1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Римини - Италија

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од MariaWaldorf, 29 јуни 2011.

 1. MariaWaldorf

  MariaWaldorf Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  2
  Здраво на сите! Би ми било од голема помош доколку некој ми даде информации за Римини. Планирам да одам летово , а незнам некој што бил да ме посоветува, така да добредојдени се сите информации :)
   
 2. MuCi

  MuCi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Сум била април месец на неколку дена и можам да ти кажам дека е прекрасно градче , плажата е долга до недоглед мн широка и со прекрасен ситен песок. Има мн убави ресторанчина со превкусна храна и убаво вино. Цените се малку височки но сепак е туристичко место :)
  Ако сте на подолго време можете да идете до Сан Марино (има автобуси по неколку пати на ден од римини до таму и назад). Немојте во никаков случај да пропуштите да го посетите паркот Italia in Miniatura http://www.italiainminiatura.com/ (карти можете да си купите или од хотелот кај што ке сте сместени или дирекно на влезот).
  Друго не ми текнува во моментов :)
   
 3. MariaWaldorf

  MariaWaldorf Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  2
  Фала многу :) Сан Марино и ми беше во план да го посетам, повеќе ме интересираше за како се движат цените по ресторани , и за плажите слушнав дека се плаќа влез , ама ти чим не си била во лето сигурно незнаеш за тоа , фала пак и имај убаво лето :)
   
 4. VACA

  VACA Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  490
  Допаѓања:
  323
  Пол:
  Женски
  РИМИНИ,ИТАЛИЈА

  Летово планирам кај 3ти август да одам за Римини , ако веќе некој бил ве молам споделете искуства и информации да знам што да очекувам .... :) фалаааааааааа
   
 5. Jewel

  Jewel Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  144
  ќе може ли некој да сподели искуства околу одморот во Римини? Многу би ми помогнале информации околу тоа колку чини влез на плажите, дали вклучува лежалка и чадор, каква е водата и како се движат цените. Однапред благодарна :)
   
 6. Afrodita*

  Afrodita* Активен член

  Се зачлени на:
  6 април 2023
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  50
  Пол:
  Женски
  Некој за Римини 11 години подоцна? :)