Риба - начини на приготвување

Дискусија во 'Рецепти' започната од EmCeee, 20 март 2010.

 1. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.436
  Допаѓања:
  178.103
  Пол:
  Женски
  Фала ви ќе проучам се :)
  Највеќе ми беше дали ќе успеам кога ќе го одмрзнам да исечам парчиња пошто е цела риба ]:)
   
 2. Emy867

  Emy867 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2014
  Пораки:
  1.746
  Допаѓања:
  62.043
  Не чекај да се одмрзни скроз, полусмрзната полесно се сече:).
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.436
  Допаѓања:
  178.103
  Пол:
  Женски
  Ќе ставам слика во вторник, што и да излезе:)
   
  На Emy867 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. SummerGirl12

  SummerGirl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2016
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  95
  Пол:
  Женски
  Девојки риба без коски? Која риба нема коски....Имам фобија од рибини коски
   
 5. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.272
  Допаѓања:
  132.348
  Пол:
  Женски
  Панга?
   
 6. SummerGirl12

  SummerGirl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2016
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  95
  Пол:
  Женски
  Само таа ли е ?
   
 7. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.464
  Допаѓања:
  129.797
  Пол:
  Женски
  Филети од било која риба. Има во маркетите.
   
  На Zimone, didisi и DAngel им се допаѓа ова.
 8. SummerGirl12

  SummerGirl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2016
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  95
  Пол:
  Женски
  Благодарам позз
   
 9. bella12

  bella12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2015
  Пораки:
  597
  Допаѓања:
  4.189
  Пол:
  Женски
  Купив вакви ракчиња. Како да ги спремам, треба ли да се изчистат? IMG_20190412_173303.jpg
   
 10. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.909
  Допаѓања:
  3.398
  Лосос
   
 11. Scorpion91

  Scorpion91 Активен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2019
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки. Имам пица пан тава, до сега ја немам користено а знам дека освен пица се готви и риба, месо, омлет, компири, палачинки итн. Дали некоја од вас користи и како се готви во неа, со колку зејтин, дали загорува или лепи. Ако може некој рецепт домаќинки :)
   
 12. MiAmor

  MiAmor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2013
  Пораки:
  476
  Допаѓања:
  2.259
  Пол:
  Женски
  Јас досега само палачинки праам на неа,не ми текнало дека може и друго да се готви,а пицата не ми ја пече баш убаво како во рерна,затоа ја користам само како тавче за палачинки,ако приготвиш нешто сподели рецепт
   
 13. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.909
  Допаѓања:
  3.398
  Screenshot_20191229_153409.jpg сте ја пробале оваа риба, убава е?