Риба

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Tikvi4ka, 5 февруари 2013.

 1. Marija6165

  Marija6165 Активен член

  Се зачлени на:
  9 август 2020
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  144
  Пол:
  Женски
  Во јануари направив тест за алергија. Испадна дека сум алергична на морска риба.... Морска риба во продавниците има кога сакаш, а други нема во овие наши продавници. Иначе јас обожавам риба затоа што таа е здрава за очите и ми е вкусна.
   
 2. edna_malecka

  edna_malecka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  7.499
  Пол:
  Женски
  О б о ж а в а м:inlove:
   
 3. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  4.762
  Допаѓања:
  58.071
  Обожавам печени ослич филети со додаток мајонез, исто така и туна или сардини во конзерва. Другите видови риба не ги обожавам баш.
   
 4. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  1.802
  Допаѓања:
  3.827
  Пол:
  Женски
  Риби јадам еднаш, а понекогаш и два пати неделно затоа што е корисно, но воопшто не ги сакам, освен конзервираните.
   
 5. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.370
  Допаѓања:
  14.684
  Пол:
  Женски
  Обожавам. :inlove: Највеќе ослич пржена. Највкусна ми е. А убави ми се и филетите и туната ама нив поретко ги јадам.
   
  На Kjutche му/ѝ се допаѓа ова.
 6. cherrypopper

  cherrypopper Активен член

  Се зачлени на:
  31 март 2021
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Машки
  Samo pastrmka.