1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Римјанки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од ceca-1, 2 јули 2012.

 1. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.090
  Римјанки,балетанки,оксвордки...и какви ли не обувки :D Ви се допаѓаат ли римјанките(гладијаторки)?
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На vale.96 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. vale.96

  vale.96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  10
 3. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.014
  Пол:
  Женски
  Ми се допаѓаат многу,имам 3 пара и цело лето сум во нив.Нај удобни ми се,не ми е жешко во нив и лесни ми се за носење.
  Плус можам да ги комбинарам со се,од фармерки до фустанче со се си стојат убаво :)
  [​IMG] [​IMG] [​IMG][​IMG]
   
 4. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.036
  Не сум многу по овие римјанки незнам не ми се удобни
  повеќе сум за апостолки
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 5. 2036

  2036 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2012
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  74
  Мене ми се допаѓаат, супер се за во лето. Лесни се за комбинирање одговараат речиси со се. Дома имам 2 пара планирам да си купам уште 1 пар :)
  [​IMG]
   
 6. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  4.745
  Допаѓања:
  13.221
  Ми се допаѓаат многу. Во лето се сум во нив.
   
 7. OneDirection

  OneDirection Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2012
  Пораки:
  468
  Допаѓања:
  238
  Да ми се допаѓаат. Имам црни бели и кафеави а сега планирам да си купам и во некоја повесела боја.
   
 8. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.552
  Лесни се и удобни, но не сите се убави на изглед ич не мми се допаѓаат оне што се со нитни и триста чуда по нив, поедноставните ми се поубави

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]
   
 9. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.815
  Допаѓања:
  4.852
  Пол:
  Женски
  Ми се допаѓаат многу.И си ги носам.Најудобни ми се.
  А плус тоа можам со се да си ги искомбинирам :P :D
   
 10. biggirlsdontcry

  biggirlsdontcry Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  161
  Убави се,баш за летно време кога ногата треба да диши.А не цело време во патики па и на ова време :!:
  Имам еден пар,кремави баш се убавки. :P Е сега не се баш најудобни постојано ги носам и ги нагазив више ама тоа е колку пари толку музика. :)
   
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.998
  Пол:
  Женски
  римјанки има мнооогу убави модели....посебно некои нежни што се со убав дезен и детал-прекрасни
  ги сакам, и имам неколку....штета и многу ми е криво лани во група фиори видов едни со бисерчиња ама немав пари тогаш во мене, потоа кога отидов веќе ги немаше
   
 12. PinkGir123

  PinkGir123 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  757
  Ех за летото се погодени.Со нив баш модерно изгледаш.Можеш со се да ги комбинираш не се како апостолките.
   

  Прикачени фајлови:

 13. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  2.431
  Ми се допаѓаат, да, да :nod:

  За летно време се супер, бар да избегнам патики кои ги носам секогаш, и да не си ги варам стапалава на жешкото. :D
   
 14. ilipili

  ilipili Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  1.310
  Допаѓања:
  4.987
  Ми се допаѓаат прилично се добри и лесни се на нога за носење ,а и носам балетанчиња и апостолки преферирам за летово.
  Еве и неколку моделчиња
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 15. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  542
  Значи цело Скопје го рашетав и не можев да најдам ем асални ем поевтини римјанки, нема толкав избор како лани. Да не видел некој римјанки убави, обични, и не многу скапи?
   
 16. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.274
  Допаѓања:
  413
  ич не ги сакам, не знам зошто.
   
 17. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.575
  Допаѓања:
  4.267
  Пол:
  Женски
  Во Шутка ја денес си земав за 350 ден , најскапи сандали им се 650 ден
   
 18. Saki15

  Saki15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  142
  Многу ми се допаѓаат, и имам 4 пара. Неможам да ги разберам оние кои на 40 степени носат патики и чорапи :x .. Во римјанки ми е најубаво и плус ногата може да дише. :)
   
 19. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  4.745
  Допаѓања:
  13.221
  Сега за на одмор во план сум да си земам вакви за на плажа, гумени.
  [​IMG]
   
 20. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.094
  pamelche- Цената отприлика колку му се движи?. Практични се овие :)