1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Римини - Италија

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од MariaWaldorf, 29 јуни 2011.

  1. MariaWaldorf

    MariaWaldorf Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    2
    Здраво на сите! Би ми било од голема помош доколку некој ми даде информации за Римини. Планирам да одам летово , а незнам некој што бил да ме посоветува, така да добредојдени се сите информации :)
     
  2. MuCi

    MuCi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Сум била април месец на неколку дена и можам да ти кажам дека е прекрасно градче , плажата е долга до недоглед мн широка и со прекрасен ситен песок. Има мн убави ресторанчина со превкусна храна и убаво вино. Цените се малку височки но сепак е туристичко место :)
    Ако сте на подолго време можете да идете до Сан Марино (има автобуси по неколку пати на ден од римини до таму и назад). Немојте во никаков случај да пропуштите да го посетите паркот Italia in Miniatura http://www.italiainminiatura.com/ (карти можете да си купите или од хотелот кај што ке сте сместени или дирекно на влезот).
    Друго не ми текнува во моментов :)
     
  3. MariaWaldorf

    MariaWaldorf Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    2
    Фала многу :) Сан Марино и ми беше во план да го посетам, повеќе ме интересираше за како се движат цените по ресторани , и за плажите слушнав дека се плаќа влез , ама ти чим не си била во лето сигурно незнаеш за тоа , фала пак и имај убаво лето :)
     
  4. VACA

    VACA Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    488
    Допаѓања:
    321
    Пол:
    Женски
    РИМИНИ,ИТАЛИЈА

    Летово планирам кај 3ти август да одам за Римини , ако веќе некој бил ве молам споделете искуства и информации да знам што да очекувам .... :) фалаааааааааа
     
  5. Jewel

    Jewel Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    144
    ќе може ли некој да сподели искуства околу одморот во Римини? Многу би ми помогнале информации околу тоа колку чини влез на плажите, дали вклучува лежалка и чадор, каква е водата и како се движат цените. Однапред благодарна :)