Риба

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Tikvi4ka, 5 февруари 2013.

 1. RedHeart

  RedHeart Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  47
  Ги јадам скоро сите видови и јадам минимум еднаш неделно
   
  На makedonkamak му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  3.209
  Допаѓања:
  22.450
  Многу сакам морска риба, пржена или печена. Рибата е многу здрава.
   
 3. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.678
  Допаѓања:
  2.924
  Риба јадам многу често. Ја купувам Рио Маре Туна. Најскапа е од сите но и најубава.
   
 4. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  799
  Допаѓања:
  570
  Скуша на скара дефинитивно. Откако претходната вечер ке ја маринира мајка ми со магдонос, лукче и лимонче.. мх мх А други видови на риба и не јадам баш.
   
 5. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.978
  Пол:
  Женски
  Mмммм риба сакамммммм.....рибата треба да биде составен дел од исхраната на сите, затоа што е многу многу здрава. Tака да подобар и по здрав избор од риба нема.
   
 6. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.394
  Допаѓања:
  46.676
  Пол:
  Женски
  Јадам многу риба, омилена ми е скуша на скара, исто и крап и пастрмка мм :D
   
 7. Rawr

  Rawr Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2014
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  38
  Јадам многу риба,никогаш не ми е доста преубава ми е.Секаква риба јадам :D
   
 8. Rawr

  Rawr Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2014
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  38
  Доста често,по дома мајками по ретко прави ама јас многу јадам риба ептен многу можам цела ден без престан да јадам пржени рибчиња и да не ми биде доста никако.Во ресторанот кај што работи татко ми постојано јадам риба кога и да отидам така да 3 пати неделно обавезно јадам риба онака големо пастрмче или сомче :inlove: и обавезно со лимон. :)
   
 9. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.371
  Допаѓања:
  7.053
  Пол:
  Женски
  Риба обожавам, супер ми дадовте идеа за утре за ручек. Секам морска, езерска, речна ма секаква ја сакам јас сум порасната со риба!
   
 10. sinorinJa

  sinorinJa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2014
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  Ај ем ин лов витх Пастрмка :rofl:
   
 11. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.933
  Допаѓања:
  6.192
  Пол:
  Женски
  Имам јадено само скуша, ослич, пастрмка, туна, сардина и уште некои од тие малечките.
  Си обожавам сите. :)
   
 12. Baby.boo

  Baby.boo Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 септември 2014
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  Ослич дефинитивно :)
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Marijasp

  Marijasp Активен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2014
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  14
  Ги јадам скоро сите видови и ги обожавам.
   
 14. mynameislove

  mynameislove Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2013
  Пораки:
  1.462
  Допаѓања:
  12.477
  Можеби сум од ретките кои не јадат риба..не ја поднесувам едноставно :(
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 15. anib

  anib Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Каде можам да најдам Лосос и колку кошта?
   
 16. Aleksandarreal

  Aleksandarreal Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  215
  Пол:
  Машки
  Lososot e arisokratska riba, klasa , ja obozavam, inace sekoja sabota bez losos so przen kompir ne pominuva ...
   
 17. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.290
  Допаѓања:
  5.181
  Аааа не грешка си, лососот е рибаИПОЛ што живее во вода и ја јаде тој што ќе си ја фати ;)
   
  На Aleksandarreal му/ѝ се допаѓа ова.
 18. elanor

  elanor Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  535
  Пол:
  Женски
  Зависи каде човек живее. Во државите од северот на САД од што го има во изобилство на луѓето им е преку глава :lol: :lol:

  Јас пак си ја префериран јадранската риба - шкарпина, зубатац, кантара, јадранска туна.
   
 19. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.290
  Допаѓања:
  5.181
  Поштујем ;)
   
 20. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  2.287
  Допаѓања:
  27.109
  Пол:
  Женски
  Сакам секаков вид на риба, крап, пастрмка, црвеноперка, белвица, караш, ципура, лаврака и лосос, посебно ми се вкусни со едно сосче што јас си го викам луковка, и дава на рибата посебен вкус. (Смајли лиже прсти). :) Не е на одмет и рибјата чорба од главата на рибата, чинам она ми прави најмногу ќеф.
  Но, како и секоја друга храна, така и рибата си има свои недостатоци кога станува збор за потеклото, начиот на гледање и хранење и понатамошото одржување откако се улови. Многу важно е да се јаде по можност пресна, не замрзнувана и да биде уловена и природно хранета во море, а не од кафези со вештачка храна, ама тоа е во секој случај подобро од свинско и телешко.
   
  На boomsleng му/ѝ се допаѓа ова.