓања:
  80.526
  Пол:
  Женски
  Те го октомври, зад врата. :wasntme:
  Ќе се гледаат серии на велико, ама ај да не зборам пред време. :D
  Инаку девојчиња, се знае точен датум кога излегува првата епизода?

  Edit: Видов горе на сликата нешто 22ри, претпоставувам тогаш, па ајде ќе си почекаме није проблем.
   
 11. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.443
  Допаѓања:
  2.203
  Пол:
  Женски
  ^
  утре излегува заедно со плл...едвај чекам :rock:
   
 12. prettyliar

  prettyliar Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  893
  Пол:
  Женски
  Интересна беше епизодава,многу прашања,мистерии.Сега овие во колата умреа и ќе бидат духови во серијава мислам,иначе многу е страшнаа таа со црната косаа. :D
   
 13. MandyLane

  MandyLane Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  3.549
  Допаѓања:
  22.590
  Пол:
  Женски
  Интересна ми беше епизодава, мислам дека ќе ја гледам серијава.
  Единствено нешто што ми смета е тоа што е поврзана со Pretty Little Liars, а нема логика, сосема различна тема имаат, како што пишав во другата тема - ко да се во различен универзум.

  Ама доколку ја перцепирам како индивидуална серија без никаква поврзаност со ПЛЛ, тогаш ми е океј.
  Убава атмосфера има, мрачна, језива, ми се допаѓа ептен.
  Сега за сега, сепак се работи за продуцентите на ПЛЛ.
   
 14. NightAir

  NightAir Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  491
  Дефинитивно многууу поразлична од ПЛЛ, мислам ПЛЛ ми е многу пореална од оваа, оваа некако ми е хорор-фантастика-мистерија..ама сепак мислам дека ќе си биди добра на свој начин :D
  Апсолутно ќе биде серија за оние кои сакаат повеќе хорор, и ќе си има своја приказна...сепак истите режисери се - нема да има промашај.
  Инаку..песната му е гром!
  http://www.youtube.com/watch?v=PxCbfJtM2kU
  И кеjлеб..ммм :inlove: ќе ми недостига Хана покрај него, ама тоа е тоа :)
   
 15. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.626
  Допаѓања:
  4.429
  Пол:
  Женски
  Само јас неможам да ја најдам новата епизода на торрент или ја нема ?
   
 16. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.443
  Допаѓања:
  2.203
  Пол:
  Женски
  ^ ама обично никогаш ја нема истиот ден..утре би требало да ја има или денес вечер :)
   
 17. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.626
  Допаѓања:
  4.429
  Пол:
  Женски
  Оф што сум извеана :D гледам денес премиера и денес си барам торрент , не ми ни текна :D Фала што ме потсети
   
 18. MandyLane

  MandyLane Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  3.549
  Допаѓања:
  22.590
  Пол:
  Женски
  Мене серијава почнува многу да ми се допаѓа. Самата атмосфера ме влече некако...
  Само се надевам дека им е добро осмислена, и дека понатаму ќе биде уште поинтересна. Не ми се гледа аматерско сценарио како што често се среќава во ПЛЛ, бидејќи содржината овде е поделикатна -
  еве уште одма во втора епизода жртва и Кејлеб гледа духови, каква спротивност на тоа што досега го гледавме во врска со него.

  Промо за следната:

  http://www.youtube.com/watch?v=TfPg11mY-B8


  И да, нешто многу битно.
  Серијава дефинитивно повеќе ќе им се допаѓа на оние кои претходно не гледале ПЛЛ.
   
  На karenin му/ѝ се допаѓа ова.
 19. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.170
  Ја изгледав само првата епизода и целосно ме освои.
  Најмногу ми се допаѓа овој лик:

  А сите си ги сакам. Дефинитивно очекувам да биде подобра од ПЛЛ.

  Ќе умрат ли Кејлеб и дружината? :)
   

  Прикачени фајлови:

  • Ravenswood3.jpg
   Ravenswood3.jpg
   Големина на фајлот:
   67,6 KB
   Прегледи:
   184
 20. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.415
  Пол:
  Женски
  ^ Кога заврши претходната епизода, јас така некако сватив дека сите 5торица као наводно ги чека истово како Миранда. Но ќе видиме, можда ќе се спасат од клетвата

  И мене ми се допаѓа серијава, Миранда ми е препријатна за гледање, многу убав и мил лик ми има.
  Не се лоши и останатите дечки, не се лигави и неталентирани. Туку оној професорот е готвачот на Дафне свитчет ад брт, ќе се изнаплакнеме очи :D

  Инаку ми смета иаку е мала, сепак постои побрзаноста со ПЛЛ нема потреба да ги поврзуваа и спојуваат, кога немаат никаква сличност ни логика да бидат поврзани. Нека си третираат како надовр од ПЛЛ, само глумецот од таму со исто име дојде тука, ништо грешно или потребено за повезување со стара серија. Се надевам само нема да ги носат и девојкина во оваа серија, нема потреба за тоа.
  Искрено очекував да биде и покирпи, не ми е толку страшна или мрачна, баш си е умерана и тоа ми се свија мене.