1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Рик и Морти (Rick and Morty)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Someonespecial, 22 јуни 2018.

  1. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Се изненадив што досега нема тема за серијава, а голем хит е на интернет :D
    Rick and Morty е анимирана sci-fi хумористична серија од која се излезени три сезони (30 епизоди по околу 20 минути). Се работи за откачениот научник Рик Санчез кој после многу години се враќа да живее со семејството на ќерка му. На неговите авантури (патувања во времето, низ соништа, во разни димензии и галаксии :D) главен придружник му е внукот Морти.
    Серијата има многу оригинално и откачено сценарио, и мрачен (па на моменти и малце вулгарен) хумор со кој се исмејуваат многу сфери на општеството.

    [​IMG]
     
    На Yipman2, theowndemon, Scott Weiland и 2 други им се допаѓа ова.
  2. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    На интернетот пишува дека треба да имаш IQ од 200 за да можеш да ја сватиш серијава.

    Мајка ми викаше дека сум паметно детенце така да лесно ја разбрав серијава:D


    Али да , дефинитивно серијава е прејака , со црн хумор , расизам , сите гадости и глупости на едно место, таман мој хумор.
    Најомилена епизода ми е Evil Morty кога ги гази сите, а моменти се патешествијата на Jerry.

    Директорот прочитав бил познат по тоа што ќе почне нешто јако ама не го завршува , се надевам дека нема таак да биде со серијава , особено кога доби многу фанови и популарност.