1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Рики Мартин (Ricky Martin)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Monna.Monna, 12 август 2011.

 1. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Рики Мартин е роден на 24 декември 1971, во Сан Хуан во Порторико. Кариерата ја има започнато како член на латиноамериканската група Менудо, по што во 1990 започнал да гради своја соло кариера. Откако го завршил средното образование, го напуштил Сан Хуан и се преселил во Њујорк. Во САД кариерата ја започнува во неколку сапуници и театрии за своите актерски способности во 1993 година ја има добиено наградата „Хералдо“.
  Во 1994 година се преселил во Лос Анџелес. Во 1995, целосно се посветил на неговата пејачка кариера, издавајќи го неговиот трет албум. До 1998, се посветил на Бродвеј, за да истата година го издаде четвртиот албум кој постигнал платински тираж. На Светскиот ФИФА куп е избран да ја пее песната „Copa de la Vida“, неговиот прв светски познат хит.
  Во 1999, Рики го издал првиот албум на англиски јазик. Како продуценти на албумот се јавиле Десмонд Чајлд, Даен Ворен и Вилијам Орбит, а Мадона се појавила како специјален гостин. Потоа се ределе хитови како „Livin' La Vida Loca“ која добила 7 пати платинест тираж со 22 милиони копии. Во ноември 2000, излегол англискиот албум „Sound Loaded“, кој ги донел хитовите „She Bangs“ и добропознатиот дует со Кристина Агилера „Nobody Wants to Be Lonely“. Рики веднаш се искачил на првите места на сите светски музички листи. Во 2001 Мартин го пушта албумот насловен „La Historia“, кој ги содржел неговите најдобри хитови испеани на шпански. Нешто подоцна, истиот албум „The Best of Ricky Martin“, препеан на англиски, е продаден во над милион примероци. Досега, Рики Мартин има продадено над 55 милиони примероци од своите албуми.
  Од светскиот магазин „People“ тој е номиниран за еден од најубавите мажи во светот. Тој, исто така е основач на Фондацијата Рики Mартин, непрофитна организација која собира пари за сиромашните и болните.
  Од Википедија

  Што мислите вие за него?
  Го слушате ли, кои песни ви се омилени?

  Јас го слушам често, има убави песни кои знаат да те размрдаат и развеселат.
  Еве, би ги издвоила:
  http://www.youtube.com/watch?v=p47fEXGabaY&ob=av3e
  http://www.youtube.com/watch?v=8BkYKwHL ... ure=relmfu
  http://www.youtube.com/watch?v=vCEvCXug ... ure=relmfu

  Еве од овие тазе што му се :D :
  http://www.youtube.com/watch?v=Q8fDPPIuQvo
  http://www.youtube.com/watch?v=lJEUWP6_374&ob=av2e
  Еве и сликица некоја:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Мене ми е многу антипатичен, отсекогаш ми бил, дури и на времето во екот на неговата слава и тогаш ми беше антипатичен. Не пее лошо, ама мене не ми се допаѓа и ми е претерано геј, знаев дека е геј уште пред да признае дека е геј :D . Тие покрети и движења се знае на што смрдат :D
   
  На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Jojoba

  Jojoba Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  718
  Што да кажам освен тоа дека од секогаш сум имала геј радарче, Рики Мартин ми беше првата љубов во дамнешна 97/98. Дефинитивно едни од поголемите газотресачки хитчиња. Баш пред некој ден си ставив негова нумера во моето телефонче, ми иде да си заиграм на сред улица кога ја слушам


  http://www.youtube.com/watch?v=rf2jwgSXJVM&ob=av2e :dance: :dance:
   
  На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
 5. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Не го слушам не му знам ниедна песна :D
   
 6. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Бев некаде прво одделение '98, кој и да ме прашаше омилен пеач, ја велев Рики Мартин,хехе дали знаев 1-2 песни од него,ама детски памет тоа си чул и тоа го збориш.
  Пенсите му се интересни, брз ритам, но да речам дека го слушам или дека сум фан - НЕ
   
 7. simona-i

  simona-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  30
  педер !
   
 8. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  79
 9. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  2.279
  Пол:
  Женски
  Песните му се ептен добри!
  Углавно добро пее,а неговиот приватен живот не ме интересира.Геј бил?! Па нека биде, 21 век сме секој има право на свој живот...
  Неговите песни некако ми даваат позитивна енергија и ме исполнуваат!
  Омилена
  http://www.youtube.com/watch?v=rf2jwgSXJVM
   
 10. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Livin la vida loca, La bomba овие ги знам вака од наслов, ама сигурно ќе препознаам уште некоја песна ако ја слушнам. :)
  Кога бев малечка без до уши заљубена во него!
  Идеалниот маж за мене беше Рики Мартин и одма штом ќе почнеше негова песна почнував да играм како полудена. :D
  Фала богу, заврши таа ера. :D

  Само што се сетив на песнава.
  Ич не ја сакав порано, сега баш ми е пријатна.
  http://www.youtube.com/watch?v=4F5Ax8BD_5M
   
 11. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.280
  Допаѓања:
  16.686
 12. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.592
  Допаѓања:
  31.675
  Пол:
  Женски
  Еден од моите омилени странски пејачи.

  Најомилена песна ми е

   
  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  3.070
  Допаѓања:
  33.622
  Пол:
  Женски
 14. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.183
  Пол:
  Женски
 15. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.183
  Пол:
  Женски
  Prvi spomeni od detstvo
  Sekade se slushashe pesnava nekolku godini mi se chini.  Sega kje napravat pesna za nekoe prvenstvo, posle 1 mesec ischeznuva.
   
  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
 16. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.183
  Пол:
  Женски
 17. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.951
  Допаѓања:
  75.607
  Пол:
  Женски
  Човеков никогаш не ми се допаѓал, во никаква смисла. :D
  Еве една песна само можам да издвојам.


  Кога сме кај Рики Мартин, овој настан многу ме насмеа.  :rofl: